Looper: Nájemný zabiják (2012)

Dobrý nápad a na Hollywood celkem podařené pochopení času. Jediné bych tomu vytknul - předvídatelný konec. No, nic není dokonalé...

Sinister (2012)

Pro mě adept na prozatím nejlepší horor, jakej jsem zatím viděl. Sice se většina lekaček dala čekat, ale úplně dobrej pocit jsem z toho teda neměl, a to jsem si o sobě vždycky myslel, jakej jsem hrdina. =D

Taxi (2004) odpad!

Pojďte, uděláme remake francouzského Taxi po americku. A aby to bylo správně americké, šoupneme do hlavní role tlustou černošku, která jezdí na kole rychleji než Lance Armstrong a přes překážky na něm skáče jako Tom Dunqan. Opravdu se mi z toho udělalo zle. Ryze francouzská verze měla alespoň styl a když už nic jiného, tak to i se zavřením obou očí byla alespoň minimálně uvěřitelná a především vtipná podívaná. Tohle je hovadina hovadská, první jízda v taxíku a dialog vedený během ní je téměř celý okopírovaný z francouzské předlohy. Fuj! Takhle se remake opravdu nedělá.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

U tohohle seriálu jsem se nasmál asi jako u žádného jiného. Jeho komediální pojetí je prostě super, zároveň se však nese v přijemném duchu scifi a komediálnost často střídá drama, především v posledním dílu třetí série. První dvě série byly super, třetí trochu poklesla, když se vyměnili herci, vtipálkové - Robert Sheehan byl prostě lepší než Joseph Gilgun, ale nakonec se to trošku srovnalo, i když rozdíl byl stále cítit. Každopádně Misfits je skvělej seriál s většinou epizod, které hodnotím pěti. Zbytek však nikdy neklesne pod tři.

Sucker Punch (2011)

Nejdřív jsem si říkal, že to je docela dobrý pokoukání, jinak že to je o ničem. Každopádně s koncem filmu se to všechno nějak slilo dohromady a začalo to dávat hlubší smysl, který jsem tam vůbec nečekal.

Kravaťáci (2011) (seriál)

To jsem si takhle jednou pustil televizi a co nevidím, seriál z právnickýho prostředí, u kterýho jsem si po dvaceti minutách řekl, že na tohle by mělo cenu se podívat. A ono to opravdu stálo za to. Nápad výborný, povedené obsazení (především Gabriel Macht) a velice zdařilé vykreslení postav. Nicméně druhá řada se mi zdála o něco horší než ta první, ale to už tak většinou u seriálů bývá, nicméně i tak moc podařený seriál.

Temný rytíř povstal (2012)

Jsem rád, že jsem zažil asi jeden z nejlepších filmových zážitků v kině. Tohle bylo mistrovské dílo, které jen tak něco nepřekoná.

Zápisník jedné lásky (2004)

Asi začínam bejt fakt měkota, protože tenhle film mě dostal. Dokonce jsem i chvíli přemejšlel, že ho zařadim mezi svoje nejoblíbenější filmy, ale nakonec jsem to nutkání překonal. Sice ta láska skoro až za hrob je docela utopie, ale člověk si při tom sledování občas řekne, jak by to bylo krásný, kdyby se to tak dělo i ve skutečnym životě, no, bohužel. =D

Hunger Games (2012)

Po přečtení si říkám, že tenhle film byl natočen vyloženě pro čtenáře knížky, protože bez její znalosti mi tam spousta věcí nedávala smysl a vůbec pohled na hlavní postavu Katnnis tu je poměrně jednoduchý, což je však pochopitelné. Nicméně i přesto je film celkem věrný knižní předloze, za což dávám palec nahoru.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

A mě to bavilo, skvěle jsem se u toho, ač se to může zdát jako pokleslá zábava, nasmál, takže nevidim jedinej důvod, proč by si tyhle Prcičky nezasloužili pět hvězd.