Inner Senses (2002)

Inner Senses jsem viděl někdy okolo roku 2002, kdy jsem byl ještě ochromen absolutní hrůzou Ringu 2. Vzpomínám si že z té spousty asijských duchařin se mi tenhle líbil poměrně hodně - především proto, že měl fantasticky strašidelného ducha. Na scénu s rozsypaným zrcadlem si pamatuju ještě doteď. V rámci duchařin rozhodně vyšší nadstandard a jeden z nejlepších čínských horrorů zřejmě vůbec.

The Storyteller (1987) (seriál)

Bezpochyby vynikajici povidkove dilo, ktere vychazi ze starych lidovych pohadek. Taková pohádková verze Tales from the Crypt (co se kvalit tyce).

Neznámí vetřelci (2008)

Zábavná lehce béčková podívaná, na kterou rozhodně stojí za to se podívat. Skvělý námět, příjemné prostředí obchoďáku, trojdimenzionální postavy, C-Note z Prison Breaku, slušný scénář... nemůžu si stěžovat. Filmy jako Alien Raiders by měly vznikat častěji.

Cestující (2008)

Nepřiznaný remake a vykrádačka filmu Beze strachu, k tomu navíc ne moc kvalitně zahraná a nijak dobře napsaná.

Scourge (2008)

O kapku horrorovejsi verze serialu Hvezdna brana prevedena do celovecerniho formatu. Obyvatele neznameho americkeho mestecka jsou pod utokem chobotnickoveho monstra, ktere ma hlad a jedinou formou jeji obzivy je obycejna lednicka - clovek slouzi jako nekolikahodinovy hostitel. Po par hodinach si Scourge najde dalsi obet, pricemz ta minula umira za hrozivych podminek. Docela uchazejici podivana s hlavnimi postavami, kterym slo fandit. Neni to nic, co by tu jeste nebylo, ale je z toho poznat, ze to nebylo tocene "jen pro rychly vydelek". Nenudil jsem se u toho.

The Hazing (2004)

film zapletkou a dejem dost podobny serii Night of Demons. je Halloween. skupina zacinajicich zlodeju musi ukrast z obchodu dostatecne mnozstvi veci se seznamu halloweenskych predmetu, aby byla prijata "do klubu". kdyz se ale dva z nich dostanou do domu zleho profesora Kappse, svym vpadem prekazi prave probihajici magicky ritual, pri kterem je profesor zabit (spadne ze schodu na sloní kel). pak se stane to, ze profesorovi se coby duchovi v jakoby strasidelnem dome (sefove zlodejskeho klubu maji "skoro" vse pod kontrolou) s nasimi hrdiny podari otevrit branu do sveta duchu (huh). a to znamena pro nase teenagery jedine - souboj na zivot a na smrt s nadprirozenem. Hazing ma celkem prijemnou atmosferu, ackoliv je na nem silne poznat, ze je to film z prelomu stoleti (ale spis jsou z neho citit devadesata leta). vetsina postav je docela sympaticka - predevsim hlavni hrdinky. se zabitimi uz je to o dost horsi, z celkoveho pohledu veskrze podprumerne. pokud nemate nic lepsiho po ruce, tak to na jedno podivani jakz takz ujde. jsou tu docela zabavne scenky (napr. prodlouzeny jazyk vs motorova pila). pred koncem jsem uz usinal, celkove to bylo horsi nez jsem cekal. 5/10

Rallye smrti (2008)

Slušné béčko, kterému vévodí videoklipovitý styl z prostředí ne úplně normálních závodů. Pro: béčková atmosféra, sbírání zbraní (známé z Rollcage, Mashed), divák může vypnout mozek. Proti: málo mrtvých, málo bizarní, sterilní styl, málo krvavý předfilm od F. Renče, slabší herci.

Max Payne (2008)

Pro fanouška původní hry naprosto vynikající adaptace s téměř stejnou atmosférou, jakou měla hra. Pro ty , kdo hru nehráli, pravděpodobně ztráta času, stejně jako v případě Silent Hillu. 9/10

Mladý dračí ninja 2 (1994)

Ani nevím proč jsem věnoval část svého odpoledne tomuhle filmu. Částečně asi kvůli atmosféře, která mi evokovala osmdesátá léta - bohužel záhy jsem zjistil, že ne všechny filmy z tohohle období (film je už ale z roku 1994) dokáží ještě dnes fungovat. Dějově je poskládaný z těch horších nápadů, které jsou ještě podepřeny různými klišé. Musím říct, že kdybych se na něho díval kdysi, byl bych spokojený, teď mi to přišlo jako ztráta času.

Městečko Halloween (1998) (TV film)

Ač je Halloweentown mířený na dětské publikum, bylo fajn se na něj dívat. Má to takovou zvláštní příjemnou atmosféru, trochu podobnou Back to the Future. Děj je z poloviny vynikající - z té druhé pouze průměrný; v Halloweentownu je spousta zajímavých postav, některé jen na oko, druhé jsou parádní i svým projevem jako např. animatronický kostlivec-taxikář. Stěžovat si můžu jen na jednoduchý děj a nedostatek zvratů. Na televizní film (!) to je hodně dobré a dost možná si ho pustím příští rok znovu. 7/10