• Krátkometrážní

Braindead - Živí mrtví (1992)

Královský splatter horor - nechutnost, rafinovanost, slaďoučký puding, sekačka, žaludek v krku alias Peter Jackson je totální úchyl. ******* V kinech nerozdávali pytlíky na zvracení jen tak pro zábavu ******* :)

Opustit Las Vegas (1995)

Jeden z filmového dramatu, který svým myšlenkovým rozměrem nevytvořil divákovy právě úsměv na tváři.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejlepší animovaný seriál všech dob. Nesmrtelná kultovka!

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Tam, kde režiséři dokazují své vrcholné limity, tam si Spielberg pohrává a přidává další detaily k dokonalosti.

Výstřel (1981)

I přes několik nudnějších chvil dokáže tenhle snímek díky své autentičnosti a De Palmový atraktivním filmařském stylu diváka vtáhnout do thrillerového dění. Navíc Jonh Travolta boduje. De Palma ukázal Travoltu v tom nejlepším světle.

Schindlerův seznam (1993)

Strhující film, který slouží i jako Spielbergův filmový odkaz. Velmi pěkně natočeno, černobílá dodala správnou atmosféru a krásně zachycuje dobu 2. světové války. Spielberg nám připomněl cenu života. Štěstí v neštěstí? Tak toto je potom nádhera v největší možné hrůze.

Americká krása (1999)

"Na světě je tak moc krásy že cítím, že už to neunesu a moje srdce prostě pukne".

Zvrácený (2002)

Film v násilnosti, zvrácenosti může působit jako moralita, která získává přesvědčivost právě tím neobyčejným použitím prvků násilí. A jako zrcadlo nastavené podobným způsobem, jak to kdysi provedl Stanley Kubrick (jehož mistrovství Noé obdivuje) ve filmu: Mechanický pomeranč. Asi to není náhoda, že jméno hlavních postav obou filmů je Alex a že v nich zní jako kontrast povznášející Beethovenova hudba. I když nikdo nezpochybnil jeho mimořádnou působivost, jde podle jedněch o nechutné dílo těžící atraktivitu ze šokujících scén, zatímco podle druhých film vlastně odhaluje násilí jako temný stín lidské povahy i jako produkt odcizení. Sofistikovaná scéna (znásilnění) v tunelu bez jediného střihu je ukázkovou formou násilí a Noéovou režijní zručností - při téhle scéně se maximálně dvakrát nadechnete.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Surrealistický film s nespornou sugestivitu i svérázný černý humor a výbornou dvojicí: Johnny Depp a Benicio Del Toro, kde musím vyzdvihnout výkon obou herců. 12 Opic a Strach a hnus v Las Vegas se ale vlastně nedají srovnávat. Nedá se říct, že by to bylo slabší, nebo lepší. A nemám důvod srovnávat obě díla Terryho Gilliama. Jak lépe vyjádřit několikadenní úlet s drogami v žilách, bez přestávky po které jsem po prvním zhlédnutí byl obklopen různými choutky, pro popudrovaným nosem od koksu, ale Gilliam mě to nasekal na tak hrubou lajnu, kterou jsem sotva koštl v puse a už jsem byl nabažen barvami rozzářeného Las Vegas v zelené kšiltovce s cigaretou v puse v halucinogenními polo plaveckými polohami, které jsem cítil v křesle v závěrečných titulkách, kdy už po skončení to nebyl tak krásný sen, ale druhá strana drogového reálného života v subjektivním prožitku.

Frajer Luke (1967)

Výborný film o nezdolnosti lidského charakteru a odhodlání. Paul Newman a George Kennedy (opravdu výjimečný výkon) v nejlepší formě. Pěkný film v oblíbeném vězeňském prostředí. FRAJER LUKE patří mezi špičku 60. let.