M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion (2002) (TV film)

Další z typických televizních dokumentů, které jsou přecpané ukázkami ze seriálu a sestřihy co uvidíte po reklamě, místo aby nás nechali poslouchat herce. A i když je slyšíme povídat si, slyšíme akorát ohrané fráze a útržky možná v originálu zajímavých myšlenek, úsměvné momenty, nebo lehké vtípky, propojené hysterickým smíchem ostatních herců "vestřiženým" z jiné části hovoru a hned zase utéct do ukázek ze seriálu a po ní další a další. Ale i přes to se něco málo zajímavého dozvíte. A dokument v poslední třetině naštěstí zvolní tempo, nechá lidi domluvit a spolu s ukázkami posledních dílu ve vás nostalgii přeci jen vyvolá.

Kick-Ass (2010)

Pátá hvězdička je za geniální scénu ("take cover child, now switch to criptonite"), která opravdu působí na všechny divákovy smysly, nejprve vypůjčený epický song ze Sunshinu, potom blikání světel, fungující jako typické "interaktivní" kouzlo filmu, kdy záblesk ozáří i vás jako diváka (pokud jste ve tmě) a přenese vás tak do srdce scény, přehrávající Nicholas Cage (to myslím v nejlepším smyslu slova) a na závěr zpomalený záběr legendární Hit-Girl v téměř černobílé barvě, vzbuzující tak ve mě pocit čistého respektu k filmařině, jakožto řemeslu využívajícímu všech prostředků a nápaditých kombinací k dosažení audio-vizuálního opojení. Zbytek filmu nadprůměr podpořený velmi dobrým soundtrackem.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Zajímavé, nápadité vtipné. K popukání to není, ale umírněný humor podle mě zase přidal na uvěřitelnosti, nebylo to přehnaně groteskní.

Deník malého poseroutky 2 (2011)

Viděl jsem to dříve než první díl a myslím, že ideální je první díl vůbec nevidět, protože jsem nevěděl, z jaké trapnosti to vychází. Tomuhle dílu se totiž povedlo přehoupnout se do nadprůměru. Především díky dobrému popisu vztahu mladšího a staršího bratra, přičemž hlavně postava toho staršího je skvěle napsaná i zahraná. A kvůli tomu "překvapivému" pěveckému číslu té zlé holky na konci.

Partička (2011) (pořad)

Až na trapné momenty, kterým se v improvizaci nevyhnete, je Partička co se české zábavy týče nadprůměr. Akorát mě štvou moderátorovi nucené záchvaty smíchu.

Amazing Spider-Man (2012)

Rozhodně lepší, než předchozí díly. Myslím že to zachytilo pravou esenci a atmosféru spidermana a trefilo se to přesně do správné noty. Je v tom více zemitosti, uvěřitelnosti a punkovosti, aniž by to ztratilo vtip a nadhled. Herci všichni předvádí velmi sympatickou práci, scénář a dialogy (většinou) nejsou ohrané, ani hloupé a udrží vaší pozornost i bez neustálé akce, která je ale rovněž skvělá a dostačující. Efekty jsou solidní a fungují, stereoskopie nadprůměrná. Příjemná hudba připomene starší filmy z 90.let, protože James Horner tradičně vykrádá sám sebe. Jediné, co mi trochu vadilo, byly opakované hlasité lekačky s lizardem. Jděte na to v původním znění, dávají to ve 3d s titulky, hercům je dobře rozumět a od dabingu předpokládám tradiční katastrofu.

RocknRolla (2008)

Příjemné překvapení, dost mi to sedlo. Všechny postavy jsou skvěle představené a popsané. Je to vtipné a zajímavé, nenudí to! A to já se nudím snadno. Mám vážně pocit, že se mi to líbilo víc, než proslulý Snatch ale možná si ho už jen nepamatuji.

Pravdivá romance (1993)

Díky Scottově pohádkové stylizaci mi to bylo asi sympatičtější, než třeba podobné mafiánské filmy s Al Pacinem. Ale stejně mě tyhle gangsterky vždycky ke konci přestávají bavit a tradiční obří přestřelka už mě nechává chladným. Tady bych navíc tu úplně závěrečnou poslední scénu radši neviděl a nechal konec otevřený představám diváka. Kéž by to bylo méně zamotané a uvěřitelnější.

Sunshine (2007)

Film, který si hraje na meditativní umění a pak skončí jako béčková vyvražďovačka s nejvíc klišé koncem "pod sluncem".