The Divide (2011)

Skvělí film, málo mu chybělo k páté hvězdě, místy bych ho přirovnal dokonce k filmu Requiem za sen co do ukázky lidských charakterů. Fascinující je také množství variant kterými se děj mohl ubírat a to že vás nepřestává překvapovat. Hlavní hrdinka si na můj vkus zachovává až moc nezměněnou osobnost, neustále upravená.... Koukněte na film a schválně přemýšlejte jak by jste se chovaly, na jejich místě.

Jak změřit svět (2012)

Pokud máte rádi historické filmy. Fascinuje vás cesta lidstva za poznáním dneška. Je toto dobrý film například do vlaku. Já na něm oceňuji kostýmy, dekorace i základní myšlenku, která vyplývá zejména z Gaussovi pasáže: jak se asi cítí člověk který ostatní přesahuje myšlením natolik, že ho nemohou pochopit. Často si říkám jak by se dal film udělat lepším, ale pokud tvoříte film podle historických postav, myslím že tady odvedli skvělou práci, aniž by museli významně zasahovat do jejich životopisů(ač nemohu zcela posoudit), nějaká snaha o větší akci by spíš uškodila.

Iron Sky (2012)

Tak dlouho jsem čekal na DVD s dabingem až jsem to nevydržel. Skvělí film který v mnohém překvapil. Obsahuje vtip, poučení,akci,ženy co víc si přát.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Podle mne je jednička ucelenější, logičtější a pro mne i zábavnější. Dvojka je lépe technicky vyvedena, a aréna má rozhodně zajímavější pravidla. Musím ale konstatovat, že pro mne byla jednička rozhodně lepší, tento film by musel obsahovat asi více informací a detailů z arény aby mne bavil.

Nejvyšší nabídka (2013)

Vážně skvělí film, nutí vás přemýšlet co bude dál, moje myšlenky se rozeběhly až někam do fantaskních směrů a přes to mne konec příběhu okouzlil. G. Rush i Sylvia Hoeks odvedli skvělí výkon. Nevím co bych filmu vytkl. Něco ohledně příběhu by se našlo, ale zase nechci prozrazovat děj. Navíc +hvězdu jsem mu musel dát už za natáčení v Praze. Skrátka se na to podívejte a posuďte sami, že jde o skvělí film.

Sviňák (2013)

James McAvoy se postupně dostává mezi nejlepší herce planety. Doplněno o skvělí scénář. Trochu té psychologie. Jediné co chybí k dokonalosti jsou trochu uvěřitelné halucinace, nevím ale myslím že takhle asi halucinovat nelze i když s tím nemám zkušenosti.

Útěk z MS-1 (2012)

Začnu pozitivně, fakt super hlášky. Joseph Gilgun hraje naprostu skvěle magora což už předvedl v Misfits. Vlastně by to byl fajn film. Jen mohli vypilovat myšlenku samotného vězení. Vždyť nemuselo být tak těžké zařídit aby to nevypadalo, že bezpečnost celé věznice padne zmáčknutím jednoho tlačítka. Chápu že vězni ve stázy nevypadají moc nebezpečně, ale i tak by měli být alespoň trochu pod zámkem.Jasně protáhlo by to film asi o 10 minut, ale myslím, že by mu to jen pomohlo.

Kameňák 4 (2013)

Já tam asi ani nenašel hlavní zápletku, prostě splácali pár scének a uzavřeli to podivným koncem. Vtipné je, že jsem myslel že to bude ještě horší když jsem vyděl extra trapný trailer.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Zajímavé, Vizionář V mi neuvěřitelně připomínal Steava Jobse, Místo typického svetru, vesta. Fanatičtí zaměstnanci, výběr elitního teamu. Každý produkt musí být revoluce. No řekl bych že o inspiraci není pochyb. Jinak jsem se skvěle bavil. Není to o moc horší než jednička.

U Konce světa (2013)

Pro mne rozhodně důstojné pokračování trilogie, čekal jsem větší srandu, ale zase je vidět že nám tvůrčí trio dospívá a tak se vyvíjí i jejich styl. Trochu škoda že u nás v kině to nedávaly takže jsem si to musel vychutnat na notebooku, ale možná je to dobře, předešlé díly jsem také v kině nevyděl a mohu je teď lépe porovnat. Pro mne je nejoriginálnější Soumrak mrtvých, nejvtipnější jednotka a nejvíce věcí k zamyšlení obsahuje U konce světa. PS: Simon tady vypadá tak strhaně jako by měl pomalu umřít, asi je to záměr takhle vyobrazit permanentního kaliče, ale nedivil bych se kdyby byl nemocný.