Čarodějův učeň (2010)

Pokud bych tento film srovnával s jinými filmy tohoto žánru (jako je třeba Parcy Jackson, apod.) jednalo by se nejspíš o ten nejlepší pokus o akční fantasy (samozřejmě nepočítám LOTRa), co jsem zatím viděl. Ovšem, co mi tak trochu vadilo byl předvídatelný děj. Scénáristi si s tím moc nevyhráli, snad od samého začátku a obeznámení se s dějem je jasné, jak to všechno dopadne, což je škoda. Kdyby byl příběh o něco temnější, propracovanější a nesnažil by se zapadnout mezi ostatní podobné filmy, které se svým scénářem podobají jako vejce vejci, mohlo by to dopadnout vskutku vynikajícně :-). Dávám čtyři hvězdičky, z čehož ta čtvrtá je za mého oblíbence, Nicolase Cage.

Soumrak mrtvých (2004)

Pokud máte rádi zvrhlý humor, bude se vám začátek a prostředek filmu líbit, ovšem ke konci to všechno ztrácí spád, což je škoda mohlo to být 5 *.

Transformers (2007)

Co k tomuto akčnímu scifi dodat? Napínavé, zábavné, plné hezkých aut i slečen, samozřejmě v popředí s Megan Fox, která sice není nikterak úžasná herečka, ale dívá se na ni doopravdy dobře a soundtrackem, Bože můj soundtrackem, tak úžasným soundtrackem od pana Jablonskyho.

Pravidla moštárny (1999)

Výborný dojemný příběh se skutečně vydařeným soundtrackem od Rachel Portmanové, který nejen že pochází z pera jedné z mála skladatelek filmové hudby, ale především skutečně dopomáhá navodit tu pravou atmosféru filmu, čímž se kolikrát nemohou pochlubit ani ty největší filmové trháky. Ode mne krásných zasloužených 5 *.

Jak vycvičit draka (2010)

Vtip, láska, přátelství, dobrý příběh, úžasná podívaná a soundtrack od pana Powella, který ovšem v některých pasážích až podezřele připomíná Nepřítele před branami od Hornera. To všechno je film How to Train Your Dragon. Pokud patříte k těm, co animované filmy moc nemusí, věřte, že tenhle se vám líbit bude, a to i z toho důvodu, že se nejedná o klasickou pohádku s klasickým pohádkovým koncem. To ale neznamená, že by se nehodil pro děti, které jistojistě nadchne stejně jako vás. Ode mě jasných pět hvězdiček.

Spartakus (2010) (seriál)

Když jsem se poprvé dozvěděl o tomto seriálu a v jeho popisu si přečetl, že se jedná o jakousi směsici Gladiátora a 300, okamžitě jsem ho chtěl vidět. Nicméně první dva díly mne zklamaly. Především nadměrné množství krve (tak nadměrné, že není možné, aby jí někdo tolik měl, a už vůbec ne, aby jí z člověka vyteklo tolik při jediném zranění), což mi celý zážitek poněkud zkazilo. Nicméně pak přišly další díly. Ubralo se krve, ze Spartaka se přestal dělat takový bijec a najednou vše začalo vypadat mnohem lépe, upřímně řečeno, seriál mě tak nadchnul, že jsem se posléze nemohl odtrhnout od obrazovky :) Na Spartakovi je jedna věc skutečně výjimečná, každý ví, jak to dopadne s hlavním hrdinou, to se ovšem nedá říct o všech ostatních postavách, které mohou kdykoliv zemřít. V seriálu narazíte na spoustu intrik i zápletek, navíc hrdinové nejsou statyčtí, jak tomu bývá v jiných seriálech, což je jedno skutečně velké plus. Co je ovšem mnohem zajímavější, je fakt, že kromě historické postavy Spartaka, se setkáváme i s jinými historicky podloženými postavami, dokonce i o věcech, které Spartakus v seriálu dělá, si můžete přečíst v učebnicích dějepisu. Druhá série pro mne byla trošku zklamáním, co se tytulního herce týče, protože Liam McIntyre mi prostě jako Spartacus moc nesedl, už jenom proto, že Andy Whitfield byl prostě lepší a jeho muskulatura vypadala mnohem lépe. Nicméně, když jsem se přes tento drobný nedostatek přenesl, bylo to super a ta epická závěrečná bitva? Zkrátka úchvatná. Kromě toho ten konec, kdy zemře tolik postav, o nichž jste se domnívali, že prostě nemůžou umřít? Pro mě jasných *****

Počátek (2010)

Na tento film jsem se dostal o něco později po premiéře, v době, kdy patřil mezi top sedm filmů. Byl jsem velice zvědavý, protože přeci jen sedmý nejlepší film je sedmý nejlepší film. Mé očekávání bylo však poněkud pokaženo. Počátek má velice dobrý scénář, o tom snad nemůže být ani řeč, co se však týče provedení, to hlavně ke konci pokulhává. Divák se rozhodně nebude do nějakých přibližně dvaceti pěti minut před koncem nudit, ale to, co přijde potom, je skutečně nuda. Přibližně dalších patnáct minut nudy, kdy jsem jen valil oči a říkal si: "Tohle že je sedmý nejlepší film?" Nicméně po těch patnácti minutách se Počátek znovu začal rozjíždět a já se docela dobře bavil. Každopádně dvanáctý nejlepší film? To rozhodně ne. Ale ať už se mnou souhlasíte nebo ne, na jednom se přeci jen shodneme. Tento film rozhodně stojí za vidění.

Roming (2007)

Ačkoliv tento snímek nemá příliš vysoké hodnocení, patří mezi mé oblíbené komedie. Neznám snad nikoho, kdo by se u něj od srdce nezasmál. Snad jen propojování komedie s jakýmisi prvky pohádky mi přijde poněkud divné a působí jaksi nepatřičně. Spíše to vypadá jako snaha o to, aby film netrval pouhých čtyřicet pět minut. Nicméně to vše přebíjí pan Bolek Polívka, který nám ukazuje, že je to skutečně pan herec.

Ondine (2009)

Tento film rozhodně patří mezi ty zajímavější kousky. Už jen svým začátkem, kdy rybář vytáhne z moře krásnou dívku v síti na ryby. Koho by napadlo, že by mohlo jít o jakousi mořskou pannu? Samozřejmě nikoho jiného než dítě onoho rybáře. Pan Neil Jordan nám tak ukazuje dva pohledy na svět, ten dospělý, který by chtěl věřit na něco nadpřirozeného, ale zdravý rozum mu to nedovolí, a ten dětský, podle něhož jasná fakta mluví za vše, zachráněná dívka je mořská panna. Díky tumoto filmu jsem si vzpomněl na své dětství a po celou dobu filmu jsem pevně věřil tomu, že pohádky nejsou jen vymyšlené příběhy.