Obchodní návrh (2022) (seriál)

Příjemný seriál, podobné téma bylo zpracováno víckrát, ale tady ho posouvají dál, mají skvělé obsazení, vtip (místy pro Evropana trochu nestandardní) ale celkově jsem byl nadšený.

Jan Žižka (2022)

Kdyby to nebyl český film a zejména zahraniční herci nehráli dobře, tak hodnotím ještě níž. Já filmu odpustím nepřesnosti v brnění a zbraních i v tom, že tam spousta věcí nesedí. Ale to co mi sakra vadí je fakt, že někdo vezme extrémně zajímavou postavu kde by se dal udělat úžasný film aniž by si musel něco vymýšlet, pak si vezme volnost, takže si může děj upravovat dle libosti, jenže on v podstatě vezme od Žižky jen pár bodů a udělá z toho tuctový příběh na styl Robina Hooda. Já nevím proč to ti autoři pořád dělají, to musí světu ukázat jaké mají koule, že si ten reálný příběh od základu přepíší. Sakra ten film končí pár vteřinami pasáže o které si myslíte, že bude půlka filmu. Herecké výkony českých herců byly jako pěst na oko, sakra příště je pošlete na rok do Polska ať se tam naučí hrát, u Polských filmů z produkce netflixu to poloamatérské hraní z herců nestříká jako z těch našich a je to tak trochu chyba režiséra, když si vybere do méně podstatných rolí horší herce, musí z nich ten uvěřitelný výkon dostat. Abych jim nekřivdil, tak Roden byl dobrý, jen si hrál na nějakého zmateného krále od Shakespeara. Já si myslím, že se ten film záměrně u nás tolik neshazuje, ale místy působí až komicky a je to z velké části vinna scénáře. Takže za mne, skvělé kostýmy, dobré výkony v hlavních rolích, skvělé lokace, špatná kamera, špatný scénář, slabší režie, a nevyužitý potenciál.

Notre-Dame v plamenech (2022)

Připravte se na místy zbytečnou dramatizaci, a z mého pohledu až nepravděpodobný neprofesionální přístup ke kterému sice věřím, že v některých případech došlo, ale tady se toho sečte tolik najednou, že si spíš říkám, jestli někdo nevzal všechny teorie co všechno mohlo být špatně a nepovažoval je za realitu.  Poradce ze strany hasičů asi trpěl, když některé jeho námitky nebyly vyslyšeny.  Jinak to není zas tak špatný film, jen bych řekl, že je to film který hodně sráží pár slabších pasáží.  Také mne štve, že nebyla uzavřena jedna dějová linka (spoiler: linka s kočkou na střeše, já jsem úplně viděl jak tam bude pasáž kdy místo u Notre-Dame je auto s nejvyšší plošinou na záchranné akci kočky)  Na závěr si dovolím jeden vtípek k této smutné události: Hlavní promarněnou šancí filmařů je, že tam nedali kameo s Emmou Smetana.

Asobi ni iku jo! (2010) (seriál)

Podotýkám, že anime jsem moc nenakoukal, a na tohle jsem narazil téměř náhodou. Hold když nějakou dobu sledujete Agraela a najednou na jiném youtub videu rozebírají kočkoholky z "pohledu realističnosti" jste zvědavý. Byla to dost ujetá blbina, a čím déle jsem to sledoval, tím víc mimo to bylo od mého vkusu, smýšlení a nějaké "logiky" kterou bych chtěl od animovaného seriálu. Bylo toho na mne prostě moc, ale dokoukal jsem to.  Základné motiv je zajímavý, jen od toho nečekejte japonskou verzi Muže který spadl na zemi. Pak se do toho přidávají špionky, soupeřící mimozemšťané (na můj vkus málo vysvětleno), v podstatě jde o takovou romantickou skupinku tři "ženy" (je jim šestnáct) a jeden muž. Vlastně mi to připomíná moderní seriály od Marvelu, je tam linka kterou chcete sledovat, a pak ji přeruší nějaké obrovské ohrožení a to co chcete sledovat jde do háje a vy jen zíráte co za blbost se z toho stalo. No nic alespoň si mohu odškrtnout ulítlí seriál o kočkoholkách.

Dobrý doktor - V první linii: 2. část (2020) (epizoda)

Začátek série je fakt mazec. V ČR to asi dost lidí neocení, protože tady byl hodně silný trend zlehčování, a hoaxů + dnes to lidé berou zpětně jako přehnanou situaci. Jenže ono to přehnané nebylo. Byla to nová nemoc a situace v nemocnicích byla taková jak jí seriál popisuje. Beznaděj a mnoho zbytečných úmrtí kombinovaných se strašným tlakem na zdravotníky. Nejhorší bylo potkávat tolik popíračů když jste jako já znali pět lidí kteří skončili na plicní ventilaci a jen vaší rodině zemřelo několik známých. Do dnes mi vadí bezohlední lidé a stupidita českého národa který nebyl schopný dodržovat pravidla alespoň do té doby, než přijde vakcína. Sám jsem covid prodělal nedlouho před tím, než byla pro mne dostupná a nebyl to příjemný zážitek i když bych řekl, že jsem měl takový přijatelný průběh (takový silnější chřipka) ale následoval týden únavového syndromu a ještě jeden dlouhodobější zdravotní následek(tím nemyslím ztrátu čichu).

