Dívka ve vlaku (2016)

Girl on the Drogs aneb psycho film o psycho postavách, jakoby měl Institut mentálně chorých dny otevřených dveří, v tomto případě směrem ven. Beru vedení příběhu a budu asi jeden z mála, komu ten konec nijak zvlášť nevadil. Bikproublm mám s celým filmem, asi mi film o několika bláznech (to je terminus technicus) nepřišel vhod. Ne fakt se v době, kdy mám doma necele dvouměsíčního synka, nepotřebuju vyžívat v prvoplánově degradovaných charakterech s utopenými miminky, brbrrrrrr. Dva puntíky za to, že ženy v tomto filmu ještě považují děti za obrovský poklad a ne za vedlejší nechtěný produkt "šup sem-šup-tam". Velké mínus za to, že dvě z nich si tu nevěru užívaly. A Emilka opět výborná.

Legenda o slavném návratu (2000)

Limonáda, jemně perlivá, sladká, ochucená těmi nejchutnějšími plody. Víte, jak chutná, ale koupíte si ji, protože - vám prostě chutná. A to stačí ne? Mimochodem, mezi ty chutné plody, dodávající filmu příchuť, je hudba Rachel Portman. Elegantní film, stejně jako sám golf.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

V letním putovním kině s alkoholem v ruce to byla pecka, ale ruku na srdce, jen kvůli tomu alkoholu. Když si tak vzpomenu na ten film, jsem strašně rád, že si na něj už nevzpomínám... snad jen na ten pichalvej vocas, jako když požijete koktejl ze všech známých tekutin. Čemu jinému přezdívat "dort pejska a kočičiky" = zaručený lék na zácpu než tomuto filmu? Byla tu kompletní učebnice dějepisu pro 1. stupeň základky, ale nic z toho nedávalo vůbec smysl, o logice nemluvě. Ale už se zase rejpu v detailech - čekal někdo od trojky Noci v muzeu logiku? Jasně že ne, to by bylo nemístné očekávání. Ale i tak - jsem zklamán i při vyhození pojistek mozku a dotankování několika půllitry pivního protahováku.

Co jsme komu udělali? (2014)

Taky jsem si při sledování tohoto filmu kladl otázku: "Co jsem komu udělal? Kterej sadista mi tenhle film doporučil? Ten debil!" Bylo mi řečeno, že to má být komedie - a já viděl tragédii. Jsem ze srdce rád, že jsem na tohle nemusel do kina a vysolit nekřesťanské peníze. Ne, rozhodně nejsem Ortelista dementista, co učí děti zpívat "mešitu" a "bílou orchidej", ale multikulti humor se musí umět. Určitě ho nedosáhnete tím, že bude omílat fórky s obřízkou. Což o to, nápad na film byl dobrý, ale provedení hodně slabé. Svou vinu asi nese i unylý dabing. Jinak plně podepisuji komentář frbulky.

Dobrý Will Hunting (1997)

Trošku kašírovaný obsah, pokrytý falešnou šlehačkou a bílým cukrem. Něco jo, něco ne. Rozhovory nedospělých borců měly být hloupé a nasáklé spermatem, to byly, ale přehnaně. Možná jsem naivní, ale takové přisprostlé dialogy nevedou tak často ani fakt vyhypovaní kaňouři. Druhá rovina - psychologický rozbor - byla o moc lepší. Vlastně jediné, co mě na filmu bavilo, nebyl Damon, ale Williams a jeho postava. A protože byl ve filmu spíš v odmocnině a Damon v mocnině, nebavil jsem tak, jak mi rovnice slibovala. Damon bohužel svého génia zahrál špatně, nevěřil jsem mu ho ani na chvíli. Hrát prudce inteligentního člověka neznamená něco načmárat na tabuli, člověk do toho musí dát víc... Opravdu v tom nevidím nijak velký potenciál, až na Williamse, který uměl počítat určitě líp, než všichni kolem dohromady....

Mlčení (2016)

Prohrál partii s Bohem a šlápl, ale neztratil Boha? Jsme v době, kdy drtivá většina lidí včetně komentérů na čsfd neví o křesťanství zhola nic - a to i v situaci, kdy ví pár encyklopedických faktů. Stačí si přečíst bezduché ohavnosti psané verbalem. Podstata učení je jim ale zcela skrytá, v horším případě šuma fuk. Jak potom hodnotit obsahovou stránku filmu? Celou dobu jsem si říkal, jak bych jednal já? Kam až bych došel? Hodnocení je provizorní a po uležení snímku v hlavě se uvidí... "Bůj nemlčí, Bůh mluví potichu. To my hlučíme a neslyšíme ho..."

