• Krátkometrážní

Hráči se smrtí (2017)

Přiznám se, že jsem původní film neviděl, takže je pro mě tento film nepopsaným listem. Samozřejmě mě nejvíce navnadila účast Ellen Page, která svého času hrála velice obstojně. To píši záměrně, neboť v tomto hororu toho příliš mnoho nepředvádí, což je škoda. Obsah filmu je zajímavý. Kamarádi z doktorské branže se rozhodnou zjistit, co se vlastně děje po smrti a pokusy si vyzkouší sami na sobě. Bohužel se jim to vymkne z rukou a začnou je pronásledovat děsy, kterých se nejvíce bojí. Některé scény (zejména, kdy si ústřední pětice užívá radovánek) mi přišly zcela mimo a jen snižovali poměrně zajímavý nápad. Navíc Ellen Page se ve filmu příliš neohřeje, což je škoda. Lekačky na mne působily dost dobře a několikrát jsem se solidně lekl. Přiznám se však, že jsem od toho čekal podstatně více.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Původně jsem chtěl filmu udělit dvě hvězdy a adios, neboť je to již všechno tak nějak stejné. Parapsycholožka Elise se vrací do domu, ve kterém vyrůstala, neboť tam straší - to je obsah v kostce. Nebýt poměrně zdařilého konce (zvláště setkání Elisy a její mladé maminky bylo poměrně dojemné) a zejména závěrečného vyústění celého filmu k Insidious 1, tak to tři hvězdy nebudou. Konečně už tedy víme, proč to v Insidious 1 malý chlapec Dalton schytal. Elise nechala otevřené červené dveře právě do domu, kde Dalton vyrůstal a démon začal mít pré. Film jako takový je však standard a bohužel tedy nic výjimečného. Annabelle 2 byla podle mého názoru o dost lepší a o Insidious 1 a 2 vůbec nemluvím - na ty, ať mi nikdo nesahá! :-)

Blade Runner 2049 (2017)

Na tento film člověk musí nahlížet jinak, než na většinu ostatních filmů. Tempo je velmi vlažné a díky tomu musí divák filmu věnovat skutečně velkou pozornost, protože jinak neoceníte kvalitu, kterou Blade Runner 2049 má. Vizuální stránka filmu je naprosto excelentní a Ryan Gosling se do role "lidského" robota náležitě hodí. Příběh je jednoduchý, ale zajímavý. Návrat Harrisona Forda potěšil, ale musíte na něj sakra dlouho čekat! Nicméně se mi tento film líbil o něco více než ten původní.

Princezna ze mlejna (1994)

Společně s pohádkou "S čerty nejsou žerty" beru tuto pohádku jako jednu z těch nejkrásnějších od českých tvůrců. Žádné zbytečné scény, žádné utahané dialogy, ale jen láska, humor a roztomilý příběh v podání skvěle vybraných herců. Yveta Blanarovičová v roli čertíka září, a přestože chápu, že někomu může jít na nervy, tak v mém případě si bez ní tuto pohádku vůbec neumím představit. Hned v závěsu však exceluje i Lucie Bílá v roli čarodějnice, která si roli doslova užívala a ani kníže pán Alois Švehlík není pozadu a jeho hlášky stojí za to! Ústřední dvojice je sice na můj vkus až příliš sladká, ale to už do pohádek tak nějak patří. Nádherná hudba celé pohádce dává ten pravý šmrnc a dá se říct, že tu ani není moc věcí k vylepšení. Nejvíce oceňuji, že se to nedrží v té striktně pohádkové rovině, ale že je tu plno skvělého humoru a perfektních hlášek, které film skvěle obohatily. Za mě plný počet!

Rychle a zběsile 8 (2017)

Pohádka pro dospělé (v tom slušném slova smyslu) je tu s dalším pokračováním. Opět je všechno větší, dravější a nepochopitelnější, ale s podivem to stále funguje na 100 %! Je pravda, že úvodní honička Vina Diesela je neskutečně přepálená a po projetí cílem jsem měl chuť film vypnout a s hodnocením jít blízko k odpadu. Nakonec se ale z filmu stal opět poctivý akční epos, který nesmíte brát příliš vážně a jen si užívat zběsilé honičky a hlášky, které jinde zkrátka neuvidíte. Můžete si o této sáze myslet, co chceme, ale zatím to stále funguje i bez Walkera. PS: Statham a Rock si film berou celý pro sebe a je to dobře!

Iron Man 2 (2010)

Druhý Iron Man mě nejprve zklamal. Opravdu nejsem zvědavý na opilého Tony Starka, který se chová jako idiot. Na druhou stranu jsou triky perfektně zpracované, oba padouši dobře vybraní a závěrečná akce vše nepěkné vynahradila. Postupem času jsem však filmu přičichl a jednu hvězdu přidám, protože Starkovo chování vlastně chápu.

Iron Man (2008)

První opravdová Marvelovka (když nepočítám "Neuvěřitelného Hulka"), která rozjela gigantickou filmovou jízdu. Robert Downey J. je naprosto přesnou trefou do černého (podobně jako Hugh Jackman v roli Wolverina). Scénář není úplně nejrozvinutější, ale po celou dobu jede film naplno a navíc má jen minimum hluchých míst. Tony Stark je sympaťák, ale pořád tak trochu nafrněný zbohatlík, který vás bude zaručeně bavit. PS: Potitulkové scény jsou perfektním nápadem, který skvěle navnadí na další filmy.

Hop - a je tu lidoop (1977)

Ani herecká esa v čele s Josefem Kemrem, Josefem Vinklářem, Josefem Somrem a mladým Vladimírem Dlouhým nedovedla z tohoto filmu udělat něco víc, než jen obyčejnou komedii, kterou jednou zhlédnete a už nemáte důvod se k ní vracet. Přestože je zde několik scén, které mě bavily, tak povětšinou jsem se nudil a nesmírně mě štvaly postavy mladších, kteří se do filmu naprosto nehodí.

Ženy v pokušení (2010)

Příjemná česká komedie s famózní Eliškou Balzerovou, kterou jsem v takové roli ještě neviděl a o to více mě překvapilo, že ji sedla zcela na míru. Velmi jsem se bavil navzdory tomu, že jsem muž a ani trochu delší stopáž nevadí. Za mě rozhodně palec nahoru.

Pan účetní opět zasahuje (1999)

Stále to samé. Nových fórků je tu pouhé minimum a pouze se recykluje to, co jsme již několikrát viděli. Navíc se to tentokrát ještě více zamořuje trapností a ubohostí, což je škoda, protože pana účetního Fantozziho mám jinak moc rád.