Prokletí domu slunečnic 2 (2009)

Ju tak s jedničkou to nemělo pranic společnýho, ale tohle mě bavilo sakra víc!!! Výlety do kukuřičnýho lánu byly patřičně dobře zpracovaný, nevyskytla se žádná nelogičnost a všechno jsem pochopil, což se u jedničky říct nedalo. Znatelně ubylo lekaček, duchařských prvků a kdejakýho vymýšlení typu "diváku domysli si sám". Přišel přímočarej film a to se mi líbilo. Příjemnej průměrnej horůrek, na kterej se určitě v budoucnu zase podívám, fakt to bylo dobrý a odpustím i to, že místo slunečnic tam byla kukuřice :-)

Alois Nebel (2011)

Rotoskopie bezkonkurenčně za pět hvězdiček, tady není o čem. Vypadá to krásně a v týhle animovaný podobě vyzní dokonale atmosféra. Nic takovýho u nás ještě nebylo natočenýho, což rozhodně stojí za ocenění, ale nalijme si čistého vína. Alois Nebel je tady nadhodnocenej jako hrom, kdyby nebylo revolučního způsobu natočení filmu, tak bysme se tu pohybovali kolem 40 až 50 % si troufám říct. Režisér Luňák dokázal nacpat 84 minut NIČEHO do sakra pěkného estetického obalu.

Zamoření (2006)

Já nebudu tak kritickej, jako drtivá většina zde. Nápad s dětma byl hodně dobrej a podle mě zahrály opravdu přesvědčivě. Začátek v nemocnici byl hodně dobrej a velká škoda, že pak nastalo hluchý místo, který trvalo až do onoho probuzení. Samozřejmě to bylo jenom čekání na to, až to probuzení přijde. Každej věděl, že se tak stane, ale já to prostě chtěl co nejdřív a vyprávění "navíc" mě zdržovalo. Pak Zamoření začalo zase poctivě šlapat. Napětí se dobře stupňovalo, překvapivý momenty mi nechyběly. Pravda postavy se chovaly někdy hodně nelogicky, ale tady mi to až tak nevadilo. Jo a všichni tu řeší, že neví, co tu nákazu vlastně způsobilo a sází tu za to body dolů...snad jen...nenapadlo vás, že by to třeba mohl být záměr tvůrců a nemá se to vědět?

Tunelové krysy (2008)

Ano! Ano! Ano! Konečně nějaký film, ve kterým dostávají američani na prdˇ*el!!! Ne že bych to přímo vyžadoval, ale bylo to příjemný překvapení se jednou taky podívat na film, co ukazuje to, že i neporazitelná Amerika může prohrát. Tunelové krysy nejsou filmový hit. Mají hluchá místa, ale snaží se o něco nového, jiného a já to cením a rád přidám i čtvrtou hvězdu. Už jenom za tuto neotřelost a třeba také závěr s vyhasínajícím plamínkem a když vidím Bell, tak jsem jasnej. Tady hned úvodní krásnej let tohohle nádhernýho stroje. Film se prostředím podobá spíš Četě, než třeba filmu Údolí stínů, který mě teď v souvislosti napadá. Brutality i krve si tu užijeme dost a dost, jak se na správnej válečňák patří. Co dodat, v těch tunelech to fakt nebylo lehký, vietnamci na to měli fakt vychytávky. Byl to tam horor a mně dosud neznámý režisér Uwe Boll ho dobře zachytil.

Oni přicházejí (2002)

Docela příjemný překvapení. Začátek měl našlápnuto snad i na čtyři hvězdičky, ale pak úroveň trochu poklesla a jela si až do konce filmu příjemnou průměrnou linii. Tajemno občas taky zafungovalo, pár dobrých lekaček jsem dostal a Laura Regan byla taky koukatelná. Do průměru se vejdem úplně v pohodě. :-)

Avatar (2009)

Takhle má podle mýho vypadat sci-fi velkofilm. Všechno je megalomanské. Cameronovi se podařilo vytvořit nádhernej mimozemskej svět s krásnou faunou a florou. Celé to působí jako objevitelská příručka, která nám ukáže různá místa Pandory ze všech možných úhlů pohledu a nakonec i ze vzduchu, ale to samo mi nestačilo. Vejšku tomu dala až přidaná hodnota v podobě devastace planety "nebešťany", bitvy a rozhodování hlavního hrdiny, za kterou stranu nakonec bude bojovat. To mě bavilo mnohem víc, než hodinu a půl se dívat na květiny a zvířátka, i když to bylo taky hezké. Závěrem oceňuju techniku, kterou zde lidé používali...70% postačí, zas na takový vlně euforie se nevezu.

