Dallas: Válka Ewingů (1998) (TV film)

Jednu hvězdičku dávám za chvilku naděje, že JR je konečně po smrti. Byl to příjemný pocit, ze kterého jsem ovšem brzy vystřízlivěla. A druhou hvězdu za to, že jsem se u tohoto filmu tak svkěle pobavila komentováním přiblblostí. A že jich tam je!

My Fair Lady (1964)

Kouzelné! "In Spain the rain stays mainly in the plain".

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Jen o chloupeček horší (kvůli nijakosti začátku i konce) než oba další díly, ale i tak Dvě věže s přehledem dosáhnou na pět hvězd.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pan Tolkien by jistě smekl (tedy pevně doufám, jinak by mě naštval). Víc psát nebudu, jen bych opakovala, co tu již bylo napsáno.

Dokonalá partie (2005)

Nebylo to nic světoborného, ale nenudila jsem se a ani mě to nepohoršovalo svou tupostí, jako jiné filmy. Je to film pro nenáročné, kteří jen chtějí na chvíli vypnout a nebude jim vadit pár klišé. Proč je kupříkladu v mnoha amerických romantických komediích hlavní hrdinka tak nepostradatelná v práci, že kdyby na pár dní odjela, tak se zhroutí celá firma (nejlépe redakce oblíbeného a skvěle zavedeného ženského časopisu. V Dokonalé partii hlavní hrdinka aspoň pracuje na letišti, jestli jsem to správně pochopila, čímž si u mě šplhla).

Saw: Hra o přežití (2004)

Tento film se mi do ruky dostal úplnou náhodou, nic jsem o něm neslyšela, ani nečetla recenze, a o to víc mě "mile" překvapil. Mile ne v tom smyslu, že bych měla po shlédnutí prima pocit, hýřila dobrou náladou a chutí do života. Mile mě překvapil proto, že mě totálně dostal. Saw byl napínavý od začátku do konce, čišela z něj beznaděj, znepokojení, hrůza, nejistota, strach a v jedné chvíli se mi dokonce zvedl žaludek. Je to skvěle natočený thriller s výbornými neznámými herci, velmi slušným scénářem a velmi drsnou zápletkou. A konec? Když už si myslíte, že jste všemu přišli na kloub a všechno zlé máte za sebou, tak to nejhorší teprve přijde. Když distribuční firma na obal DVD napsala: Po "sedm" není osm, ale saw, měla výjimečně pravdu.

Vetřelci (1986)

Jedno z mála povedených pokračování. Možná, že se mi líbil ještě o chlup víc, než první Vetřelec, i když se opírá o trochu jinou atmosféru, je víc akčnější a vetřelci se nám mezi tím lehce rozmnožili.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Opravdová lahůdka mezi novodobými českými seriály. Moc se mi líbilo, že mi Moskalyk nepředkládal jen krimi příběhy, ale zabýval se i lidskými osudy a tehdejší dobou. Seriál navíc velmi posílil herecký tým v čele s Trojanem, Töpferem, Kostkou a Elsnerovou. Vřele doporučuji.