Zóna smrti (2005)

Tak začnu u Donnieho Yena, protože je největší zážitek z celého filmu. Souboje jsou úžasný, hlavně konec je nabroušenej, jak má bejt. Jinak zbytek obsazení je sympatický, takže se fandit dá každé straně. Já fandil Yenemu, což je u mně samozřejmost, ale konec mně kupodivu nezklamal, spíš překvapil. Celkově se jedná o nadupanou kriminálku, ale stalo se, že jsem se ztratil, nebo se chvíli nudil. Ale prostě ten wrestling na konci je top! 70%

Skyfall (2012)

Moje pocity jsou po filmu smíšený. Čekal jsem, že Skyfall bude to nejlepší, ale zatím u mně vyhrává QOS. Tady mi chyběli osobní souboje. Ukecanost mi vůbec nevadila, skvělá hudba, dost slušná akce, i když né tak nadupaná, jako v minulých dvou dílech, to však vynahrazuje masakrální konec, tam byl největší kotel a samotné ukončení se mi zdálo férové a však prozrazovat konec nebudu. Taky se mi líbila úvodní akční 15ti-minutovka, ale byla měkká, né jako v Quantum, nebo Casino, kde se šlo na dřeň schopností. Takže mínus: Co mi chybělo, pramálo bitek, v první polovině slušná, ale strašně měkká akce, to je ale tak všechno, co mi na filmu vadilo, tedy akce mohlo být víc na můj vkus. A málo hlášek, zejména Bond byl neprůstřelný, žádné ušpiněné ruce od krve, nic. Plusy: Těch je hodně. Craig asi největší, má neskutečné charizma, záporák stylovej, ostrej a syrovej, sem tam hláškující. Nejlepší konec, navíc hodně otevřený, příjemná hudba, nostalgické kousky, v podobě toho Astona Martina, pokud se nepletu. Nádherná vysočina, střídání lokací, napínavý a scéna s Varanem mně rozesmála :D! Celkově se jedná o pecku, ale jsem trošku víc zklamaný. Nevadí! Těším se na další dvě Bondovky! :) 80%

Expresní zásilka (2012)

Ejháá! Úžasný zážitek! Já věděl, že tohle si oblíbím. z 90ti minut je snad 70 minut akce!!! Navíc rozjezd je cca 5-10 minut a akční pasáže trvají tak 15-20 minut!! Aspoň se mi to tedy zdálo, ale skutečně akce je tu dost a je dlouhá. Zápletka napínavá, ale triller?! Možná v některých momentech, ale zařadil bych to aj do komediálního žánru, Wilee totiž hláškuje, ale tolik suchých hlášek jsem nečekal! Hned ve 2 minutě filmu, scéna s tím řetězem :D Nebo, jak ukradne tomu policajtovi kolo: "Víš co, chlape?! Už mně to nebaví!" Nejvíc mně rozsekal konec, to byla epická hláška! "Je ohraný, když slyším jenom kreténe, to mně nerozhodí, nebo vyliž si!" A ten konec! "Vyliž si, kreténe!" :D :D! Je to nehoráznost, naprosto napínavý, akční, vtipný a libový! Něco podobného jsem dlouho neviděl a dlouho určitě neuvidím. Navíc soundtrack se příjemně poslouchá, pro ten si na net skočím. Hodnotím to na 90%, hlavně za triky, tedy ke konci s tím bmxkem?! Nehoráznost, Wilee (Levitt) největší sympaťák! Ejháá!

Armáda temnot (1992)

Jiné kafe. Bez lekacích scén, minimum krve, ale............... Ty hlášky, no ty vole! :D Navíc Ash je úplně někdo jinej. Nyní fakt válí, má neskutečně obrovský koule a motivace přežít ho činí nejvíc zabijákem. Jednička je pro mně nejslabší díl, dvojka nejlepší, trojka mezi, pač v jedničce Ash neměl moc prostoru. Konec mohl být lepší, jinak pecinka!

Smrtelné zlo 2 (1987)

Nejlepší díl! Hrdina se dostává do role, kdy má po ruce brokádu a motorovou pilu a hlášky z něj padají, jak na běžícím pásu. Jasně, je to kravina, ale proč nevypnete mozek, vždyť existují větší sračky, ne?! Mnoho lidí tady píše: "Kult?! Ale hovno, sračka!" Moc to berete vážně. Ne, že bych vám bral názor, ale moc tenhle film hrotíte, tady je potřeba vypnout mozek. Tenhle díl je prostě top. Hlášky, krev, méně napětí a lekacích scén, ale víc humoru. Nevadí! Prostě luxus, který mi přirostl k srdci!

Lesní duch (1981)

Naprostá nálož, krev, humor, napětí, strach a nejlepší hrdina! Oujes, pořádnej náhul, i když pitomá kokotina :D I love this shit!

Machři (2010)

Máme tu "Postradatelný" ve vtipném podání. Úžasný soundtrack, krásně prostředí, mohlo být víc vtipných scén, sem tam motivační rada do života, plno narážek, sympatická pětka, několik pěkných holek, film u kterého prostě musíte relaxovat. Nejlepší scéna je v tom kostele na začátku, když se tam Sandler s klukama smál a Schneider zpíval, jsem se málem pochcal smíchy! Rozhodně se těším na léto, zážitky z dětství si asi zopakuju. Nyní budu doufat, že kluci nebudou sedět u pc a skočí se mnou udělat bordel :D :) Těším se na dvojku.

Veřejní nepřátelé (2009)

I přes 2 hodiny jsem se náramně bavil, což se nestává často.... ALE! Tohle je něco jiného. Je to určitě i tím, že je to podle skutečné události, takže jsem se do filmu-příběhu pevně zakousl. Dá se to bez problémů zařadit do akčního žánru, film má tak 4-5 velkých přestřelek, i když v noci v tom lese jsem se malinko při té střílečce ztratil. Nemám si na co stěžovat, i když takovou kameru, která je tady nemusím, tak mi nevadila, film mi nehorázně připomíná hru Mafia 1/2, navíc hudba (která se mi fajn poslouchala), kostýmy, auta, všechno je ve filmu přirozené. A občas jsem ani netušil, komu mám fandit! Dillingera mi bylo líto, protože mně docela zarazilo, jak ten špek vyslýchal jeho holku a Bale v roli federálního agenta přesvědčil taky. Hodnotím to tedy - 90%

Bestie Karla (2006)

1 hvězda za tu rapperskou rýmovačku ve sklepě :DDDDDDDDDDDDDD

Expendables: Postradatelní (2010)

Není to takový akční meganámrd, často mi to přišlo ukecaný, i když herci hláškovali. Nejvíc se mi líbil Stallone, Li a Statham, ale Lundgren mně až tak moc nepřesvědčil. Má to dobrý bitky, i když mi přijde, že jsou moc rychlý, viz; bitka na basketbalovým hřišti. Výbuchy, olovo, bitky, hlášky, střídání lokací, akční mega hvězdy, hudba, ale viděl jsem lepší akční filmy. Sly splnil svůj úkol, jsem zvědavý na dvojku, za mně 80%