G. I. Joe (2009) odpad!

Tak tohle bylo něco doopravdy strašného. Když uvážím, že jsem se na to díval téměř dvě hodiny, chce se mi brečet. Neuvěřitelná ztráta času, při níž se člověk kromě jiného, seznámí nejen s dechberoucí hloupostí amerických scénáristů, ale i těch, co dělají vizuální efekty, protože dívat se na to, jak led klesá ve vodě ke dnu, no, to už je docela síla.

Braindead - Živí mrtví (1992)

No, abych pravdu řekl, tak ten začátek je hroznej, ale jakmile se tam dostanou zombíci, tak to začíná teprve ten pravej rock n roll. Asi nikdy v životě jsem se nezasmál tolika nechutnostem, a těch je tam skutečně hodně, nebál se, že televize nezvládne tolik rudé barvy a vybuchne - kam se hrabe Quentin Tarantino se svým Kill Billem - a neustále nežasl nad tím, že tomuto režisérovi svěřili něco jako Pána prstenů, když měl v repertoáru tenhle snímek, protože já bych se toho trochu bál =D. Nicméně tohle určitě stojí za vidění, pokud tedy nejste zapřísáhlý nepřítel krve, vnitřností a nechutností.

Okamžik zlomu (2007)

Ze začátku jsem doufal v nějaký nečekaný závěr, ale jakmile se tam objevily záběry z bezpečnostních kamer, kde byl Anthony Hopkins alias Ted Crawford, je to už celkem jasné a film tak ztrácí spád. Škoda, vypadalo to tak nadějně.

Thor (2011)

Zajímavý mix žánrů, u něhož jsem se rozhodně nenudil, ale u kterého jsem si opět ověřil, že Američani zprzní všechno, co má něco společného s historií. Podíváme-li se třeba na bratra Thora Lokiho, je pravda, že podle severské mytologie byl jeho bratrem, avšak jen těžko mohl mít nějakou moc nad ledem, když byl bůh ohně a navíc (ač se to zdá divné, je tomu tak) matkou Sleipnira, což byl osminohý kůň, na němž jezdil Odin, a pokud si dobře vzpomínám, Anthony Hopkins osedlal pouze čtyřnohého vraníka. Dalších nesmyslů by se samozřejmě našlo víc.

Chuck (2007) (seriál)

První série - dokonalá, to samé druhá série. Třetí už byla o něco horší, ale stále víc než dobrá a čtvrtá? Čtvrtá série mohla být výborná, kdyby scénáristi trochu dotáhli do konce epizodu, kdy Chuck mohl ztratit celou svoji identitu. Škoda. Co se páté série týče, no, scénáristé ztratili dech, konec konců, už nebylo odkud brát a moje hodnocení páté série kleslo na pouhé dvě hvězdičky, ale závěrečné tři díly byly vynikající, a já pod návalem emocí musím přidat jednu hvězdičku. Nicméně jsem asi ještě nazažil seriál, kdy bych se tolik vžil do hlavního hrdiny a kdy bych si víc přál být na jeho místě, konec konců, kdo by se nechtěl přes noc stát z prachobyčejného člověka superagentem, do něhož se zamiluje tajná agentka Sarah Walkerová v podání Yvonne Strahovski, s níž se vydává na dobrodružné špiónské mise? No, prostě během maratonu sledování Chucka, kdy jsem během několika dní viděl prozatím všechny série, jsem se skvěle bavil, nemohl jsem se vynadívat na Yvonne Strahovski, napětím jsem si v některých chvílích kousal nehty nebo mi z akčních scén vystoupal tep na poměrně vysokou úroveň, v jiných momentech jsem se z plna hrdla zasmál a jindy jsem měl skoro slzy na krajíčku, když došlo na romantické scény =D. Je to až neuvěřitelné, jak dobře jsou skloubeny dohromady všechny tyto žánry do jednoho celku, což z Chucka dělá velice univerzální seriál, v němž si každý najde něco svého. A ještě na závěr, podle mě se jedná o nejlepší herecký výkona Adama Baldwina, který ztvárnil Johna Casyho. Nyní úplně na konec, po shlédnutí i páté série. Bylo mi ctí, Chucku, děkuji ti za všechny ty úžasné chvíle, které jsem při tvém sledování prožil. Mrzí mě, že to všechno skončilo, ale natahovat něco pořád do nekonečna není zrovna to pravé ořechové. Takže zbohem, Chucku, dávám ti čtyři, podle mně zcela zasloužené, hvězdičky.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Kdysi jsem se na to díval, když mi bylo tak 10 nebo možná ještě míň a hrozně se mi to líbilo, i když nejvíc se mi na tom asi líbila Natalia Oreiro :), která tehdy byla ve svých nejlepších letech.

William a Kate (2011) (TV film) odpad!

Nápad nebyl zas tak špatný, ale to provedení? Hrozné, všechno, co by mohlo být dobré, přebíjí strašné zpracování.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Chcete se pobavit a zároveň vidět všechny vtipné scény z filmu? Podívejte se na trailer. Bohatě to stačí a navíc se zasmějete i takovým věcem, které ve filmu ani nejsou vtipné. Nicméně udělat trailer, který člověka navnadí jít do kina, je doopravdy umění, co však není umění je obsadit do filmu takové herce jako je Jeff Bridges, George Clooney a Ewan McGregor a totálně ho podělat. Velká, doopravdy velká škoda.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Tento seriál jsem sledoval, když jsem byl ještě dítě a moc se mi líbil, nevím, jestli by se mi líbil i teď, možná ne, ale za ty hezky strávené chvíle dávám za 4.

Zlatý kompas (2007) odpad!

Nejsem fanda ani knihy, po 50 stranách jsem ji odližil, ale u tohoto filmu jsem se rozhodl vytrvat až do konce, a dodnes toho lituji, protože ty téměř dvě hodiny takto ztraceného času mi už nikdy nikdo nevrátí. Je to prostě příšerně nudný a ještě hůře zpracovaný film, a pokud nejste vyloženě fandové nebo vám je víc jak 10 let, pusťte si raději něco jiného.