Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Slušná zábava, zlášť ve 3D je to skvělá podívaná. Jen škoda místy infantilního humoru, který ale zase na druhou stranu u těch správných diváků od 2 do 4 let funguje.

Nanuk - člověk primitivní (1922)

Unikátní film. Viděl jsem jej s vynikajícím soundtrackem od Jiriho Stivina, jen tak mimochodem.

Osmý den (1996)

Jedna z nejdrsnějších komedií, které kdy byly natočeny.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Docela bžunda. Spousta triků, nesmrtelné kladné postavy, totálně neschopní Decepticoni, lehce retardované dialogy a spousta akce. Zkrátil bych to tak zhruba o hodinku, protože je to neúnosně dlouhé. První půlhodina je strašně nepřehledná, pro nové diváky to musí být obrovský zmatek. Ehren Kruger potvrzuje svoji pověst schopného vykradače (sprostě vykradl desítky filmů, např. Indiana Jones a poslední Křížová výprava, Matrix, Pán prstenů, Terminátor, Kdo hulí ten umí, atd.) a Michael Bay musel u tohoto filmu dostat ORGAS! Šílené, akční, občas vtipné a moc a moc dlouhé, takový je Transformers 2. PS: Robot Jox nepřekonán!

Spiknutí: Echelon (2009)

Slušná a zábavná podívaná na páteční večer, a to i přes přítomnost několika logických děr.

Star Trek (2009)

Není to nejlepší díl, není to ani mainstreamově nejpřístupnější Star Trek, jak se všude píše. Tím je First Contact. Jedenáctka od J.J. Abramse - už jen tohle jméno přitáhne řadu neortodoxních fandů ST do kin - je určitě jedním z lepších dílů filmové série. Dobré je, že se od standardní Star Trek podívané moc neodlišuje a jediné, co je na něm nové je to, že funguje jako přehledný úvod pro nové fandy Star treku, což u Insurrection a Nemesis, které byly převážně pro trek fany, platilo spíš naopak. Takže shrnuto jde o velmi slušný nový začátek, který není nijak vyloženě úžasný, ani dechberoucí, jako v případě Prvního kontaktu, nicméně očekávání naplnil.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

První kontakt mi přijde jako nejlepší Star Trek z filmové série. Má vše, co by mělo napínavé akční sci-fi mít. Akci, děj s rychlým spádem, odvážné hrdiny, silné nepřátele, napětí... Osmý díl je z celé série nejpřístupnější a rozhodně bych ho doporučil i divákovi neznalému fenoménu Star Trek.

Pán kouzel (1995)

No. Není divu, že Barker po tomhle slaboučkém "čajíčku" už nic nenatočil.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Akce, zase akce a opět pro změnu... AKCE! Anthony Hickox chtěl asi ukázat, zač je toho američan. Po extaticky suprovém Hellboundu odchází Hellraiser do předčasného důchodu - a to již během úvodních titulků!

Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase (1992)

Zklamání, slabota a dále pokračují samá podobná adjektiva (slabé, nepřesvědčivé, nekvalitní,...). Taková byla moje reakce, kdy jsem druhý Waxwork viděl v televizi poprvé.