3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Teď nechám stranou samotnou osobu Nataschi Kampuschové a budu se soustředit jenom na film, který já sám o sobě velmi dobře zpracován, protože tísnivou atmosféru dokázal navodit dobře. Jen se vžijte unesené, myslím, že to by nikdo z nás nechtěl. Ze samotné komory, kde musela přežívat mi šel mráz po zádech, protože tam přežít, to chtělo asi opravdu silnou hlavu, i když jí tedy hostitel leccos povolil, ovšem za nějakou cenu. Oba představitelé zahráli svoje role na výbornou a výš rozhodně stavím výkon Thureho Lindhardta coby Wolfganga Priklopila - věznitele.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

No vida neotvírej zamčené dveře, nevíš co se za nimi může skrývat. A další poučka - rodina je rodina přes to nejede vlak a svojí krev nikdy nezapřeš. Nejvíc se mi asi líbilo, že z Leatherface je vlastně najednou kladná postava, protože chce pomstít vyvraždění vlastní rodiny a největším nebezpečím tu nakonec jsou obyvatelé Newt. Hlavní hrdinka tedy musí čelit hlavně nebezpečí z jejich strany a ne ze strany našeho masového vraha. A abych nezapomněl tak nejnovější Chainsaw Massacre má suprovou kladnou postavu, kterou je místní šerif!

Predátor 2 (1990)

Z džungle jdeme do města, Silvestriho hudba opět funguje na plný obrátky a Predátor je zase ve formě a podává si jednoho za druhým. Přestřelky drogových gangů a vůbec chování je obětí je sice přehráváné jako blázen, ale pořád je to Predátor a bitka s Dannym Gloverem šťávu má. Škoda, že už to není taková hutná atmosféra jako v prvním filmu, ale pořád je to dobrý film.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Po shlédnutí série Gods of the Arena musím říct, že jí budu hodnotit víš, než Blood and Sand, protože se ještě více soustřeďuje na intriky mezi lanisty a podrazů je tu opravdu dost. Největší předností je ovšem to, že tam kde Krev a písek nechal nezodpovězené otázky, tam Bohové arény odpovídají a díky tomu, se dozvídáme vše o vývoji postav, které jsme si v Krvi a písku oblíbili. Díky tomu stavím tuto sérii ještě výš. Ten progres a změna charakteristiky postav je přímo fascinující. Takže to shrnu asi takto: Kdo se zamiloval do Krve a písku a touží se dozvědět více o původu hlavních postav, ať ihned pouští Bohy arény. Na sérii, která vznikla vlastně z nouze v období mezidobí je to skvělá podívaná. Těžko jsem se zde loučil s Gannicem, Oenomaem nebo Melittou a za odměnu posílám tento seriál do mých TOP 10.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Šest let jsem čekal a musím říct, že to čekání stálo za to. Stačila ona památná hudba a já byl zpátky v Silent Hillu a to se vším všudy. Jak mi to chybělo. Ohromným plusem Návratu je fakt, že vysvětluje díl první a události v něm, takže po šesti letech se člověk dozví co a jak bylo myšleno v prvním dílu a všechno do sebe začíná zapadat. Atmosféra už není taková, jako v prvním díle a znova se zde setkáme s mnoha druhy příšer a monster, což jsem hodnotil jako pozitivní fakt i u jedničky. Díky tolika druhům monster jsem si tenhle horor oblíbil. Opět tu máme hasiče, sestřičky ale hlavní je, že více prostoru dostal Pyramidhead a já se konečně dozvěděl co on je vlastně vůbec zač. Takže shrnuto - druhý díl vysvětluje a přibližuje nám blíže některé z monster - odkud jsou a jakou mají funkci. A konec že by byl otevřenými dveřmi pro trojku? Já chci! :-)

Megalodon (2002)

Tak jak se tu říká...úvodní titulky jsou sakra na výbornou a znepokojivá hudba dokáže hned napnout, což se u filmů této "kvality" stává hodně málo, takže jsou asi opravdu tím nejlepším, co film nabídne a musím říct, že do té doby, než se megalodon objeví na scéně je film tak na úrovni 50%, protože vůbec není dementní. S nástupem megalodona a špatnými triky už je to ale čistokrevná slátanina a kvalita jde dolů. Sám Megalodon moc stopáže ve filmu nezabere, což je škoda, ale už jsem ale opravdu viděl hodně horších snímků s podobnou tématikou, takže tady je těch 50 procent na místě.

Gravitace (2013)

Tak jsem se zase pro jednou zklamal. Ze začátku jsem si říkal, že by se to mohlo dobře vyvinout, když se stala ta vesmírná nehoda no ale co z toho potom vylezlo za blbost to jsem fakt netušil. Určitě by se někdo, kdo v trenažéru nepřistál ani jednou a vždycky havaroval dostal sám bez pomoci až na zem tak to fakt jo a navíc v cizím modulu. Rady od parťáka ze snu? To si Cuarón myslí, že divák je úplnej debil? Co nám to tu chtěl nalhat zase? K tomu to vesmírný hopsání z modulu na modul? Jedna hvězdička za záběry zeměkoule jinak odpad!

Gran Torino (2008)

Těžko Gran Torino komentovat. Clint Eastwood prošel od zamindrákovanýho veterána z Koreje, kterej ale dobře hláškuje svý sousedy a vůbec všechny přistěhovalce až totální proměně na konci filmu, kdy změnil sám sebe a chápání jiné rasy a došel tak k nečekanému konci, který jsem opravdu neodhadl. Čekal jsem, že je Clint všechny sundá a on to naopak neudělal tak, jako všichni, ale s grácií a důvtipem dostal gang za katr. Linka gang - Kowalski byla docela silná.

Rytíři nebes (2006)

Flyboys jsou mnohem lepším filmem, než byl třeba zde zmiňovaný Rudý baron, protože tady jsme se alespoň dočkali soubojů a to soubojů hodně zajímavých a co na tom, že stroje se vůbec nepodobaly realitě, že všichni Němci měli červené Fokkery. Na oko to vypadalo krásně a barevně. Trochu mi tenhle film připomínal svojí velkolepostí Pearl Harbor a byl prostě typicky hollywoodský, ale na mě zase zabral. Romantickou linku jsem čekal asi silnější, ale vůbec mi to nevadilo, protože se stopáž mohla věnovat oněm soubojům, ve kterých vidíme stíhačky obou stran, bombardéry obou stran ale i Zeppelin takže druhů soubojů je tu opravdu dost. Viva la escadrile!! Tohle je za 100%.

Útok dvojhlavého žraloka (2012) odpad!

Další hrůzostrašnost od Asylum. Vždycky si říkám, že to od nich nemůže bejt takovej průšvih a vždycky je já se snad nepoučím :-D Carmen Electra je ve filmu jenom od toho, aby ukazovala svoje tělo. Herci jsou děsný, dialogy ještě víc a prostě celý je to příšerně tupý. O efektech ani nemluvím.