Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

V roce 1999 mi bylo 8 let a v kině jsem na tom nebyl, zašel jsem si tedy teď (2012) na 3D. Tenhle díl hvězdných válek není zrovna geniální, ale mám ho rád, rozhodně jsem se dobře bavil. Je skvělé být v kině na něčem, co už máte nakoukáno z dětství z VHSky. Hned na začátku pustili trailer na Hobbita, kterej už dobře znám z netu, tak jsem si ho hrozně užil ve 3d. První plácnutí přes čelo přišlo ze zjištěním: "Ježiš vono to vlastně bude česky!", ale pak jsem si říkal pohoda, vždyť takhle to znám z dětství a každou větu jsem předpovídal o několik vteřin dopředu téměř na slovo přesně. ("Vidí věci dřív než se stanou, proto se zdá že má tak rychlé reflexy, jako Jediové.")))). Jar Jar se na plátně zdá na tu dobu překvapivě realistický, ale ostatní 3d postavy už dost zašli časem. Mistr Yoda je naopak nově předělaný z původní loutky na CGI a je to dobrá práce, jestli se nemýlím, tak je to vlastně nejnovější Yoda co ILM pro Star Wars udělali, poučení zkušenostmi z dvojky a trojky. Takže máte unikátní možnost vidět po boku efekty z roku 1989 a současné. A pokud vám nepřijdou tak rozdílné, uvědomte si, že tehdy to byla větší dřina a trvalo déle je udělat. Dabing mě, jak říkám, nepřekvapil, ale došlo mi, že jsem v dětsví vůbec nevnímal Padmé Amidalu, nejen proto, že tam pořád mluví o politice, ale taky kvůli jejímu dabingu, který celý film zní, jak kdyby četla nákupní seznam. Na finální souboj s Darth Maulem jsem se tak těšil až se mi pak zdál skoro moc krátký, 3dčko ho podpořilo, stejně jako většinu filmu - jen lehce, ale příjemě. Byla to první 3d stereo konverze na které jsem byl, takže nemám srovnání, žádné větší chyby jsem nenašel, kromě odfláknutých odrazů - např. odraz ve vodě jako by nešel do prostoru, ale byl nakreslený na hladině. A samozřejmě tu a tam nějaká chybka v rotoskopii. Jinak uhýbat objektum letícím na vás nebudete, drží se to zpátky a obraz je poměrně mělký, ale nějaký ten prostor zachytíte. Závěrem bych chtěl jen připomenout skvělou hudbu v závěrečném souboji a že jsou některé hlášky v tomto filmu pěkně ironické, když znáte ty další díly, a víte jak to dopadne. A poprvé jsem si všiml že tam v radě senátu sedí zástupci rasy E.T. !!!! Vtipné komentáře: monolog ---> to jak píše jméno robota C-3PO.

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Prdící vtip, hroznej digitální efekt a nakonec bezvýchodnou situaci zachrání Scooby zpravidla tím, že popadne první věc co vidí a začne na ní surfovat. A takhle pořád dokola.

Spojenec (2006)

Tento film je překvapivě velmi vtipný, aniž by to narušovalo jeho dramatickou rovinu. Ta příjemně plyne až k negradujícímu závěru, kde už vám většina postav začne lézt na nervy. Ale nebojte se, už bude konec a vy odcházíte s dobrým pocitem, protože to byl relativně dost zajímavý a zábavný film.

Věc (1982)

Nejsem příznivcem tohoto žánru a přesto mě genialita tohoto díla nemohla minout. Zasloužených pět.

Vyměřený čas (2011)

Perfektní příklad geniálního námětu zabitého celkovým zpracováním. Scénář přihlouplý, hluboká témata jen mělce naznačená, dialogy sestávající pouze z hříček se slovem čas, hlavní hrdina bez motivace, herci šablonovití a chladní, vizuál nezajímavý, akce průměrná. Na druhou stranu jestli koukáte na filmy stylem "co je tam zajímavého" - budou vám možná nápady s tím placením časem stačit.

Superbad (2007)

Ve svém žánru dost nadprůměrné. Asi nejvtipnější policisté v historii kinematografie.

Antikrist (2009)

Příjemná oddychovka na nedělní odpoledne. Má to krásný obraz a je to sympaticky odvážné (nikoli však geniální).

King Kong (1933)

Opravdu moc pěkné. Jsem ten poslední, kdo by rád koukal na stařičké černobílé filmové klasiky, ale tohle si nikdo nenechte ujít. Ten film nemá chybu, a nebýt toho, že triky a občas herecké výkony už dnes vypadají trochu směšně, byl by si mě totálně získal. Tempo a styl vyprávění tohoto filmu je oproti dnešním matoucím, nečitelným náznakům tak krásně průzračné a srozumitelné, že je radost na to koukat. Tenhle film byl inspirací mnoha dalších trikových filmů s příšerami. Např. Spielbergův o skoro 70. let novější Ztracený Svět King Kinga připomíná nejen dějovou křivkou, ale i hudba když v obou filmech přijíždějí na ostrov mi přijde podezřele podobná.

Terra Nova (2011) (seriál)

Tohle mi nemá co nabídnout.

Hvězdná pěchota (1997)

Původně jsem dal jednu hvězdičku, abych se filmu pomstil za to, jak mě v dětství zklamal. Tehdy jsem totiž samozřejmě nepochopil, že jde o satiru. Takže jsem to teď viděl znovu a skvěle jsem se bavil. Přišel jsem, abych změnil své hodnocení, ale s překvapením jsem zjistil, že se pořád nepřiměju dát té hordě tuposti a slizu víc jak dvě.