Falling Into Your Smile (2021) (seriál)

Když jsem se dozvěděl o tomto seriálu, hned mne zaujal. Dlouho jsem čekal zda budou české titulky, ale nakonec zvědavost vyhrála a já začal koukat na youtube s automatickým překladem. Seriál mne hodně bavil a to jsem romantický seriál neviděl řadu let. Xiao Cheng je skvělá, a celkově je tým skvěle poskládán až do té míry, že by si člověk přál víc prostoru pro každého herce a jeho postavu. Kdyby mi někdo tvrdil, že je to seriál z Jižní Koreji, tak tomu i budu věřit, protože zde nenajdete snad nic tak propagandistického, že by jste ty samé prvky nenašli v amerických seriálech. Je zde ale přítomno několik charakteristických vlastností asijských kultur, jako úcta k vedoucím, rodičům, společnosti, hrdost a čest. Asi si všimnete propagace některých značek, jako třeba drink Rio a nebo KFC. Také je trochu podezírám, že měl být původně seriál o jiné hře, ale nakonec jim ta kterou hrají zaplatila víc. Můžete si ji zahrát i u nás, ale jen na mobilu nebo přes emulaci a i to co hrají je nejspíš nějaká emulace protože vizuální zobrazení tlačítek pro kouzla a další prvky u PC hry nejsou moc praktické.

Batman (2022)

Mám rád Batman filmy. Asi nejraději mám Burtonovi filmy, pak samozřejmě Temný rytíř. Tenhle film mi přijde takový rozvleklý, i když je pravda, že se tam toho rozebírá hodně. Někdy se až moc nechávají unášet uměleckou kamerou. Detektivní pojetí se mi líbilo, ale přišlo mi, že je Batman spíš natvrdlí, než nejlepší detektiv. Nebudu spoilerovat, ale v jednu chvíli jsem si řekl, že tohle by udělal jen debil.  Nelíbí se mi vizuální styl masky Hádankáře, moc ani Tučňák i když obě role byly zahrány dobře a hádankář v pozdější fázi už mne bavil. Gordon je dobrý, stejně tak Selina. Pattinson předvádí své klasické herectví o minimálním počtu výrazů tváře, obvykle si vystačí se čtyřmi, tady mu stačili tak dva. Poslední fáze filmu mi film spíš kazí.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Těžké hodnocení, ten film vlastně není zas tak špatný, bohužel jen tak do půlky, a i tak se musíte oprostit od dost pochybné zápletky. Od půlky už to jde do háje víc a víc a vygraduje to v závěru poněkud nepravděpodobným odhalením. Částečně Spoiler:  Jako vážně v moment kdy dojde k odhalení vraha jsem si řekl, jako v jakém vesmíru by to bylo takhle? Vždyť to nedává smysl.

Die Wolf-Gäng (2020)

Smutné na tom je, že tento pokus o německého "Harryho Pottera" by vlastně mohl vyjít, nebýt toho, že ten scénář je dost příšerný. Mnoho herců hraje hrozně, přehrává a přechází až za hranici přijatelné trapnosti, přičemž se to paradoxně týká hlavně starších herců. Filmu by prospělo kdyby se bral vážně, nebo alespoň nesklouzával k pasážím které vážně vůbec brát nelze. Dost se divím poměrně vysokého hodnocení, kvalitou je to někde na úrovni Bibi Bloskberg.

Černobyl (2020)

Můžeme být rádi, že film dopadl jak dopadl. V době když se o něm hodně začalo hovořit, tedy po té co byl odvysílán seriál HBO, se dost mluvilo o tom, jak Rusko kritizuje verzi HBO a jak nám tady ukáže "jaká byla pravda". Psalo se o tom, že se zde bude možná řešit konspirační teorie s agenty CIA a podobné nesmysly. Nakonec jsme dostali spíš horší film, ale myslím že správně zaměřený na likvidátory. Hodně film sráží to, že se v zájmu dramatizace odchyluje od reality a že se zaměřil na složitý "vztah" hasiče a kadeřnice, na pozadí havárie. Potřebuje tak zajímavá událost doplňovat nejspíš zcela smyšlené pasáže, já chápu, že i dramatizace HBO tam podobné prvky měla, ale dokázala je tam mnohem vkusněji zasadit, tady byla většina dramatizace jako pěst na oko.