Lásce na stopě (2001)

Je to hrozně naivní a v reálu by se to asi opravdu stát nemohlo, ale tady to mělo tak obrovské kouzlo, že nejde dát jinak než pět hvězd. Navíc když se během filmu přistihnete, jak fandíte jednomu či druhému, aby toho druhého už našel a všechno dobře dopadlo. Nemohl jsem se zkrátka dočkat konce :-)

Červená Karkulka (2011)

I když tahle Karkulka toho měla se známou pohádkou pramálo společného, tak se mi tohle podání zamlouvalo. Koneckonců dneska je v módě dělat ze všeho horor a pohádky přeci jenom vycházely z krvavých příběhů, takže takovéto zpracování proč ne. Vizuál se mi líbil moc a navnadil solidní atmosféru, ztvárnění vlka bylo také povedené a ani scénář nebyl hloupý, takže takhle určitě ano. Plusem je, že jsem neodhadl, kdo je vlk.

V moci ďábla (2005)

Další nepříjemný film o exorcismu, tentokrát ze soudního prostředí. Tak jak soud pokračuje, tak nám tvůrci ukazují, jak vše bylo a co se jak stalo. Ač jsem toho o vymítání už viděl celkem dost a celkem i něco vím, tak je film znepokojivý a vymítání na mě stále funguje, i když vlastně v každém filmu vídáme to samé nebo podobné. Určitě jsem se ale opět dozvěděl něco nového (význam třetí hodiny ranní atd.) K tomu je to příběh podle skutečné události, takže co chtít více.

Ďábel v těle (2012)

Exorcista v moderním kabátě. Tenhle horor mi přišel dobrý, ač jsem nečekal dokumentární styl. Samotné vymítání na posedlých na mě působilo velmi nepříjemně a strašidelné bylo dost, ač se to někomu zde nemusí zdát. Pro mě bylo znepokojující, takže z tohoto pohledu film účel splnil. Ostatní až tolik důvěryhodné nebylo a tím myslím třeba to, jak mladí knězové řešili otázku, co na to církev a jak se postaví církev k tomu, až zjistí, že vymítají a někdy se hodně tlačilo na pilu s tím, že najednou byl posedlý skoro každý a ďábel přeskakoval mezi lidmi, jak se mu chtělo. Takhle to fakt nechodí. První polovina filmu byla výborná, ke konci už šla kvalita dolů, přesto 70% dám.

Flashdance (1983)

Z filmu číší osmdesátky a to já prostě miluju. Když zazní What a feeling, tak to se mnou mlátí to se nedá nic dělat. Bohužel atmosféra osmdesátek je to asi tak jediné, co mi může Flashdance nabídnout. Tohle je spíše film pro holky a taneční scény jsem přeskakoval, nechal jsem si samozřejmě až tu legendární závěrečnou. Jinak o něco horší než třeba Hříšňák.

Žoldáci spravedlnosti (2006)

Děj je chaos o tom žádná, takže i když si přečtete obsah filmu, tak vám z dění na obrazovce toho moc jasného nebude, ale to asi tvůrcům opravdu nevadilo a nakonec z toho vyšel docela průměrnej akční film, ve kterým se dá na Seagala docela dívat.

Na ostří nože (1997)

Pokud by scénáristi postavili film na boji mezi Hopkinsem a Baldwinem a zároveň na boji o přežití v drsné přírodě, kde by si každý z nich poradil sám a přitom bojovali spolu dal bych za pět, takhle trochu snížím, protože ta jejich spolupráce trvala dlouho, ač oba věděli, že nakonec budou muset obrátit zbraně proti sobě. Byl jsem na straně Charlese, který se projevil jako dobrý člověk a alespoň něco uměl, Bob v podání Baldwina se jenom vezl a bez Charlese by nepřežil ani den. Medvěd a scény s ním jsou ozdobou filmu a pamatuji si je už z dětství.

Ďáblovo dítě (2008)

Čekal jsem, že když je hlavní hrdinka křesťanka, tak že dojde na nějaké vymítání ďábla z malého Sama, ale všechno nakonec bylo trochu jinak. Ďáblovo dítě je mix hororu o ďáblu a klasické vyvražďovačky, ve kterou se film zvrtne ve druhé půlce. Malej Sam zahrál dobře, asi nejlíp ze všech a byl to hajzlík jak se patří a nečekal jsem, že rodiče pro uspokojení jeho chutí udělají opravdu vše :-)

Poslední Mohykán (1992)

Atmosférická hudba a asi jedna z nejkrásnějších krajin a výprav co jsem kdy ve filmech zažil. Tyhle dvě věci dělají Mohykána tím čím je a je pravdou, že Last of the Mohicans je fenomenální dílo, ale plného hodnocení u mě nedosahuje, protože jsem se s hlavními hrdiny nesžil tolik jako v knize, takže jsem k nim tady necítil až takové osobní pouto, ale za vše ostatní klobouk dolů! Bitvy, příroda a fenomální trio hlavních hrdinů v čele s vynikajícím Day-Lewisem a dvě nádherné Munroovy dcery k tomu jako bonus takže co víc si přát.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Herecké obsazení o mnoho mnoho horší, než v jedničce a to asi hlavně kvůli tomu, že jde o "video film", takže ze všech obětí mě zaujal snad jenom zdejší "Rambo" - plukovník armády, kterej to rozbalil docela solidně a dokázal mutantům z papírny pořádně zatopit. On jedinej pochopil, že pokud chce přežít, musí lovit a ne být loven. Mutanti rozhodně mají o hodně vyšší kvalitu, než herci a někteří mě opravdu pobavili (ten co šlapal na stroji a brousil nůž :-D), ale i ostatní, kteří mě dokázali pobavit větší část filmu (matka, žárlivá manželka, onanista). Nechutných momentů bylo opravdu dost, takže si Cesta nikam zaslouží stejné hodnocení jako první díl.