Vlk z Wall Street (2013)

Ponětí o vlkovi jsem začal mít teprve až se objevilo info na čsfd ke konci roku, stejně jako o 12 years a slave a u otroka jsem tušil, že bude mít vysoké hodnocení jak u mě, tak i celkově na csfd. Vlka jsem začal sledovat a nechápal jsem po prvních dnech v kinech, že je to pátý nej film na csfd. To je fakt tak výborný, že stojí nedaleko vykoupení z věznice shawshank? Rozhodl jsem se pro kino, v té době už to byl ,,až 69. nej film dle csfd''. Říkal jsem si hm, to natočil můj oblíbenec Martin Scorsese, to musí být fakt pecka. A ano je to opravdu boží snímek, který je sice velmi dlouhý, ale zato mě výborně pobavil. Leonardo DiCaprio v roli finančníka Jordana Belforta opravdu exceloval. Z Wall Streetu musel odejít díky krizi a postupem času se dopracoval k založení makléřské firmy Straton Oakmont, v které měl spousty zbohatlíků, kteří mu dovolili vydělávat neskutečné finance za rok, ale dařilo se mu to denně. S více a více pěnězi přicházela větší a větší rozežranost v podobě večírků, koupi velmi nákladných věcí (obrovský barák, auta, jachta, šperky, výměna ženy...). Jenže ke všemu přišel nelegální cestou díky okrádáním hloupých lidí, takže bylo otázkou času, kdy si na něj nějaký orgán postvítí... S burzovními dohledy se vypořádal bez nejmenšího problému, ale čekal jej větší oříšek - samotná FBI, která jej nakonec dostala úplně na kolena. Nebudu prozrazovat více, lidi, jděte na to prostě do kina! Co mě zklamalo byl konec, čekal jsem nějaké konstatování nebo tak něco. Top scény pro mě byli oběd s Matthew McConaugheynym, plazení k ferrari a prozrazení skryté kamery v oku medvídka + plno výnikajicích hlášek. Den po kině spadl na 86. nej film dle čsfd. Viděno 25.1.2013 v Cinestar Opava

Občan Havel (2007)

Hotnotím po vidění první poloviny. Občas se vyskytli vtipné slovní hříčky, ale že bych z toho byl paf, to rozhodně ne.

Vraždy v Yorkshiru: 1983 (2009) (TV film)

Sice je to trilogie, ale já vidět jen tento třetí díl. Začátek se mi vůbec nelíbil a dost mě nudil, proto srážím o * dolů. V oblasti Yorkshiru panovala velmi ponurá nálada. Vyšetřující policisté se chovali jako hyeny. Při výsleších v cele ale i přímo ve výslechové místnosti jsem si myslel, že to ani jeden z těch 2 neudělali. Potom, jak se oběsil podezřelý už bylo jasné, že za vraždami dívek vězí někdo jiný. Obtloustlý právník si šel tvrdě za pravdou a dařilo se mu zastrašit jednoho z policistů. Předchozí 2 díly vidět nemusím, protože mi je jasné, že budou jen o tvrdých výsleších a všichni kriminalisté se budou chovat hrubě, až v třetím dílu se jeden vzpamatuje a zafunguje u něj jeho svědomí...

Přízraky války se Stevem Irwinem (2001) (seriál)

Hodnotím první díl. Dívat se na to dalo, ale vůbec mě to nenadchlo. Prvních 10 jsem z dokumentu neviděl. Co mi hlavně chybí, jsou vypovědi vojáků, kteří tam skutečně bojovali.

Katastrofální dovolené (2010) (seriál)

Dabing byl idiotský a také mě štvalo opakování stejných záběrů. A příběhy události se strašně rychle měnili. Některému dají prostor 10minut, dalším věnovali sotva polovinu času. Celkově to byla nuda a nevěřícně hledím, že tomu může dát někdo 5*?!?.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Viděl jsem první díl a hodně se mi líbil. Jsem zvědavý, jestli si udrží stejnou laťku.

Železnice na střechu světa (2006)

Výborná ukázka stavby železnice z Číny do Tibetu, která přinesla stavbařům mnohá úskalí, které vyřešili nejen moderním zposůbem ale i velmi jednoduchými nápady. To můžu říct ke stavbě, ale že se číňani rozpínají na území Tibetu, kde nemají co pohledávat, to už se v dokumentu nezmiňuje. Kéž by jim lidi z Tibetu tuto stavbu ničili a dělali vše proto, aby z jejich země vypadli a nechali je na pokoji. Však jednou budou číňani hořce litovat ,až jim jejich nenažranost vrátí tibeťané i s úroky.

Motýl na rameni (1978)

Zajimavý snímek, ve kterém pořádně nevím o co šlo, jelikož situace Ventura byla hodně bezvýchodná. Jaký kufr, výslechy s doktorem, děj byl zajímavý. Lino Ventura hrál pěkně.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Bavil jsem se, ale i nudil. Napínavé to bylo dost, ale akční scény byli někdy až moc přepálené.