Plot Device (2011)

Hrozně se mi líbila ta parodie na filmnoir voiceover a indie-filmy.

2 $ocky (2011) (seriál)

Průměrný "holčičí" sitcom o dvou servírkách rozjíždějících svůj směšný "cupcake business". Dějová křivka každého dílu spěje předvídatelně ke kostrbatému výlevu plochých emocí a ohranému ponaučení. A klasické zvraty typu: Já ti říkám že tohle určitě vyjde = ach, ono to nevyšlo, (*dodejte sitcomový smích) už mě taky nebaví, možná jsem viděl už moc sitcomů. Mám z toho pocit (snad se mýlím), že Kat Dennings tam hraje sama sebe. Bohužel vždy hulvácky negativistická přisprostlá pekařka - alkoholička, která se chová ke každému cizímu člověku jako k onuci mi na tahouna seriálu nestačí a o té ošklivé blondýně ani nemluvím. Ale pozor, ta pekařka má skrytou milou tvář, o né, to je mi ale hloubka postav, opravdu si užívám tu originalitu (!). Prvoplánové dvojsmyslné vtipy, nucené slovní hříčky a odkazy a hlavně urážlivě šablonovité hlavní i vedlejší postavy. Jednou, nebo dvakrát za díl se většinou stane nějaký milý situační vtip, za to je třetí hvězdička. Sorry, Kat Dennigs, měl jsem tě rád už před tímhle seriálem, ale tím, že mi budeš neustále ukazovat svojí "dívčí sílu" ponížit každého zákazníka ve své restauraci, jenom proto že má čepici, tvoje skóre spíš klesá.

Ghost Rider 2 (2011)

První díl byl šablonovitý, hloupý a vzhledem k tématu mě až překvapilo (!) jak strašně jsem se nudil. Tenhle díl mi naprosto sedl. Takhle má vypadat správné béčko o pekelném motorkářovi. Nicholas Cage se tady očividně baví a já se bavil s ním, ženská není otravná, dobře se na ní kouká, záporáci jsou zajímaví a dobře obsazení a akce a triky mají konečně grády. Tenhle film má konečně "duši", je dělaný s láskou, má skvělou atmosféru, styl a hlavně: Ghost rider je v něm strašidelný! To je přece celá myšlenka. Opravdu ho udělali nádherně démonického a utrženého ze řetězu. Řve lidem do obličeje, chrlí oheň, pohybuje se přízračně, prostě bomba. A hraje mu k tomu výborná psycho rocková hudba. A jeho role je nádherně schizofrení - vytěkaný bláznivý (typicky přehrávající) Cage drží na uzdě hladového démona, který mu dřímá v nitru. Co si prát víc? Dokonce neváhám použít slova originalita a "artové sekvence" i když mi neuvěříte, protože jsou do nich většinou vetkané béčkové vtipy. Ale já se smál s obdivem. A bál se smíchem. A užíval si akční scény, protože tenhle film ví, co chceme vidět a nenudí nás dutými mainstreamovými dialogy. Naprosto doporučuju! Jediné dvě chybky. Ten kluk je špatnej herec, nic jsem mu nevěřil. A za druhé, věta jeho matky "můj syn je to jediné co jsem v životě udělala dobře" je klišé, co se neodpouští. Věděl jsem, že to řekne už když začala: "udělala jsem v životě spoustu chyb." Ale Cage to ihned zachrání svojí odpovědí která je naprosto skvěle trailerová. Ale to už neprozradím, zkoukněte to a bavte se!

Tekken: Blood Vengeance (2011)

COME ON !!! Pokud vám k filmovému požitku nestačí ani dvojice kunfu holek (z nichž jedna je robot) unikající před střelbou na pandě která tryskem běží po vodě díky raketovému pohonu, tak už vás nepobaví nic.

Tootsie (1982)

Mezi "převlékacími" komediemi absolutní špička. Jen bych chtěl podotknout, že film znám původně česky a mám pocit, že ho náš ( v té době prvotřídní ) dabing pozdvihl na ještě vtipnejší úroveň. Takže pokud se ho chystáte zkouknout, sežentě si ho v klidu česky a nechte se unášet příjemnou atmosferou, hudbou, nesmrtelnými hláškami i hlubokým podtextem (genderová problematika) této prvotřídní komedie. Závěrečná scéna je tak milá, jak jen filmy z této éry uměly být.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Pan Kraus poslední dobou začal trávit svou talkshow tím, že vkládá hostům slova do úst, urputně z nich doluje to, co sám chce slyšet, každé druhé téma končí prolínačkou, protože pravděpodobně museli vystřihnout jak myšlenku nedokončil, z hosta nevytáhl co chtěl, a vše vyznělo do ztracena. Chápal bych, že vtipy nemusí vždycky vyjít, ale najednou to začala být i špatná a zahořklá moderátorská práce. "Uvolněte se" bylo konstantně skvělé, tento pořad začal hrozně, potom se na chvíli vzchopil a teď upadl do naprostých hlubin.

Zoolander (2001)

Záleží na náladě a počtu lidí, jestli se budete smát. Není to záruka, ale možné to je.