Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Mám teď trochu problém s hodnocením, protože já jsem nebyl až zas takový kritik předchozího filmu, takže u něj nemám zas tak nízké hodnocení. Nicméně tento film je tak o 10-15% lepší a tohle hodnocení by zůstalo i kdyby se film zkrátil na 3 hodiny vystříháním hodiny "bonusového obsahu. Dokonce i když se zkrátil na pro kino přijatelné 2,5 hodiny, bude to lepší film než původní verze protože tento film hold dělají lepší i detaily a to že celý koncept drží po hromadě. Za mne dnešním pohledem původní verze 60% a dnešní 75%. Nicméně u staršího filmu hodnocení měnit nebudu protože tehdejším pohledem jsem byl poměrně spokojený.

Politické kruhy (2009)

Mám rád filmy z politického prostředí, také komedie z tohoto prostředí, ale musím říci, že tenhle film se mi do vkusu netrefil. Herecké výkony dobré, ale dialogy mne nebavily, ale styl kamery a celkově mne film nudil.

Superman a Lois - Pilot (2021) (epizoda)

Jasně trochu nadhodnocuji, ale jinak pilot naprosto překonal mé očekávání. To si tak večer když už skoro usínáte pustíte první díl tohoto seriálu a čekáte, že to nedokoukáte protože půjdete spát. Ne nic takového se nastalo, celou dobu mne to bavilo a těším se na další díly. Tenhle seriál sleduje naprosto jinou stránku supermana na kterou nejsme z filmů zvyklí a vypadá to skvěle. Herecké obsazení se povedlo a to i když třeba zrovna hlavní postava je sice skvělí herec, ale nikdy jsem si ho moc jako supermana nepředstavoval. Moje favoritka je herečka která hraje Lois, zatím jsem z její postavy nadšený a vím, že má na to předvést skvělé herecké výkony. No a záporák je za mne velmi příjemným překvapením.

Jako v bavlnce (2020)

Možná trochu nadhodnocuji, ale jinak jsem byl nadšený, hodně zajímavý námět, možná trochu předvídatelné a občas trochu nepravděpodobné, nicméně se mi dlouho nestalo, že bych měl u filmu tolik myšlenek. Nechci spoilerovat, ale naznačím, že najít si oblíbenou postavu které fandit není v tomto filmu tak jednoduché.

Návrat do Číny (2019)

Trochu nechápu, že je tam nejspíš čínská koprodukce, když některé pasáže přímo kritizují čínskou cenzuru. Osobně bych řekl, že koprodukce byl spíš Hong Kong, obzvláště když tam byla premiéra. Nicméně je to poměrně příjemný film s náhledem na čínskou kulturu a společenské rozdíly, napasované na složitý vztah přísného otce a jeho dětí.

Drahokam (2019)

Je to hodně zajímavý film, místy z děje mrazí v zádech. Musím si ale postěžovat na jednu věc a to je zvuk. Velmi často postavy mluví přes sebe, ale to bych snesl, protože to navozuje atmosféru a k tomu filmu to patří, nicméně co film vyloženě kazí je to, když hudební složka přebíjí dialogy a ve chvíli, kdy je hudba moc nahlas a ve filmu se míchá hlas několika osob, máte problém rozumět, nejhorší je to v úvodní sekvenci, pak se to trochu zlepší.

Cosmoball (2019)

Na to jak blbý je to námět, tak to není zas tak špatný film, a těch digitálních efektů co tam je. Kdyby si tam nemuseli rusové nacpat něco ze své národní hrdosti, tak je to takové lepší Béčko s hodně dobrou kvalitou efektů, tím nechci říci, že vypadají realisticky, spíš je to taková přiznaná digitálnost ala Spi kids.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Nevím jak to Poláci dělají, ale v posledních letech točí fakt skvělé filmy, no posuďte sami, při porovnání s českou produkcí, tohle je o dost lepší, než drtivá většina filmů za posledních deset let. Je tam nápad, i když částečně už viděný jinde, ale s tolika ozvláštňujícími prvky, že to má vlastně nádech originality. Do toho polský humor který by mohl být blízký i Čechům a dobré herecké výkony.

Táta na kvadrát (2021)

Když si vezmete, že je to Brazilská produkce tak to není vůbec špatné. Vážně jak často se třeba u České produkce stane, že udělají takovou příjemnou rodinou komedii. Zajímavé lokace, dobré herecké výkony, a u když zápletka není takový originál, tak ji okolní děj dobře ozvláštňuje.

Jako letní sníh (2021)

Na české poměry to není špatný film. Ale když už dělám historický film, bylo by dobré ukázat historii jaká tehdy byla. Je velmi nepravděpodobné, že by měl Komenský ve vesnické škole tolik děvčat, on by spíš neměl žádné ani ve městě, sedmnácté století hold ženskému vzdělání ještě nebylo moc nakloněno. Druhý problém který mám, jsou "mystické" a náboženské prvky. Po české republice běhá jeden "historik" "specialista" na Komenského, ale především je to silně věřící člověk a naprosto naklání, naše znalosti o Komenském na stranu víry a pověr, myslím si, že to není dobře a tento film se tím neměl inspirovat.