Ghost Rider (2007)

"Problém s legendami je, že jsou občas pravdivé." V celkovým balíčku je Ghost Rider dost velká blbinka a přitom úvodní intro má grády jako hrom, nástup Mefistotela na scénu taky nemá chybu. Daleko víc mě bavila ta temnější stránka filmu než samotný Blazeovy kousky a soukromej život. Chtěl jsem vidět něco temnýho a boj s přízraky. Škoda, že s přeměnou na Ridera už se z toho stala docela kravinka. Slibnej začátek ale pak děj shořel někde kdesi...

Rambo: První krev (1982)

Klasika všech klasik! John J. Rambo je pro mě legenda a ať si říká každej co chce. Při úvodní melodii a příchodu Ramba jsem vždycky jak na trní. Už ta nám říká, že na plátno přichází někdo osamělej plnej útrap ale ten, koho by si národ měl vážit za hrdinství, hrdina! Chtěl se jenom najíst, jenže banda pošuků se šerifskýma hvězdama se prostě rozhodla honit frčky a tvrdě na to doplatili, když veterána donutili postavit se nedobrovolně proti nim všem. Johnny je mlčenlivej kluk, co před okolím chrání, to co ho trápí uvnitř. Ve filmu toho moc nenamluví snad s výjimkou závěrečný zpovědi. Nechává spíš mluvit svoje zbraně a svý umění války. Díky konci aspoň víme, že i on je prostě jenom obyčejnej chlap, co si ve Vietnamu zažil svoje, trápí ho to a má s tím problémy a neví jak se zapojit do obyčejnýho života. Policajti jsou antitalenti jak se patří a taky správně namachrovaný a jsem rád, že je Johnny vyučil. Prostředí lesa je syrový a ledový jak se na Vánoce patří a závěr ve městě je lahůdka, i když mám radši tu část v horách. P.S. "Mohl jsem je všechny zabít. Mohl sem zabít tebe. Ve městě jsi zákon ty. Tady zase já. Tak na to netlač nebo zažiješ válku, jakou jsi ještě neviděl. Nech to plavat. Nech mě jít."

Záhada Blair Witch 2 (2000)

Z hodnocení jsem věděl, že to nejspíš bude špatný....a taky že bylo! Atmosféra a strach jedničky jsou někde v prachu. Namísto toho je tu záhadou zprofanovej Burkittsville, kde se promenádujou snad miliony senzacechtivých turistů a taky partička pro mě nepříjemných hlavních hrdinů (čarodějnice milující přírodu byla výjimkou). Celý mi to vůbec nedávalo smysl, bylo to roztroušený a chaoticky daný dohromady. Sem a tam honem tenhle záběr a honem zase další úplně mimo mísu. Bída.

Denní světlo (1996)

Dávám tři hvězdičky, ale objektivně je Daylight pro mě tak na 65%. Škoda, že se tu nedá hodnodit třeba 3 a půl nebo tak. Je tady Sly a to je pro mě to hlavní. Film není tak špatnej. Pravda trpí vadou logiky a děravým scénářem, kterej má tolik děr, zrovna jako tunel pod Hudsonem, ale tyhle chyby mi vynahrazovala dobrá hudba a taky nezapomenutelná scéna s větráky, která patří k hodně originálním. Samotný místo pro děj filmu je taky dobrej nápad a k tomu ještě ta ona kaplička a dlouhá (i když někdy až uměla natahovaná) cesta ven z tunelu. Ještě musím dodat, že se vždycky rád podívám, když tenhle film reprízuje telka. Za mě dobrý :-)