Memphiská kráska (1990)

V jakém filmu se divák dostane do interiéru létajících pevností? V jakém filmu divák uvidí vybavení těchto nádherných letounů? V jakém dílu diváka naprosto oslní práce každého jednotlivce, kterou vykonává při letu? Obávám se, že asi nikde a nebo jsem ještě neviděl úplně všechno. Pro mě jako fandu všech těchto strojů, to byla prostě nádhera a nemohl jsem se vynadívat. Příběh je sice jenom o jednom náletu, ale pro mě emoce měl a já jsem s posádkou Memphis Belle žil od jejího úvodního představení, po vzlet až po zpáteční dosednutí v Anglii. Historické reálie tady dávám stranou, i když jsou důležité. Tady mi to ale všechno stačilo a husí kůže mi občas naskočila.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hlavním problémem Síly vzdoru je fakt, že Jennifer Lawrence opět zapomněla hrát. Málo platné, ale její boj jsem jí ani trochu nevěřil až na pár výjimek. Hraje tak špatně, že celý film působí tak šroubovaně a nuceně až to bolí. Síla vzdoru je zatím nejnucenější film ze tří, co jsem měl možnost vidět. Prakticky po celou dobu je v křeči a nic nevychází přirozeně...proslovy, chování postav, dialogy. Katniss vidíme, že ač má mít hlavní roli, tak bohužel pro ni jí totálně zválcují její kolegové z týmu, kteří působí o hodně přirozeněji a hrají lépe než ona sama, protože ona začne jen zmateně pobíhat a přitom otěže filmu táhnou úplně jiní lidé, což je pro ni velmi smutné. O Peetovi, který mi začal lézt strašně na nervy ani nemluvím, takže jak jsem řekl film zapůsobí opravdu jenom v malých úsecích, jinak je to bída, bída a bída.

Cats (1998) (TV film)

Zbytečně nadhodnocený muzikál, který vcelku hodně nudí, takže je problém dokoukat do samotného konce. Kočky působí dojmem, že snad nikdy nekončí, protože děj tu není téměř žádný. Jedná se pouze o písničky o kočkách, kde každá píseň představuje jinou kočku. Tři hvězdičky dávám za kulisy, hudbu a masky.

Pompeje (2014)

John Sníh si tentokrát švihnul gladiátora a docela se mu to povedlo. Tyhle role mu docela sedí a když říkám, že Pompeje jsou trochu podobné Gladiátorovi, tak je to opravdu tak. V některých pasážích ho víceméně kopírují. Milo jako gladiátor je sympaťák se vším všudy a kosí soupeře v aréně, tak jak by to mělo být. Jeho černý parťák mu zdatně sekunduje a kouká se na ně dost dobře. Záporák v roli Kiefera Sutherlanda je démonický, takže zde určitě žádný problém není. Vizuál je bezvadný, takže Pompejím vyčítám snad jenom stopáž, já bych osobně u takovýchto typů filmů snesl i o hodinu delší a pak také přílišnou průhlednost děje, protože od začátku bylo jasné, jak co dopadne a jak která osoba dopadne.

Obřad (2011)

Na téma vymítání už toho bylo hodně natočeno a hodně jsem toho také viděl a musím uznat, že tento film patřil k tomu lepšímu v žánru už jenom proto, že režisér dobře pracuje s atmosférou, kterou nechává solidně gradovat a postupně přidává divákovi víc a víc až jsem z toho i já měl mírný pocit nejistoty. Prvně nechává divákovi při prvním exorcismu jen tak čuchnout a navnadí ho, aby to na něj s postupem času více a více vybaloval až k drsnému (i když ne tak strašidelnému) finále, i když je jasné, že na tohle téma už se toho moc vymyslet nedá. Vždyť exorcistické postupy a reakce ďábla na ně jsou víceméně pořád stejné. Anthony Hopkins se své role kněze ujmul opět se ctí a byl ozdobou filmu. Pokud máte rádi filmy na tématiku exorcismu, tak si tohle určitě pusťte.

Lavina (2004)

Dokud se lavina neutrhla, tak to ještě jakž takž šlo, ale co se dělo pak? Uvěznění v ledové kapse jen tak na pohodu přehazují evidentně umělé "sněhové" kvádry, které je pak i zasypávají. Lidé mrznou pod do očí bijícím polystyrenovým sněhem...to nejsem schopnej pro změnu přežít já. :-D

Česká mše vánoční (2007)

Jakub Jan Ryba a jeho Česká mše vánoční? Tady není o čem a ve spojení s Ladou je tohle prostě klasika českých Vánoc. Samotná hudba je dokonalá a Ladův doprovod nezaostává ani o píď a je i vtipný a roztomilý, co se týče dění na obrazovce. Některým částem zpěvu je ovšem méně rozumět, takže se člověk musí hodně soustředit, o čem se zpívá a proto trochu snižuji hodnocení.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nevěřil bych, že zrovna u posledního dílu trilogie budu muset snižovat hodnocení. Tady jsem o jasnejch pěti před shlédnutím nepochyboval a ouha já jsem se nedočkal oné epičnosti, která tady rozhodně měla přijít. Co naplat CGI technologie je hodně, ale ta mi nevadila - musím uznat kam se na bitku pěti hrabe bitva o Helmův žleb. Tohle byl absolutní masakr a byla paráda sledovat, jak PJ posouvá jednotlivé jednotky a vojska po plátně. Druhou a špatnou stránkou věci je, že nepřišlo mrazení a epické okamžiky jako při bitvách v Pánovi prstenů, takže jsem byl pořád jaksi nad věcí a nedostal jsem se hlouběji do děje, takže mě emočně ani nezasáhla Thorinova smrt, tak jak bych čekal. Práce s divákem tady šla hodně stranou na úkor zábavy. Co ti ale Petere nikdy neodpustím a také kvůli tomu snižuji hodnocení je fakt, že jsi totálně zazdil Thorinův pohřeb, na který vůbec nedošlo a místo toho jsi závěr filmu věnoval Bilbovi. Čekal jsem že konec bude rozloučením a tryznou za krále pod Horou. Škoda. EDIT: ROZŠÍŘENÁ VERZE ZA 5*!!!!

Bezhlavý jezdec (2007)

Obálka filmu je mnohem mnohem lepší než celej film. Čekal jsem nějakou dobrou pecku vždyť z tématu bezhlavýho jezdce se dá tolik vytěžit a dá se pojmout určitě poutavě (seriál Ospalá díra), ale toto byla trefa vedle. Začátek filmu nebyl zlej a hodně se podobal Pachu krve tím odbočením z cesty, past na cestě, odtahovka...vypadalo to na kopírku i když jsem si představoval něco halloweenskýho. Místo toho je ve filmu použito mnoho a mnoho špatných efektů a můžem si užívat hrozný herecký výkony, takže žádný nadšení ze zjevení jezdce na scéně se nekoná. Byla to docela pitomina.

Halloweenská noc (2007)

Nebylo se čeho bát to vůbec ne. Vlastně díky oné provázanosti jednotlivých příběhů musím dát 4 hvězdičky. Kdyby to na konci do sebe všechno tak pěkně nezapadlo, tak by to byl jasnej průměr. Takhle díky provázanosti prožijeme opravdu halloweenskou noc a na konci zjistíme, co se přesně jak chronologicky za sebou stalo. To bylo hodně originální a za to si film rozhodně vyšší hodnocení zaslouží. Určitě je to pokus o něco nového.