Peacemaker - Přečtený Murn (2022) (epizoda)

V tomto dílu je tak epická scéna, že jsem podobnou neviděl v seriálu už hodně dlouho. Tenhle seriál je prostě super a je dost těžké to popsat.

10 dní bez mámy (2020)

Taková pohodová rodinná komedie, vlastně mám nutkání hodnotit i víš, jen to neudělám, protože si myslím, že mi film extrémně sedl do nálady, v podstatě ničím mi ji nekazil a bylo to příjemné zpestření dne, ale zase si nemyslím že je to film který by vám v paměti zůstal nějak dlouho. Tenhle film není příliš originální, prostě se otec musí pár dní postarat o rodinu a moc to nezvládá, rozdíl oproti americkým verzím tohoto námětu je, že jen málo kdy zajde až do extrému, drží se ještě na hranici přijatelnosti, vlastně pokud někde hranici překračuje je to spíš v rovině firemní kultury než v pasážích rodinného života.

Volným pádem (2021)

Zajímavý počin. Hudba byla místy až neskutečně otravná, scénář je někde na pomezí tragédie, komedie a experimentání filmařiny.  Místy zajímavá kamera, herecký výkon Robina Ferro je super. Čuba a Kozub předvedli spíš tradiční přehrávání divadla Mír, vlastně bych si řekl, že divákům bude možná trochu vadit, že se film nestáčí jejich klasickým stylem a nebo se nestočí naopak úplně od jejich stylu, tady zůstal někde na pomezí s tím že to není balanc ale přecházení z jedné polohy do druhé. Ve filmu je několik momentů pro které ho stojí za to vidět, celá ta linka s bezdomovcem je skvělá. Já bych si asi užil víc kdyby to celé bylo melodrama jen o životě Michala a jeho strastech bez komediálních prvků, prostě maximálně vážný pohled do života někoho kdo do společnosti nezapadá, okolí mu to neulehčuje ale má rád lidi.

tick, tick...BOOM! (2021)

Tohle by měl být film pro mne. Jsem fanoušek muzikálů a hudebních filmů. Má to zajímavé téma. Ale něco se pokazilo, slyšel jsem na ten film tolik chvály, a tak jsem možná očekával až příliš. Garfield je za podání role hodně vychvalován, a hraje dobře, jen mně osobně připadá, jako by hrál postavu v úplně jiném příběhu. Všechny postavy okolo něj přesně sedí a u něj si nemohu vybrat, hraje člověka který v sobě dusí emoce? Spíš ne? Hraje člověka který prožívá emoce, ale z různých důvodů je v sobě dusí? No to bude blíž záměru. Obávám se, že v části je chyba na scénáristech, pochybuji že se události staly tak jak je film vypráví, podle mne jen scénárista chtěl naplnit svou kreativitu a tak některé vlastnosti postavy a události zahnal až do extrému. Jenže já to tam cítím a to co pro někoho může být přednost dramatizace, mi ubralo na zážitku. Přijde mi škoda, že zatím nemáme takový film o Andrew Lloyd Webberovi.

Jak jsem se zamilovala do gangstera (2022)

Polsko zase předvádí, že umí natočit filmy na světové úrovni i když s trochu odlišným stylem. Česká filmografie něco takového předvede jen zcela výjimečně. Ano je pravda, že když se točí podle zajímavého příběhu jde to samo. Správné rozhodnutí bylo nechat 3h stopáž, to by třeba u nás rozdělili na dva filmy, nebo to seškrtali protože u dvou filmů by neutáhli kvalitu a u jednoho s dlouhou stopáží by se obávali že se to nezaplati (čest výjimkám). Hodně pěkná je první polovina filmu, ta druhá je trochu horší ale spíš vinou předlohy, tedy skutečných události.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Fakt jsem si to užil. Myslím že to nebude film, který bude mít i na druhé shlédnutí takové kouzlo, ale na to první to byla paráda a všichni herci válí, a mezi nimi snad nejvíc Taika Waititi. Asi nebudu moc prozrazovat o příběhu, ale musím říci, že pro mne je to asi TOP 1 nebo 2 roku 2021 co se týče popkornové zábavy.

Šiva Baby (2020)

Podle mne poněkud nadhodnocené dílko. Už mne rozčilovalo jak museli autoři neustále hudbou a záběry kamery podtrhovat situace, snad aby i nejhloupějšímu divákovi došlo, že se jedná o pro postavu trapný nebo až "klaustrofobní" moment. Mám rád filmy s židovskou tématikou, takové to věčné drbání příbuzných, vychloubání se a dohazování, nicméně zde už jde spíš o přehnanou stereotypizaci. Normálně bych ještě napsal, že hlavní postava se chová nelogicky i její "milenec", ale dokáži si představit, že tak jako hlavní postava by se chovala žena s určitou psychickou poruchou, tak jako její "milenec" by se asi nechoval nikdo kdo si nechce naběhnout na značný průšvih, možná tak někdo dost arogantní a zároveň hloupý.

Voyagers - Vesmírná mise (2021)

film jsem si užil, doufal jsem v trochu jiný žánr, ale má to zajímavý námět. Musím pominout častou nelogičnost chování postav od poloviny filmu, ale chápu, že není tak snadné na tak krátkém čase dostatečně vykreslit lidské charaktery a změny v sociálním chování.  Spoiler: Špatná výchova, s pořádným výcvikem na bázi "vymývání mozků" by rozhodně v první generaci problém nenastal a to ani když vyšlete potomky lidí s potenciálem, kde se vždy někdo se prvky sociopatie nebo jiného výrazného charakterového rysu najde.

Miliardy - Liberty (2021) (epizoda)

Možná malí spoiler i když v podstatě nic neprozradím. Pochopil někdo proč dali do tohoto dílu celou přípravu vaječné omelety? To jako vážně potřebovali natáhnout stopáž nebo co. Kdyby na konci té scény bylo alespoň něco řečeno, přímo se to nabízelo, ale není tam nic. Přitom tohle je tak nabytý díl a ty minuty se daly použít na rozvedení X důležitějších pasáží.

Milostná past (2021)

Ten film mne vážně bavil, přidávám jednu hvězdu za to, že je to po oooopravdu dlouhé době dobrá romantická komedie s vánoční tématikou. Vtip je, že O. Yang to zahrál tak dobře, že snad i věříte, že se do něj zamiluje. Pravda ještě by to chtělo trochu poladit. Určitě by to chtělo vysvětlit motivace postavy kterou hraje Harry Shum. Není to ani moc originální, i když ta neoriginalita je celkem dobře namíchána a herecké obsazení je vážně sympatické. Mimochodem karaoke "sexy" scéna je fakt boží.