Méďa (2012)

Urputně se to snaží šokovat, ale dějovým obloukem to bohužel až děsivě přesně zapadá do šablony všedních romantických komedií, což silně zamrzí. Nicméně jednotlivé scény, ač občas prvoplánové, "mělké", nebo derivativní, jsou i tak nadprůměrně poutavé a zábavné.

Xena (1995) (seriál)

Všimli jste si, že když "Zína" prudce gestikuluje, ozývají se takové ty kungfu svišitivé zvuky? Tenhle seriál je prostě taková patlanice pokusů o komedii, akci a mytologickou fantasy se strašnými triky. Ale stejně to mělo takový jakoby nikdy nevyplněný, ale zajímavý potenciál... Síla, vášeň, nebezpečí...pusťte si tu znělku znova!

Highlander (1986)

Kultovní akční / fantasy béčko 80. let, založené na jednoduché, ale geniálním premise, které sice viditelně zestárlo (hlavně ty souboje, a ten pomalý, neschopný záporák), ale nese v sobě prostě bombastickou retro atmosféru (velké stříbrné meče zvonící a jiskřící při nárazu, skotská pohoří a punkový New York). Lambert ve svých hláškách a dramatických pohledech exceluje a je to prostě super jízda (napříč stoletími).

Suprhrdina (2008)

Možná už hloupnu, ale některý ty fóry byly fakt dokonalý, hlavně v první polovině. Bohužel ale dostaneme i tradiční cloumání mrtvolama, souložící zvířata, prdící vtipy atd... ale podle mě se tvůrci hodně zlepšili oproti např. předchozímu Disaster movie a jako bláznivou komedii bych se to nebál všem doporučit.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tohle vyzní trochu trapně, ale nedělám si srandu. Myslím si, že to byl jediný seriál, který mě v mladém věku opravdu předal něco o životě a smrti, umění brát je s humorem a nenásilně mě naučil něco o mravnosti a pomoci druhým. Jeden z nejlepších seriálů, který mě vždy pobaví, zaujme, poučí a často i dojme.

Želví nindžové (1990)

Atmosférou své doby dýchající, stylový film s perfektním soundtrackem a skvěle napsanými charaktery, který umí být vtipný i dost drsný a má dokonce mírně filozoficko-buddhistický přesah. Opravdu si myslím, že je skvělý pro děti i dospělé, kteří jsou ochotni se do něj i přes pár "trapností" opravdu zahloubat. A ještě jednou - má skvělý feeling té doby. Co si přát víc? Želvy už potom nikdy nebyly lepší. A zřejmě už ani nebudou...

Tintinova dobrodružství (2011)

Podivná kombinace pohádkové nadsázky a realističnosti. Zvláštně přehrávající, ale zároveň nečitelné karikaturní postavy, které jsou vždy příliš ujeté a neschopné, nebo v případě (nesympatického) Tintina - až příliš schopné. Výsledkem je opravdu zvláštní mišmaš nadužívající onoho ověřeného fígle, že ve 3d animaci může všechno vyjít na milimetr přesně a choreografie akčních scén může být v jednom dlouhém záběru sérií neskutečně načasovaných a nemožných náhod. Vyextrahujme z toho všeho příběh - atraktivní možná v letech komiksu, ale dnes bych řekl podprůměr. Hudbu - nic, co bych si pamatoval. A vizuál -krásně udělaný, ale opravdu tak "krásný"? K tomu si připočtěte, že vtipné to je opravdu jen tak na dvou místech. Výsledek? Je to nový subžánr, který se teprve hledá.

Jurský park (1993)

Film, který mi v dětství nastartoval fantasii, ohromil mě, nasměroval a ukázal mi, že všechno je možné (alespoň na filmovém plátně).

Titanic (1997)

Říkejte si, co chcete, tenhle film je solidní, mistrovsky zvládnuté mega-dílo po stránce herecké, režisérské, scénáristické, vizuální, střihové i hudební.

Matrix Reloaded (2003)

Matrix Reloaded nás naučil, že když nyní hlavní hrdina dokáže cokoli a tím pádem mluví už jen v útržkovitých cool hláškách s podobně bezduchými "programy", které vedou dlouhosáhlé nudné monology, z filmu se jaksi vytrácí emoce, napětí a ztotožnění s postavami.