Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Síla a umění, které sem vložilo několik lidí jsou neopakovatelnou cestou do hlavy lidí ztracených v lásce. Film nabízí, jak nesmrtelný příběh, tak promyšlené a účelné zpracování. Viděl jsem ho již několikrát, ale pokaždé má nové a nové nepatrné detaily schované. Tenhle film dokáže pátrat i v mé zmatené hlavě, která si doteď nechávala svá tajemství. Jak pošetilé bylo něco tajit.....

Pidihajzlík (2006) odpad!

Je to jako dnes, když jsem si chtěl se svými sourozenci (o dost mladšími) pustit veselou komedii. Bohužel jsem předem nevěděl, že je to nepřístupné a trapné. Oni se bavili, ale já od té doby věnuji větší důraz na čtení recenzí a obalů DVD.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Oblíbené díly Mimikry(Jiří Lábus a červi se rozlezou) a Studna(taková normální rodinka). Jsou s ještě s pár dalšími nadprůměrnou záležitostí, které padají s ostatními díly kolmo dolů. Tak jenom průměr.

Walk the Line (2005)

Každý máme svůj životní příběh jenom ho nikdo nezná, ale Johnyho Cashe máme tu možnost poznat a pochopit. Dostáváme šanci vidět věci, které ani Johny sám vidět nechtěl. Stává se ze mě jeho nestranný divák, který ho znal jenom z wikipedie a nikdy nechápal jeho a neznal žádný z jeho textů. Děkuji za možnost poslechnout si jeho životní příběh i s jeho temnou stránkou......... Výborní herci dokázali spolu se scénářem odvyprávět a co více odehrát životopis nezapomenutelného Johnyho Cashe. Jdu si koupit kytaru a možná vám jednou zazpívám....

Štvanec IRA (2008)

Brutální film o průniku do velké rodiny, která neomlouvá žádné provinění proti skupině ani kdyby to byl vlastní syn zabitý svojí vlastní společností. Příběh je zaměřen na boj proti systému, který pro organizaci IRA neexistuje. Mají svá pravidla a své zásady. Jeden mladý muž ale vše brzy změní a nezastaví ho ani kamarád .... (Opravdu drsný film o bezcitnosti a bezpráví těch kteří si myslí, že poskytují právo a pořádek.)

Brubaker (1980)

Reformátor věznice, který uznává jenom čistou pravdu. Člověk, který přemýšlí a prosazuje své názory za každou cenu..... Rozhodoval jsem se u hodnocení, ale s ohledem na dobu kdy film vznikl a herecké výkony, poutavost a myšlenku musím jenom uznale zatleskat. Nebojte se prosadit svůj názor.

Pošli to dál (2000)

Kevin Spacey v jednom ze svých lepších filmů po boku chlapce s vizí jak změnit naší společnost. Nejdříve vše vypadá jako naprostý neúspěch, ale nakonec jsem se rozbrečel i já. Ano brečel jsem. Film jsem viděl již několikrát a vždy se mi stalo to samé..... Dokázali utvořit příběh plný citů a vzájemného propojení lidí. Tak tě tady prosím a pošli to dál!!!!

Donnie Darko (2001)

Vyber si - je to přece jednoduché - máme dvě cesty: cestu strachu nebo cestu lásky..... Život a jeho rozhodnutí ve strhujícím filmu, který není podle představ našich učitelů, rodičů a v neposlední řadě nás samotných. Film staví na síle emocí a osudu nejenom jednoho člověka. Výsledná pavučina mě lapila a zůstal jsem v ní chycen. Existuje cesta zpátky? (Smrt pro vyšší dobro)

Znamení (2002)

Vše do sebe opět zapadá....Silný zážitek, který posiloval fakt, že hlavní děj nebyla jenom samotná invaze, ale také smrt Grahamovi ženy. Atmosféra tím neskutečně stoupá a jenom čekáte... Tiše a nehnutě jsem čekal. Všechno se dělo, ale zatím všude jinde. Až nakonec - přišel čas odpalu....

Hoří, má panenko (1967)

Komedie jak má být. Dobrovolní hasiči mi připomínají naší partu hasičů. Scénka se starým pánem, kterému právě hoří dům a oni se ho ptají, jestli mu není zima a tak ho pro jistotu posunou blíž k jeho hořícímu domu. Některé scény nemají chybu. Ještě teď se směju při vzpomínce na všechny ty hlášky.