Méďa (2012)

Thunder Buddies for life, remember?;)

28 dní poté (2002)

Tak pro mě asi nejrealističtější vyobrazení postapokalyptickýho světa, teda vlastně (nejspíš) jen Anglie. Fakt masakr, Danny Boyle je prostě machr. A Cillian Murphy taky.

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Náhodou, to klišé, co tvoří hlavní linii scénáře, je ve Footloose perfektně obalený hláškama a fórkama, který jsou promyšlený a přesto působí nenuceně. A hlavně, takovou energii jsem ve filmu (ani v rámci těch tanečních) neviděla ani nepamatuju - a to se netýká jen tance, kterej je s přispěním jižanskýho soundtracku nakažlivej jak žloutenka - všechno je tu intenzivní. Holky se rvou, autobusy hořej a praporky vlajou. Jih se prostě nezapře, a přispívá tak k mý čtvrtý hvězdičce, protože tim tenhle příběh odlišil od vyblitejch žánrovejch souputníků.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Překvapilo mě to, přesně když jsem čekala, že už překvapená nebudu. A navíc je to zrežírovaný takovým neobvyklým způsobem, kterej bych přirovnala ke stylu Catherine Hardwicke. Prostě to nějak obešlo patos, kterej je v týhle oblasti téměř nevyhnutelnej a to se prostě musí umět... Zac Efron se nám klube, nevěřila bych, že mu tahle role tak sedne a navíc si jí úplně přivlastnil, v jeho podání je Charlie St. Cloud hodně osobitej (no, vlastně stejně jako jeho sympatickej nepřeslazenej bráška a geekovskej hřbitovní kámoš). A pro Amandu Crew mam od Sex Drive slabost, takže obsazení za 1, plus krásný plachticí záběry - rovná se jednoduše krásnej film.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejlepší filmový odreagování nejenom za poslední měsíc... Byla jsem na tom dvakrát v narvaným kině, atmosféra byla pokaždý neskutečná a já jsem pokaždý odcházela s bolavýma břišníma svalama a rozmazanýma očima od slz smíchu. Na nikoho se nezapomnělo - Jim, Kev, Finch, Stifmeister, Oz, Jimův táta, Heather, Michelle, Nadia, Vicky, Stiflerova máma, Jessica, MILFaři, Sherminátor... a přibyla řádka dalších. Celej film je plnej toho krásně sentimentálně povědomýho vibu, prostě Reunior se starýma kámošema, který se neobyčejně vyvedlo. Taky musim pochválit tvůrce, že si dali záležet na každým detailu - je to vidět a hrozně to potěší (fotka Stiflerovy mámy, Finchovo záchodová úchylka, Stiflerova košile s drinkama stejná jako v prvním díle, stejný pornočasopisy:D atd.) Je to perfektně vybalancovaný, našláplý a vtipný AS HELL.

Poslední píseň (2010)

Škleb Miley Cyrus v celý první třetině filmu gave me nightmares. Jinak mě ale celkem překvapila:)

Přízračný svět (2001)

Taková ta přitažlivá divnost. Enid bych většinou nejradši nakopala, Thora se do ní vcítila skvěle. A můj oblíbenec Steve Buscemi (už jsem slyšela snad třetí obdobu výslovnosti jeho příjmení... hmm zajímalo by mě, jestli se někdy dozvím, která je ta správná).. je jako vždy uvěřitelnej, prostě autentickej jak sviňa. A myslim, že tenhle film má u mě prvenství v nejstarší potitulkový scéně.

Noc hrůzy (2011)

Úderný úderný úderný. Všechno tu jde přímo, žádný vykonstruovaný sračičky. Colin je skvělej upírskej soused, scény jsou protkaný dobrýma fórkama a navíc je tu ten sympaticky neklišovitej konec. It´s bitchin´!

Šťastný Nový rok (2011)

Amíci se prostě nepoučí, z "randete" Halle Berryový a asi třech nebo čtyř přeslazenejch proslovů mě bolely zuby... ten zbytek byl ale fakt pěknej! Hlavně Ashton s Leou a Zac s Michelle a samozřejmě úžasná Sofía Vergara s Russellem Petersem, který položili celej sál každou větou, kterou vypustili z pusy. Dávám za 4* i kvůli tý jedinečný předsilvestrovský náladě v kině.