Rychle a zběsile 5 (2011)

Fast five bych spíš pojmenoval Fast BUM, protože o ničem jiném to ani není - BUM - bouračka - BUM - světe div se, opět bouračka - BUM - střílení z pistolí - BUM - rána pěstí a ještě závěrečné BUM - to když pan Newton i všechny fyzikální zákony dostaly pěkně po tlamě - je to až do očí bijící především u toho trezoru - někdy se chová vcelku uvěřitelně, jindy jako na kolečkách. Kromě toho, že se podíváte na pěkná auta a na dvě nebo tři hezké slečny - rozpočet byl nejspíš vyčerpán po všech těch bouračkách a půjčených autech - není důvod, proč se na tenhle film dívat (nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž).

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

S každými novými Piráty z karibiku je to horší a horší. Film ztratil vtip, zajímavou zápletku a v některých případech opakuje věci, které jsme už předcházejících Pirátech viděli.

Princ a pruďas (2011)

Je to zvrhlé, někdo by řekl, že až místy nechutné, nenajdete tam deset minut, aniž byste nenarazili na nějkou tu perverzní narážku a krev tam teče proudem. Proč byste se na to měli podívat? Protože je to neuvěřitlná zábava (pokud tedy nepatříte mezi zapřísáhlé slušňáky), uvidíte Natalii Portman v tangách, poslechnete si úžasně složenou hudbu od Steva Jablonskyho a v jedné části filmu si můžete vychutnat pohled na spoustu polonahých, podle vzhledu usuzuji, modelek.

Zrození Planety opic (2011)

Opice vás sežerou, sežvýkají, spolknou, při závěrečných titulcích vyplivnou a vám se to bude líbit, co víc, budete si užívat každou vteřinu! Za 5 a to hlavně kvůli tomu, jak tento film dokáže vtáhnout do děje.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nejprve by mě zajímalo, kolik existje knižních verzí Harryho Pottera, a kterou jsem četl já a kterou David Yates. Upřímně řečeno, čekal jsem něco víc než jen komediálně laděnou slabší akci doplněnou sentimentálními žvásty, kterých je sice i v poslední knize hodně, ale tady jsou snad ještě horší. Jediné, co vám udrží oči otevřené, jsou celkem zdařilé efekty kompletně předělávající kouzla z knižní série, občasné vtipné pasáže a úžasný herecký výkon Ralpha Fiennese a Alana Rickmana. Během filmu mě několikrát napadlo, proč ksakru dostal Harryho Pottera do spárů právě David Yates a před ním mnozí další. Je přece tolik jiných dobrých režisérů, kteří by ze septalogie Harryho Pottera dokázali udělat film, po němž by divák z kina neodcházel s výčitkami, že si místo těch peněz za film nekoupil něco jiného. No, co se dá teď dělat, Harryho Pottera máme definitivně za sebou (možná), takže, milý Harry, podle filmu tě maminka miluje, tatínek miluje, ale mě jsi zklamal, alespoň svou druhou polovinou.

Cashback (2006)

Pomiňme všechny ty problémy, které nám vyvstanou při myšlence zastavování času a zaměřme se zcela na film. Po prvních pěti minutách mě tento snímek zcela vtáhl do děje a pustil mě až se závěrečnými titulky. Jsem doopravdy rád, že se Casback natočil v Evropě a ne v Americe, protože by pak vypadal nejspíš úplně jinak a rozhodně ne lépe. Co se nápadu týče, je skvělý, upřímně řečeno, pánové, kdo z nás si nikdy nepředstavil, že by zastavil čas a podíval se pod sukni nějaké té atraktivní slečně stojící opodál? No, většina z nás by nejspíš neskončila jen u koukání, ale hlavní hrdina filmu naštěstí není typickým mužem, ale anglickým gentlemanem, který, jak už plakát napovídá, své "oběti" sice svlékne, ale jen za tím účelem, aby je namaloval, a pak je opět znovu oblékne. Suma sumárum, romantické, vtipné, nutící k zamyšlení a především plné hezkých děvčat nebojících se sundat větší část svého oděvu =D. Jasných 5*.

Půlnoční polibek (2007)

Asi jsem nikdy neviděl žádný takový film, který by se tomuhle podobal. Nejen dospěle se tvářící, ale skutečně dospělý originální, příjemný a úsměvný snímek tak trochu s otevřeným koncem o tom, jak osamělý "masturbátor" (kdo se podívá, pochopí =D) dostal polibek, který ho probral jako šípkovou růženku.

Jsem číslo čtyři (2011)

Pro mě celkem příjemné překvapení. Pokud bych Číslo čtyři srovnával s filmy podobného rázu, směle bych řekl, že se jedná o jeden z nejlepších. Nicméně to zas taková pecke nebyla, hlavně kvůli celkem předvídatelnému ději - kdyby scénář nejel podle zajetých kolejí, kdy během prvních pěti minut filmu s jistotou odhadnete, kdo umře, mohlo by to být i za 4. Plus dávám za celkem napínavé scény a dvě pěkné blondýny =D, mínus za hrozné obličeje mimozemšťanů - to byla fakt hrůza - a ty příšerný kecy o tom, že když se jeden ufounek zamiluje, tak je to na vždy - ble. Suma sumárum, příjemná oddychovka.

Sunshine (2007)

Málokdy se mi stává, že bych se dodíval na film a řekl si: "WOW, to byla fakt pecka." Po shlédnutí Sunshine se mi to stalo a já jen nevěřícně kulil oči na titulky. Audiovizuální stránka? Úžasná. Příběh? Super, mimochodem, takhle nějak si představuji film o zažehnání "přírodní" katastrofy.