Kapitán Phillips (2013)

Výbornej životopisnej thriller, kterej nám naservíroval jeden z nejlepších životopisných režisérů dnešní doby Paul Greengrass. Na tenhle film jsem se vážně těšil a dostalo se mi přesně toho, co jsem chtěl vidět. Skoro 140 min napínavýho děje a akce. Tom Hanks zde podle mě zahrál jednu z nejlepších rolí vůbec, obrovská poklona, člověk tomu prostě věří od začátku do konce. Piráti, přesně jak jsem si je představoval, hubený, AK 47, velký hnusný zuby a afro. Jejich hereckej výkon, to bylo taky něco. Greengrass má prostě nadání na to, přivést si do filmu lidi, co tomu prostě dají všechno. U záverečný scény jsem měl lehce staženou zadnici. Hanks byl úžasnej, piráti taky, režie naprosto super. Roztřesená kamera nic moc, ale zvykl jsem si. Nemužu jinak než 5*.

Ledové království (2013)

Vcelku hezká rodinná komedie zaměřená na ty nejmladší diváky. Animace dobrá. První část filmu, je pro dospělýho diváka docela nuda. Postupem času se příběh docela zlepšuje. Olaf je vtipnej, Sven taky supr. Nebýt těch dvou, tak nevim čemu bysme se smáli. To věčný zpívání se dětem musí líbit. Kdybych neviděl Na vlásku, tak by se mi to líbilo asi i víc. Frozen je jen Tangled v bledě modrým.

Plán útěku (2013)

Konečně moji oblíbení akční herci zase pospolu. Musím říct, že to je fakt zajímavá práce, nechat se zavírat do vězení a pak z nich utíkat. Ale co někdo to prostě dělat musí, jako popelařinu. Jsem rád, že z vězení utíká právě Stalone. Role mu neskutečně sedla! Jedna z mála rolí, kde místo rozdávání ran musel i pořádně používat hlavu. Arnold taky vůbec nezklamal. Jeho vizáž a ta neskutečně německá angličtina..prostě super. Výborná scéna na samotce nám dokázala, že německy ještě pořád umí. Film je neskutečně přímočarej, nijak složitej a hlavně tam hrajou tyhle akční nestárnoucí hvězdy! Já si tenhle film děsně užíval, když jsem viděl kluky zase v akci. Snad je zase brzo uvidíme spolu v nějakým filmu.

Valiant (2005)

Valiant je film, u kterýho nevim pro koho je vlastně dělanej. Malým dětem se budou libít ptáčkové a myšky, ale takový to klasický ponaučení nebo něco podobnýho tady pro ně vůbec není. Těžko budou děti chápat, proč na ty hodný ptáčky útočej zlý supi a podobně... A naopak pro dospělé je to vcelku nuda a název toho filmu člověk zapomene asi po 28 minutách. Grafika nebyla vůbec špatná, o tom žádná, ale po celou dobu jsem u tohodle filmu zasmál asi 3,5x, což mi přijde docela málo.

Cyanide & Happiness (2005) (seriál)

Parádní animák s velkou dávkou černýho humoru. Viděl jsem snad všechny díly, některý jsou lepší, některý horší. Celkově je to ale hodně povedený! Podle mě nejlepší epizoda, jednoznačně Ted Bear Try to keep up

Láska nebeská (2003)

Stoprocentně jedna z nejlepších romantických komedií co jsem měl možnost vidět. Každý vánoce se na to díváme a vždycky se tak přihloupě usmívám po clou dobu filmu, i když jsem to viděl už milionkrát. Herecký obasazení je perfektní. soundtrack dokonalej a Billy Mack nejlepší jak radí dětem ať neberou drogy. Vážně mám z tohodle filmu radost. Občas je potřeba nějakej takovejhle film, kterej pohladí po duši a při kterým nezůstane oko suchý.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Protože mě jednička dost překvapila, tak o to víc jsem byl zvědavej s čím příjde druhej díl. Musím říct, že se jim to povedlo a já si u toho hezky zpříjemnil večer. Podle mě je tohle pokračování o něco lepší než jednička. Jak svým vtipem tak i animací všech těch zviřátek z jídla. Parádní jsou i titulky na konci filmu, takže to hned nevypínejte! Celou dobu jsem se u toho bavil a je fakt, že se na to někdo určitě podívám znova.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Výborný oroginální animák. Všechny ty postavičky a celková animace..prostě super. I jsem se u toho zasmál a docela pobavil. Docela jsem se bál, že jako většina pohádek, nás tahle bude taky chtít něčím poučit. Bál jsem se zbytečně, to že se nesmím přejídat sladkostí už vím docela dlouho. Suprovej film jak pro děcka, tak pro dospěláky.

Drž hubu! (2003)

Tuhle komedii jsem viděl pár let zpátky, neměl jsem to ale ohodnocený a tak jsem si to dal nedávno znova. Musím říct, že i po těch letech co jsem to viděl poprvé jsem se dost bavil, parádní dvojka Reno-Depardieu a jejich příhody nenechali moji bránici v klidu. Kvalitní franzouzská komedie, která vtipem nešetří, i když ke konci to možná trochu zvážnělo. Kolem a kolem vtipnej film!

Sherlock (2010) (seriál)

Jsem rád, že už i já jsem na Sherlocka začal koukat. Po přečtení nějakých těch recenzí jsem byl trochu na vážkách, ale hned po uvodních několika minutách jsem si tu britskou mluvu oblíbil. Sherlock s jeho supersmyslem a ze začátku kulhající Watson mi budou dělat společnost pár dní. Unrated PILOT, byl perfektní, způsob jakým hraje Benedict Sherlocka, to je něco. A že mu ta role fakt sedí. Watson je taky super a jsem, rád, že to je zrovna Freeman. 1. Série Perfektní úvodní série, s pořádnou dávkou napětí, Sherlockova humoru a parádní britský ájiny. Vážně, tenhle seriál a herecký obsazení se fakt povedlo! 2. Série I druhá série mě utvrdila v tom, že tenhle serial je co se týče obsahu a hereckýho obsazení jeden z nejlepších. H.O.U.N.D. of Baskervile mě vůbec nezklamal, zrovna na tenhle díl jsem se děsně těšil. No a záverečnej díl týhle série, to byla fakt radost pohledět. Napínavější díl jsem zatím v Sherlockovi neviděl. Jen mi pak nakonci bylo Watsona trochu líto, ale i tak byla druhá série stejně dobrá, možná ještě lepší než první. 3. série Byla snad ještě lepší než všechny předchozí. Spoustu zvratů, napětí a parádní akce. Konec 3. dílu naznačuje, že se máme v 4. sérii na co těšit!