Lék na život (2016)

Tak to jsem NEPOCHOPÉL! Asi jsem DEBÉL! Z PRAHEE.

Paddington 2 (2017)

Pro kulyčka by to sice žádný zázrak nebyl, ale protože má dosti přebujelou fantazii, tak si při scénách z krimu dosazoval za obličeje herců držky Kajínka, Ratha, Janouška a RedAKa, což ho blažilo až u kulek, nutilo smát se stylem kačeřím a i jinak mu dělalo všeobecně dobře. A taky tam je onen angažovaný medvěd, co jej minule zaspal. To bude asi ten Prdlingtn.

Stav ztroskotání (1983)

Za řeč stojí profláklé držky v mladém vyndání, tedy juvenilní kotel Jílkové a Brožka v dobách, kdy se jí na pičolapku ještě nepřicucávala jedna oligarchická muška za druhou. A samozřejmě protirasistická agitka, a to, což je smutné, ta z povedenějších. I když romáka musel hrát pro sichr Sagič, nejznámější český Kurd.

Goldbergovi (2013) (seriál)

Plní to svůj účel jen v případě, že jde o reklamu na antisemitismus.

Mravnost nade vše (1937)

Už nastavovali zrcadlo? Já přijdu, až nastavěj zrcadlo! Ano, půjčil jsem si odjinud, pravda. Ale sedí to jako prdel na kolík, ne? Už má babička mi říkávala - všimni si, že ty největší mravopočestnice jsou staré, ošklivé a přistěhovaly se odjinud, takže si nikdo místní nepamatuje, co dělaly jako mladé, nezatuchlé a snesitelně vyhlížející.... Vynikající Hugonek.

Páni kluci (1975)

Flákali je, zastrašovali, edukovali, udávali - a oni stejně zůstali živočišnými lidmi, plnými sil a nadšení ze života. Mimochodem - tohle vidět řízci z Barnevernetu, tak nám tu sjedou upravené Lidice č.2. Dospělci ke zdi, děti k neplodným Norníkům na převýchovu. Ale všechno jednou bude. Kupříkladu film Páni kluci na indexu. Tak, jako byl Procházka v době vzniku scénáře.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Trpaslův výraz nakopnutého psíka se díky stále náročnější práci maskérů stává poněkud toporným, ovšem fyzická příprava kvalitní a z tohoto hlediska není moc co vytknout. Ukázkovou akci, plnou ,,žánrových klišé", mírně kalí podivné motivace postav, případně mrdník v jejich zařazení na osách dobro-zlo, cyja-emájsix, blbec-ještě větší pako. Zkrácený komentář pro cílovku: supéér honičky, nikde žádný cecky!

Temná věž (2017)

Místní Jolanda Sinatra Beckettová, která to se mnou myslí dobře, mi nacpala předlohu coby doporučenou četbu. Poctivě jsem ji sehnal, naštosoval a našel si čas, abych se na to vysral. Takže jsem k filmu přistoupil ničím neovlivněn a čistý jako lilium. Tedy jsem byl ušetřen rozrušení ze zprasení Kingoviny, avšak ne z krádeže hodiny a půl mého života. Ve zkratce - nesnesitelný pubík, kterému šibe, dělá hovadiny. Elba se znechuceně ošklíbá. MekKoblabla chvílemi i hraje, což je pro snímek až škoda. Uprostřed toho všeho stojí skalka, k jejíž denudaci vše směřuje. Budou-li snaživci o nepřirozenou erozi úspěšní, může se Matthew těšit, že mu chapadýlkem vyhoní sám Cthulhu, o což vlastně jde. Nám všem, ne?

Návrh (2009)

Toto je trapné... Ale já prostě musím přiznat, že do Bulldočky bych se zde, jsa transformován a tím i ponížen v nehezké tělo Reynoldse, také zamiloval. Čtyři hvězdy. A jdu se stydět do rohu.