Nezapomenutelní (2014) (pořad)

Po pár dílech? Zapomenutelní. Úplně. Bez výjimky.

Výměna (2008)

Na počátku bylo slovo, tedy dvě slova: "A true story." Hehe. Možná. Ten příběh sice může být plus mínus celsius věrohodný, jenže Eastwood ho natočil naprosto nevěrohodně. Je to jako brčko, když ho ponoříte do sklenice s vodou. Je to jedno brčko, ale ve sklenici se jeví jako zlomené. Eastwood do téhle sklenice ponořil tenhle příběh o safra zlých cajtech a safra citlivé mámě - což je další mínus. Angelina je nejen neskutečně nehezká, ale také herecky nemotorná. Nedokáže sdělit emoce jinak než přemrštěným přehráváním. Buď pořád srdceryvně bulí, což má být asi projev smutku, nebo nebo nebulí, ale tváří se, jakoby jí uletěly včely, asi výraz smutku. Její herecký projev není vůbec přirozený. Ze začátku filmu je přehnaně sladká na synáčka (je to holt film pro diváky hmmm), uprostřed přehnaně bulící, na konci přehnaně "těžce-v-pohodě" a smířená. Skoro jakoby dosáhla nirvány. Bohužel její postava do toho blázince patřila. Celkově je film strašlivě plochý a prvoplánový, třeba ti zlí policajtíčci to dostanou spočítané i s úroky takovým způsobem, který se rovná sentimentální fantasy. A aby ve mně film nevzbudil žádné emoce k žádné postavě (dobrý byl snad jen Michael Kelly), je neodpustitelné...nepočítám-li progresivně rostoucí vztek na všechny tvůrce vč. Eastwooda. Tuhle přeslazenou sentimentální limonádu vylejvám do kanálu s jedním odřeným punťasem za.....za co? Možná za Kellyho a Malkoviche.

V zajetí démonů 2 (2016)

Conjuring 2 aneb Espresso lungo taky chutná pokaždé stejně. Marilyn Manson si nasadil klerikální hábit a vyrazil bez Mikuláše a anděla nadělovat uhlí. A docela ho nasírá, když známe jeho skutečné jméno a ne jen pseudonym. Starobylá filmařina triumfuje a mě by zajímalo, kolik jsem spálil kalorií. A proč ten hábit? A proč byl Marilyn tak zlej? Možná proto, že mu nezahráli jeho písničky, ale Elvise a Bee Gees. Wanův styl se prostě neokouká, bude-li mít silný příběh.

Pravý rytíř (2016) (TV film) odpad!

Jediným kladem pohádky jsou KOSTÝMY! Jinak jsem podstoupil masochisticko kinematografický maso. Tak jo, kde začít. Tak zvaná pohádka jak přes kopírák s dalšími moderními výplody našich neumětelů. Ne vážně, fakt u nás není nikdo, kdo by neměl odvahu natočit hernajs pořádnou pohádku, kde ze sebe herci nedělají pitomce, nepřehrávají, kde je kloudný děj atd??? Pojďme popořadě. Hanzlíkův čaroděj nepředstavuje ultimátní zlo, ale trapnou směšnost. Opravdu jsem nepochopil jeho lascivní touhu po obřadu s princeznou, když už ji unesl. To je čaroděj tak staromódní, že potřebuje papír?? Totálně nevěrohodná motivace!!! Trpaslík byl tajtrlík trpící komplexem "na velikosti záleží", tohle že má být trpaslík!? Bože, proč musí být všechny postavy jen pouhé pitomé karikatury?? Proč do všeho cpete nucený "humor"?? Ono teda smát se pitvoření herců fakt nedá, nene. Novotný s Krausem to taky pěkně schytali. Jen si vybavte pohádku O statečném kováři a Ondru s Matějem, kteří byli galakticky lepší než tragicky napsané a bohužel stejně tak odehrané postavy Novotného s Krausem. Zdejší písničky si nikdo při práci zpívat nebude. Princezna sympatická, ale chemie mezi ní a Komínkem nebyla namíchaná dobře. A všude trapný, nucený humor, chacha, chichi, budeme strašně vtipňoučcí, aby si rodinka u cukroví s dárky oddechla a vytrávila toho právě dobagrovaného kapra. Milí tvůrci - přečtěte si článek o pohádkách v časopise Nový prostor (prosinec 2016). A jinak vše podstatné shrnul ve svém komentáři kolega flanker.27.