Saw 5 (2008)

Slušný díl, avšak kvalit těch předchozích nedosahuje. Viděl bych to tak na tři hvězdy.

Duckman: Private Dick/Family Man (1994) (seriál)

Animovaný seriál výhradně pro dospělé, s fantastickým kačerem v hlavní roli. Duckman nemá daleko od nejhoršího detektiva na světě a přesto se nevzdává ve snaze své případy vyřešit. Skvěle zábavný seriál plný vtipů a chytrého humoru.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Shrnuto jednou větou: "Tohle si Knight Rider nezasloužil." KR 2008 je seriál, který se zapomněl v devadesátých letech, kdy byly populární takové ty seriály pro MTV generaci. Každý díl je o něčem jiném - a přitom o ničem. Jediný rozdíl mezi tímhle a Odpadlíkem je ten, že Lorenzo Lamas je na rozdíl od neznámého herce v KR 2008 profláklé jméno, a jako bonus umí fantasticky řídit motorku a má skvělého indiána (a jeho "žhavou" sestru). Není třeba se dlouho rozmýšlet po čem z těch dvou "šáhnout". Jediný problém budete mít, že na Odpadlíka se nemůžete dívat v 720P.

Polibek (1988)

Z celého filmu si vybavuju jen pár scén, včetně pěkného zabití na eskalátoru. A pokud mi paměť dobře slouží, tak bych mu v době zhlédnutí dal 6/10, tedy lehký nadprůměr.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po prvních čtyřech dílech ještě zatím nejsem úplně přesvědčený o tom, jestli je Fringe kvalitní seriál. Nějaký potenciál to má - zatím ale využitý není. Napětí i humor vycházejí docela na prázdno a tak jediné, co je víceméně dobré, jsou netradiční zápletky, které ale mají blíž k fantasy než ke sci-fi.

Oko dravce (2008)

Na film na jednu podívanou to z hlediska zábavy dost ujde, a to podstatně víc než stylově ne moc vzdálené Wanted. Jenže... nemůžu si pomoct, ale jako divák, který vyrůstal na poctivých akčních sci-fi mi děj Eagle Eye nemůže přijít jinačí než jako přitažený za vlasy. Což by ale vůbec nevadilo, kdyby to nestálo na realističnosti a kdyby měl film dobrého režiséra s vlastním stylem a charismatického hlavního hrdinu. Děj je sice nepředvídatelný, ale bohužel má spoustu už dříve někde jinde viděných scén (nemluvě o inspiracích jako Total Recall, 2001, 13: Game of Death, ad.).

Stranded (Náufragos) (2001)

Stranded je drama o první lidské posádce vyslané na Mars, která skončí uvězněná na povrchu planety. Oproti hollywoodským filmům o letech na Mars je toho v něm dost málo na to, aby uspokojilo diváka požadující ve filmu dějové zvraty, komplikované postavy a nějakou tu akci. Asi kolem osmdesáti procent filmu je věnováno dialogům, film se hýbe pomale - posádka nemůže nic moc zajímavého dělat, ani ji ohrozit, takže proto. Realisticky ztvárněných sci-fi moc není, a už jen kvůli tomu se vyplatí se na něj podívat. Celkově vzato celkem kvalitní realistické sci-fi drama s depresivním obsahem, které by si neměli nechat ujít především ti, kteří preferují chytré filmy před těmi béčkovými.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy 2 je film, který stojí především na výtvarném provedení - má v sobě spoustu roztodivných stvoření, zajímavě vypadajících mechanismů a míst. A to je asi tak všechno, s čím může porazit první díl. Ve Zlaté armádě mi kromě "hmatatelného" záporáka chyběl pocit, že Hellboyovi chci v jeho snažení fandit. Možná za to může, krom věcí uvedených výše, i to, kolik je ve scénáři zbytečností nesouvisejících s hlavní dějovou linkou. Hellboy 2 vypadá dobře, už méně dobře funguje (mimojiné se to týká humoru, což je věc hodně subjektivní) a jako pokračování selhává, ne na celé čáře, jen v takové míře, že o něm nemůžu říct, že se k němu rád vrátím jako k jedničce.

Cesta do středu Země (2008)

Docela zábavná podívaná, pokud od filmu nic nečekáte. Film v zásadě drží pohromadě pouze vtipné scénky, které se objevují v cirka minutových intervalech a v podstatě je to zábavné až do chvíle, kdy si uvědomíte, že už vám došel popcorn. S tak jednoduchým a přímočarým scénářem, jaký má Cesta do středu Země je s podivem, že se dostal do běžných kin. V IMAXu by mu to slušelo daleko víc - zvlášť z toho důvodu, že na obyčejném plátně opravdu nemůžu ocenit, když na mě Brendan Fraser asi minutu odpaluje pálkou ryby.

VALL-I (2008)

Pixar si zachovává svůj standard, tj. výborně naanimovaný příběh plný vtípků, chytrého humoru, ale i nějakého toho sentimentu. Řekl bych, že první polovině nechybí k dokonalosti téměř nic, zato ta druhá je už o poznání méně povedená - některé scény působí jako spíchnuté horkou jehlou. Těm, kdo viděli Číslo pět žije Vall-I asi tak neučaruje, jako těm, kdo o Johnnym 5 nikdy neslyšeli. Možná by do dalšího Pixarovského filmu mohli použít Gizma z Gremlins nebo někoho jiného? Na Ratatouille Brada Birda a Jana Pinkavy to imho ztrácí nejméně dvě hvězdy.