• Krátkometrážní

Román pro muže (2010)

Viewegha mám ráda, ale co je proboha tohle?! Co je tohle za příběh? Sprostý Donutil, ňouma Vladyka, pako Budař a kráska Pauhofová, tohle má být silná sestava? Pravda, pro Táňu mám slabost, ale těžko jsem věřila roli panu Donutilovi, což mi přišlo škoda. Nebavila mě ani knižní předloha (a to už je co říct!). Možná to že jsem od toho čekala moc, srazilo moje hodnocení. Zkrátka moje naděje, že to bude stejná pecka jak Román pro ženy, nebyly naplněny.

Černý slzy (2002) (TV film)

"Vítku, ty můj polí kvítku..." Takový milý Romeo a "jiná" Julie. Námět dobrý, možná to provedení mohlo být lepší. Rozhodně jsem tenhle film nějakou tu chvilku rozdýchávala, protože to ve mně zanechalo vcelku silné stopy. Po tomhle jsem si hodně uvědomila, v čem to žijeme. Ve světě násilí, kdy si lidé nejsou rovni a lásce není přáno. Ach a pro Kryštůfka nemám slov.

Líbat Jessicu Steinovou (2001)

Jessica si není jistá, tak si nabrnkne ženskou, která o ni opravdu stojí. Zahrává si s ní a pak ji odkopne. No to byla komedie k popukání.

Pupendo (2003)

"Po ránu, po ránu, mokrý hádr ná tlámu..." Mám litovat osud němého kluka za totalitního režimu, nebo se smát Polívkovým vtipům a nebo se bát zatvrzelného komunisty (i když s něma možná v duchu nesouhlasil) Duška? Jsem z toho poněkud zmatená. Každopádně scéna s mincí mě pobavila.

Neklid (2011)

"Ach, ptáčku!"... Taková romanťárna! Na začátku jsem si jenom říkala "To jako spolu budou chodit na pohřby?!" Ale jak se odhlalily její problémy a on ji dal xylofon, mé srdce tomuto filmu propadlo.

Divnej týpek (2009)

"To jsou tvoje koule?..." Na začátku jsem si říkala "Jé, to je ten milej kluk Sid (Legendy z Dogtownu)." A pak už jsem se jenom divila, co je to za pošuka a co to má za matku. Pravda je, že příběh mě bavil, i když u těch částí typu - Bronko si příšívá koule, jsem si říkala, co za blbost jsem si to pustila a jestli tohle myslí vážně. Taková průměrná komedie, ale za Michaelovy oči a výraz prominu leccos.

Bastardi (2010)

Tohle nebylo ani drama ani komedie, tak co to sakra bylo?! Nejlepším z celého filmu pro mě byl začátek s Kristýnou Leichtovou, ovšem pak ji zabili a film šel od pěti k pěti. Chci vrátit 75 minut (5 klidně prominu, ale jenom kvůli Leichtové) mého života!

Spalovač mrtvol (1968)

"Co je to smrt?"... U tohohle trilerro-horroru jsem se bála víc než u nějakých amerických horrorů s lacinýma lekačkama. Četla jsem knižku, ale film mi úplně vyrazil dech. Ta atmosféra černobílého filmu a postava Kopfrkingla, kterou hrál Hrušínský (ten výraz ve tváři, uhlazování si vlasů a nazývání "Božskou"!). Já nevím, co říct. Snad jen že pro mě je to špička mezi českými filmy.

Vyprávěj (2009) (seriál)

"Budu Ti vyprávět..." Na začátku se mi hrozně líbil. Líbil se mi nápad, odlišnost od jiných seriálů, postava Evy, úvodní písnička a x dalších věcí. Moje nadšení se ovšem ztratilo ve chvíli, kdy přišel na scénu Budař coby Kohoutek z Ústí spolu se Zounarem. Seriál začal ztrácet předešlou kvalitu, díly přestávaly být zábavné a mě začaly štvát Karlovy principy. Co se mi tam i přesto líbí je postava Zuzky (pro Hanku mám slabost) spolu s Tondou, které mě překvapil tím, jak se do role vžil. Nelíbí se mi, jak pořád mění postavu Honzy a přitom všichni ostatní zůstávají stejní (ani blbé kotlety nebo vousy nezmění). Takže než si zvyknu na "nového" hrdinu, už je vystřídám novým. Překvapila mě postava Lucky, která začíná být zajímavější než Honza. V poslední době seriál sleduji pouze ze zvědavosti, jak to nakonec skončí.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Doslova nadupané první série začínají střídat série už s né tak vtipnými hláškami, vypadá to spíš, že už nevěděj, jakou tam dát zápletku a co se má v daném díle dít, aby se děj posunul vpřed. Každopádně pro mě je tenhle se seriál legen...wait fot it...dary. Legandary! V podlední sérii se to tak vleče, že se na to koukám jenom ze zvědavost na matku.