Kajínek (2010)

Musím říct, že Kajínek mě mile překvapil. Od filmu jsem příliš neočekával, ale byl velmi napínavý. Nevím, na kolik procent se blíží realitě, ale rozhodně jsem se dobře bavil, i když některé chyby ve filmu mi trochu vadily. Jiří Kajínek utekl z Mírova 29. října 2000, v té době rozhodně nebyly mobilní telefony s barevným displejem a už vůbec ne dotykovým, také si nepamatuji, že by už existovaly plasmové televize nebo některé typy aut, s tím filmaři trochu zaváhali. Přesto se jedná o celkem dobrou podívanou, a kdybych dal Kajínkovi pouze 3 *, tak bych mu křivdil.

Predátoři (2010)

Slabý začátek, povedený začátek druhé půlky a zbytek? Nic moc. Slabé 3

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nemůžu říct, že bych se u tohoto snímku špatně bavil, kupodivu jsem u něj ani nezíval. Za 4, a to i přes tu hroznou písničku, co tam hrála někdy uprostřed filmu a pak i v závěrečných titulcích.

Karate Kid (2010)

Kdybych měl tento snímek hodnotit jen dle soundtracku od pana Hornera, vysloužil by si ode mne pět hvězdiček, bohužel soundtrack je ve filmu trochu vedlejší. Nicméně se jedná o celkem podařený remake, který ani nenadchne, ani neznechutí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Asi nejlepší ze všech Potterovských filmů. Temné, vtipné a akční, nicméně to rozdělení na dvě části? Nevím, jestli je to marketingový tah nebo jen snaha nacpat co možná nejvíce do závěrečného dílu o mladém kouzelníkovi. Ale ať už je to jak chce, konec této části působí dost nepříjemně, je to jako by vám najednou vypnuli rozkoukaný film. Pominu-li detaily (např. když Harry skočí do doslova ledové vody, vzápětí se k němu přidává i Ron, pak z ní oba vylezou, aniž by se klepali zimou) zůstává mé hodnocení na celkem hezkých čtyřech hvězdičkách.

Horší než smrt (2007)

Sice to má pomalý rozjezd, ale po nějakých 15 minutách se nepřestanete smát. A konec? Dokonalý.

Digimon (1999) (seriál) odpad!

Nedivil bych se, kdybych se někde dočetl, že Japonci tohle vymysleli jako zbraň na evropské, především však na americké děti, kterou se chtěli pomstít za Hirošimu a Nagasaki. Dokonce bych věřil tomu, že za pomoci těchto seriálů vymývá FBI, CIA nebo jiná podobná organizace mozky vězňům. Tohle je fakt zločin proti lidskosti.

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Taky nechápete, jak jste za takovou blbost mohli utrácet peníze a kupovat si samolepky s těmito nikterak úžasně nakreslenými postavičkami?

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Chcete vidět, jak se przní antická mytologie? Podívejte se na Parcyho Jascksona, opravdu neuvěřitelné, že předlohu k tomuto filmu napsal učitel historie na vysoké škole v USA, nejspíš svůj předmět skutečně nenávidí. Pominu-li však všechny tyto nehezké věci, včetně hloupého scénáře, tak jsem se nebavil zas tak špatně. Skutečně mě rozesmálo, když jsem viděl, jak se hlavní hrdina plazí k vodě, která mu dodá sílu (připomnělo mi to Zdeňka Trošku a jeho Princeznu ze mlejna 2. Co se dá dělat, v Americe docházejí nápady, a tak se vykrádají i české pohádky =D). Dvě hvězdy, za často nechtěnou vtipnost a Pierce Brosnana s tělem herky =D.

Upírův pomocník (2009) odpad!

Ne, tohle opravdu ne. Je-li vám nad 12 let, nedívat se ani koutkem oka.