Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Na tenhle seriál se někteří podívají a hned ho zavrhnou,po týdnu se jim to rozleží v hlavě a podívají se znovu.Nakonec skončí doslova ve fanklubu a natrpělivě čekají na další epizody. Nejkouzelnější na něm jsou ty nápady a umělecké provedení,někdy je to trochu přehnané,ale i to tvoří unikátnost tohohle seriálu. Detektivní zápletka je zde často jen jakási výplň protože každý čeká jak pokročí vztah koláčníka a Chucky.By mě zajímalo zda se někdy budou moci dotknout :-) .A ještě je fajn že Prima COOL přidává k písním které zpívá převážně oliv titulky,konečně se našel někdo z mozkem komu došlo že je spousta těch kteří nešprechtí english.

Počátek (2010)

Bomba,když uvážím že jsem kdysi dávno přemýšlel o povídce s podobnou tématikou jsem ještě víc nadšen z toho co vytvořil Nolan. Člověk má po shlédnutí tohoto filmu silné nutkání a vyloženě se těší na to až půjde spát a to zejména snít.Jedné věci se trochu divím a to že je hodnocení ostatních také tak velké jako dávám já a to proto, že ač většinu lidí nadchne vyzualita snímku tak pochybuji,že to všichni stíhají pochopit(to si ověřím na svém oblíbeném pokusném suběktu kterého považuji za ekviligram průměrného člověka :-) ) Prostě neuvěřitelný zážitek který se stane kultovním stejně jako je třeba matrix.

Divnej týpek (2009)

Strašná úletovost je mi jasné že je to naschvál a vlastně v tom vidím část umění ale i tak není to můj vkus a tak hodnotím jen*.Hlavní hrdina hraje svou roli dobře stejně jako jeho "strážný anděl",Jennifer Coolidge je jako vždy naprosto nesnesitelná a hloupá,skoro už jsem si myslel na počátku filmu že umí zahrát i něco jiného a ono ne. Prostě tohle bude hodně o vkusu

Star Trek (2009)

Dá se říci že jsem nikdy neviděl žádný jiný star trek a až do doby než jsem se dozvěděl že tady hraje Zachary Quito jsem o star trek nestál.Jenomže sailer je prostě boží a chtěl jsem vědět jak bude Quinto hrát tady.Film mě hned ze začátku dostal,vše jsem chápal i bez jakékoliv znalosti star trek universa.A scény s "rusem" mě prostě dostávali. Vrchol přišel když se na scéně objevil můj asi nejoblíbenější herec Simon Pegg.Už se těším na pokračování a jdu si přečíst co o Star treku říká Wikipedie,možná kouknu na další filmy.A takhle možná vznikají fandové.

Karate Kid (2010)

Jackie byl super jen by mohl ty montérky mít alespoň trochu špinavé,a celkem by mě zajímalo jestli ten styl chůze měl předepsaný nebo už má tak špatné kyčle že takto chodí normálně,ani bych se nedivil.Trochu mi vadí že si z toho udělali reklamu na čínu,ale to by asi jinak nešlo, režim je režim. Jaden Smith mě bavil a nechápu proč ho každý v jeho profilu kritizuje. Jen takoví poznatek na závěr, v číně šijí tisíce riflí denně pro západ,ale všichni tam stejně nosí tepláky :-)

Vánoční koleda (2009)

Škoda že jsem to neviděl ve 3D,už ve 2D jde poznat jak napěchováno to je třetím rozměrem nad kterým tvůrci skutečně přemýšleli(ne jako v jiných filmech kde je použit spíš jako reklamní trik a velice s ním šetří) Jen se přiznám že bych jednou chtěl být takoví jako vydřigroš na počátku a né takoví cvok jako ten na konci :-)

Vyfič! (2009)

Drew Barrymore mě tedy ohromě překvapila,to že je skvělá herečka si myslím už dlouho, ale když jsem se na ten film díval, nečekal jsem že je to její režíserský debut a spíš jsem tento skvělí počin přisuzoval někomu s letitou zkušeností. Velmi jsem se bavil.Jen takovej dotaz, tiply by jste Drew v tomto filmu 34 let? Já tedy ne možná i 20 :-) Ještě něco dodám,HL hrdinka zalže ve filmu že je jí 22 a ono této herečce nejspíš právě bylo 22.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

UH tak tohle je nářez, Edgar Wright se pomalu stává kultovním režisérem(nejspíš jím už dávno je), tady vám hlavou prožene takoví film, že se z něj mozek ještě několik hodin nevzpomatuje. Škoda jen, že film nešel do kin rovnou z dabingem a tak si nemůžete naplno vychutnat obraz i děj, ale možná je to vlastně dobře alespoň si film pustíte znovu(já to rozhodně udělám) a najdete spoustu věcí které jste prve přehlédli. Jediné co mi trochu vadilo byl HL hrdina který se na jednu stranu chová jako chudáček a na druhou je to mistr bojových umění který každému natrhne p.....del a jen aby se neřeklo tak se bou párkrát nechá švihnout o zeď.Tak to ale je asi i v komixu a proto dávám plný počet

Fantom opery (2004)

Parádní,i když dojem mi kazil fakt že fantom nebyl pouze v opeře ale i v titulcích,stáhnul jsem tak 10 jejich verzí,některé měli jakýsi zdvojený text,prostě krom patříčného textu běžela i jakási "recitace", a ty které byli správné měli opravdu zvláštní časování takže jsem neustále titulky posouval a na konci filmu jsem v nich měl 6 minut rozdíl. I přes útrapy jsem si film užil, jen je trochu škoda že se zde neustále opakuje stejný hudební motiv,skoro jako by tvůrci složili jeden hit a celí film se jím chlubili. Gerard Butler předvedl skvělí herecký výkon

Pluto Nash (2002)

Kdybych řekl že jsem se nudil tak bych lhal,jasně spousta lidí zjistí že je to nejprodělečnější film a už to jim zamlží hodnocení,tak si to shrneme kostýmy a kulisy dobré,má to neotřelé nápady a ne že ne a dostal mě taneční styl z roku 2080 :-). Mínus jsou především nelogické chování padouchů v závěrečné bitce. Celkově se hlavní padouch a konec filmu chovají nelogicky. A hlavní hrdinka to samé. Mám dojem že tenhle film se prostě zaplatit asi nemohl ale není příliš špatný a takových 50 procent by si zasloužil.