12 kol (2009)

Další nesmrtelný a nezastavitelný policejní detektiv, který se tímto stal dá se říci přes noc při práci obyčejného policejního důstojníka. A aby to mělo pořádné grády, tak je do hlavní role nasazen wrestler John Cena, který si na nedostatek svalové hmoty rozhodně stěžovat nemůže. 12 kol má sice na akční film docela solidní nápad, ale přišel mi jako docela vykradačka Smrtonosné pasti 3. Akce je sice solidní, jenže některé úkoly nejsou nijak zajímavé. Ke konci přijde jeden očekávaný twist aby se neřeklo, a celkem solidní podívané je konec. Průměr.

Miluj mě, prosím (2004)

Opravdu rafinované, milé a zajímavé jenže až v druhé polovině. Ta první je zoufale nudná a nevýrazná. V celkovém hodnocení ale opravdu zajímavá romantická podívaná. Prostě trošku jiná než všechny ostatní tuctové romantické komedie. Herci jsou mladí a příjemně se na ně kouká. Zároveň finále nepostrádá gradaci a schopnost rozplakat 90% dámského publika, které čeká, že se jim jednou také poštěstí, a podobnou love story si zažijí. Neplakal jsem, ale konec mě příjemně překvapil. Lehký nadprůměr.

Hancock (2008)

Hodně dobrý nápad, hodně příjemné herecké obsazení. Hlavně Will Smith a Charlize Theron. I dobré zpracování a přicmrndávající herci v menších rolích. Jen je to prostě strašně moc Hollywoodské a popcornovské, ale co by jste od podobného filmu také mohli čekat. Bohužel se podobných filmů vyskytne více do roka a Hancock je tedy sice velmi příjemná, ale dosti tuctová podívaná.

Poslední dům nalevo (2009)

Podle vás je Poslední dům nalevo ideálním mixem brutality. Ten názor nesdílí. Jelikož třeba znásilnění nebo kuchyňský taneček ve kterém září drtič pod dřezem jsou podle mého trošku z jiného ranku brutality. Ale já si prostě podobné filmy moc neužívám. Občas jsem musel odvrátit zrak, ale to hlavně kvůli té brutalitě. Jinak nemám žádné velké výtky co se týče hereckého obsazení nebo příběhové linky. Pro mě průměr. Radši se lekám než zvracím.

Kněžna Libuše (2008)

I když jsem nebyl opilý ani zhulený, tak jsem si Kněžnu Libuši neskutečně užil. Jako parodie by to byla výborná záležitost, jenže je tu opět ta známá chyba, oni to všechno mysleli naprosto vážně. Čeští herci perlí v angličtině ( Vašutovo Yeah je naprosto jedinečné), epická hudba je ve chvílích kde by opravdu neměla být, děj prakticky nedává smysl, dialogy vypadají nepřipraveně, jakoby si je ''herci'' vymýšleli přímo za běhu scény. Poslední ''epická'' bitva trvá asi 10 vteřin. Prostě moc špatný film po dějové stránce i na soft porno, které se rozjíždí v druhé polovině. Ale sranda to byla veliká.

Železná lady (2011)

Opravdu nemám rád Meryl Streep !! Jenže role Margaret Thatcherové ji opravdu sedla a podle všeho pro ni udělala opravdu mnoho. Převtělení se velmi povedlo a navíc masky jsou opravdu skvělé. Ke konceptu snímku nemohu moc říci, jelikož boj Margaret v konzervativní Anglii, kdy dokázala přesvědčit většinu, že ženy se nehodí pouze za plotnu a že utahovat opasky je opravdu nutnost, je tu zobrazen spolu s autentickými záběry některých událostí. Jen mi přijde, že scény, kdy je Margaret v pozdním věku ji až zbytečně moc zesměšňují a ubírají její osobnosti tak na právem nabyté důstojnosti. Typická Anglie.

United (2011) (TV film)

Sportovní snímky opravdu zbožňuji, co více říci když se navíc jedné o film z fotbalového prostředí a je podle skutečné události. Tentokrát kolem jedné opravdu smutné události. Rudé ďábly opravdu nijak nemusím, to mám radši jejich modrou variantu a ani tento snímek na ně můj názor nezmění. Když ale nebudu brát v potaz fanouškovský rozměr, tak je United velmi dobrý snímek, plný silných emocí a neokoukaných britských herců. Prostě žádný velký biják, ale velmi kvalitní britský tv film, pro které mám opravdu slabost.

Thunderball (1965)

Další klasický bond, opět se vsadilo na již rutinéra Terence Younga a výsledný produkt docela zklamal. V Seanu Connerym bych chybu nehledal, jenže jako i jiným uživatelům zde mi nějak ty exotické vodní hrátky Jamese Bonda a jeho krasavic poněkud splývají. Stále stejné lokace nenapravila ani sice solidní, ale nijak oslnivá story, která mě ke konci už docela nudila. Otravné navíc byly nedokonalé zrychlovačky akčních záběrů, které působily opravdu velmi hloupě. Thunderball tedy pro mě jedna z těch slabších Bondovek.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Alice Nellis se s každým svým filmařským dílkem zhoršuje a zhoršuje. Bohužel tu sestupnou tendenci potvrdili i Perfect Days, kterým se zase více blíží ženám a na mužskou část publika poměrně kašle. Na vrch velmi nesympatičtí herci. Celý film nezachránil ani opravdu skvělý Ondřej Sokol. Vůbec mě nezaujalo že i ženy mají své dny.

Báječná léta pod psa (1997)

Dalším z legendárních českých tragikomedií z minulých režimů, které jsem nezažil (ročník 92) a aspoň takhle si můžu připomenout jak to mohlo vypadat. Zároveň také adaptace románu Michala Viewegha. A myslím že velmi zdařilá. I díky české herecké elitě v čele s Vetchým, kterého mám rád stále víc.