Odstřelovač (2007)

Vidět tenhle film v kině, určitě bych nelitoval. Zvlášť v akčních momentech, a že jich tam je, a jaké (napalm rulez!!), mi to připomnělo filmy, na které jsem se rád dívával ještě na videu s jednohlasým dabingem. Jednoznačně doporučuju.

Náhradníci (2009)

Výborný a skvěle natočený sci-fi. Dávám 9/10.

Gamer (2009)

Jako stvořené pro fandy akčních filmů osmdesátých let. Akční sekvence jsou správně brutální, rychlé a zkrátka přesně takové, jaké být mají. Gamer je takový pěkný mix Running Mana a Death Race. Z Butlera by mohl být další legitimní "akční hrdina" pokud bude pokračovat v tomto typu filmů.

District 9 (2009)

Skvělá variace na V jako vítězství, které před Districtem 9 sice stále vede, ale i tak je povinnost si na to zajít do kina. V podstatě jde o běžný hollywoodský film, hlavně díky občasným klišé, nedůvěryhodným momentům (především, co se porušování vlastních pravidel týče) a předvídavému ději. Výborně odlehčené, jakoby trochu pomrkávající na film Starship Troopers. District 9 není nic přelomového, ani jeho výsledné kvalitě neodpovídá ten hype okolo, ale rozhodně je to zábava, na kterou se vyplatí zajít do kina. Připravte si prášek na bolení hlavy z třesoucí se kamery, něco s bublinkama na vychutnání akčních momentů a v poslední řadě i nižší očekávání - to abyste se pak z filmu radovali o něco víc. Pod čarou: Škoda těch neherců v první půli filmu, kterým byste neuvěřili ani nos mezi očima. A taky škoda logických děr, ale ty má asi každý druhý film.

Číslo 9 (2009)

Příjemná změna, pro změnu něco jiného. Ač to není bezchybné, Číslo 9 je velmi slušným animákem "pro dospělé".

Vzhůru do oblak (2009)

Sentimentální až do oblak, ne tak vtipné, jak by být mohlo a jaksi tomu něco chybělo. Na Pixar slabota.

G. I. Joe (2009)

Dost slušná akční jízda, která si na nic nehraje. Rozhodně lepší než Transformers 2 (ne tedy, že by měly tyto filmy něco, krom pyramid, společného). 7