Na útěku (2023) (seriál)

Parádní seriál, mezi těmi superhrdinskými se u mne zařadil na přední příčky. Dost jsem si zavzpomínal třeba na seriál Hrdinové a na to jak jsme se tehdy těšili až vyjde nový díl. Také je zde zajímavý korejský prvek, že díly, jejich struktura a to kdo v nich hraje hlavní roli se může v průběhu seriálu dost lišit až tak, že sledujete skoro něco jiného a pak....no nebudu spoilerovat prostě se na to běžte podívat a i kdyby vás tolik nebrali první díly tak tomu stejně dejte šanci, obzvláště pokud máte rádi pořádně akční scény.

Pán času - Zvíře z hvězd (2023) (epizoda)

Už na Doktora nekoukám řadu let, vlastně jsem pozadu téměř celé dvě reinkarnace, na tohle jsem se těšil, ale musím říci, že první díl speciálu byl spíš scénáristická slabota. Pár super momentů nevynahradí to, že některé scénáristické pasáže působí už hodně divně. Osobně budu ve sledování speciálu pokračovat, protože čekám, že třetí díl bude super. Spoiler: Trans tématika mi nevadí, Meep je za mne spíš světlí moment, Dona hrála divně, ale pokud si dobře pamatuji tak u Tenneta byl vzácný opak, tedy že doktor mne vždy bavil víc než společnící. Yasmin Finney nehraje špatně.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Není to úplný odpad. Kamera dobrá, místy až skvělá či originální, herecké výkony v některých vedlejších rolích příjemně překvapí i když nelze čekat uvěřitelné výkony, tak ty role nejsou napsané. Problém toho filmu je, že mnoho lidí mluví o propojení reality a fikce tak, že člověk musí přemýšlet co je realita. No tak nevím na jaký film ti lidé koukali, ale tady bylo snad vše až na pár "archivních" záběrů přetočeno nebo spíš natočeno podle scénáře a scénář moc uvěřitelně nepůsobí. Prostě bylo pár bodů které se staly a na to se nabalilo nejspíš i víc jak 90% toho co si vymysleli pro film.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Bavilo mne to, dobré honičky, napínavé scény, skvělá akce, ale dovolím si jeden spoiler, jen lehký, ve filmu je parní lokomotiva, ta by se při této rychlosti bez přikládání zastavila asi za 500-700 metrů, pamatujte na to až budete film sledovat :-). Jinak chyb je tam hodně, což si myslím, že je škoda protože tahle série bývala sice občas přitažená za vlasy, ale i tak sázela na realističnost.

Dívka v masce (2023) (seriál)

Za mne jedno z hodně příjemných překvapení. Přemýšlím co lidi odrazuje od toho dávat v tomto případě vysoké hodnocení. Možná tím, že se dost mění to na koho je děj jednotlivých epizod zaměřen a jsou tam velké výkyvy v tom jak děj ubíhá i v zábavnosti epizod. I tak si myslím, že to stojí za zhlédnutí, některé epizody považuji tak za 90 % celý seriál se hýbe tak od 70 do 80. A tím jak je každá epizoda určitým posunem si každý divák najde něco co ho zaujme i když třeba jako celek to u něj selže.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Tento styl animace a hlavně lidské postavy co vypadají jako karikatury mi moc nesedí, ale jinak to bylo zajímavé. Příběh dost jednoduchý, asi nic co by extra překvapilo, tedy až na to, že pár pro želvy typických prvků je změněno. Kéž by se to snažilo být trochu klasičtějším pojetím hlavně co se týká animace.

Láska na první pohled (2023)

Dnes mi to nějak sedlo. Dojímá to, je to dobře natočené, většinou i dobře zahrané. A přesně to vystihuje jednu věc....nekvalitu baterií od iPhonů :-). No jo musel jsem si rýpnout, obzvláště po představení patnáctek se stejnou výdrží :-). Ale na ten film se podívejte, ideálně pokud neprožíváte trochu depresivní období života, protože tenhle film umí spustit slzy.

Oppenheimer (2023)

Čekal jsem, že Barbie mne bude bavit, ale z Oppenheimera budu odvařený. Bohužel to druhé se nestalo. Je to dobrý film, dal bych mu čtyři hvězdy, ale z mého pohledu poněkud zklamal. Má to skvělou hudbu, skvělé herecké výkony, skvělé kostýmy a několik zapamatovatelných scén které chcete vidět. Problém podle mne je v tom, že tvůrci vzali tu divácky nudnější část příběhu a udělali z ní hlavní pilíř filmu, pak vzali tu část která tvoří zábavnost příběhu a většina lidí ji od filmu očekává a z té udělali takový vedlejší pilíř na kterém to tak ze třetiny stojí. No a nakonec to jen lehce pocukrovali tím co by bavilo masy. Film tak jen s těží udrží nadšení nebo požitek z jeho sledování. Já nejsem člověk kterému by vadili ukecané filmy (český divák je na ně zvyklí z domácí produkce), ale podle mne je asi hlavním plusem tohohle filmu, že si dokáži vzhledem k jeho úspěchu představit, že to za dvacet let někdo natočí znovu se slušným rozpočtem a pokud neudělá stejnou chybu tak tento film překoná.

Válka vynálezců (2017)

Dobrý film, mám s ním jen jeden problém, Edison je zde vykreslován jako podstatně menší šmejd než byl, což patří k typicky americkému přístupu k tomuto vynálezci. Ty realističtější pasáže jsou ty kde moc neplatí svým zaměstnancům a těží z jejich nápadů a pak pasáž kdy přes práci opustí nemocnou manželku. Pravděpodobně byl dost sebestředný a namyšlený.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Místy mne to baví víc, než poslední Bondovky. Má to šmrnc, trochu zápletky, vlastně i herci nehrají zas tak hrozně i když co si budem Gadot není oscarová herečka. Chtělo to o něco lepší scénář, ale na Netflix film je to super a kdyby se i Bondovky vrátili od důrazu na Thriller zpět k akční pohádce pro dospělé, byl bych spokojený. U tohohle bych se nebránil dvojce, která by mohla přidat víc humoru.