Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Zprávař 1. Pán Rón Burgundýýý, ten má půůl kundýýý, prdel je však celičkááá, kouká mu z ni větvičkááá. No. Cirka stejně infantilní, jako komentovaný snímek. Ferrell má specifický smysl pro absurditu i trapno, to se mu nedá upírat. Po třinácti letech je humor již notně vyčichlý, přesto se to dá dokoukat bez zbytečného týrání lymfatických uzlin. Zprávař 2. V prvním filmu se cinklo o notu emancipace genderové, ve druhém emancipace etnické. A v podání Carella snad i mezidruhové. Ostatně právě jeho postava dostala podstatně více prostoru, protože počiny chlapíka se středně těžkou mentální subnormalitou potěší celé zhulené publikum. Osobně bych vypíchl nové pojmy, které mi Will přidal do slovníku. Jeskynní kuře a nebo pouliční kuře - jiné hodnocení žranců od rákose už ode mě blízcí asi neuslyší.

Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

No to mi ho drbej za ouškama! Zkusmo mrknu na dvě minutky ze seriálu, a copak to nevidím? Švestky na cimře spouští pumpky a dělají z Luhačovic lázně vpravdě římské, a jediný stařec, který zaslouží ve skorovarech procedury, je jejich fiflající šéfik Zedníček. No, není čas na kraviny, nebudu tu možná věčně. Holt zůstanu ochuzen.

Bezva ženská na krku (2016)

Několik scén, u nichž je shodou okolností vždy Nela Boudová a většinou i mistr Posránecký, to shazují jako náklaďák německé koledníky. Ne vinou výše zmíněných tyto ,,davové" momentky dostávají jinak poklidně plynoucí děj pohodové romatnické komedie do křeče z předávkování debiliriem. Vetchý, který byl nasazen do role misogyna i přes jeho pověstné chlapecké uchichtávání, které na ženy působí coby vyhlášené afrodiziakum (možná vlastně právě pro něj) to dává samozřejmě za jedna. Pro kulyčka doteď neznámá a vyzubená Hřebíčková (proč ne Hřebečková, kobylka jedna?! Ještě vlasy do tmava a smíme se kamarádit, na písku si pohrát, angličáky povyměňovat) dokázala umně skloubit něhu i rozhodnost. Táborský by zvládl zahrát i včelstvo v době rojení (jeho bych obsadil coby Jana Maszáriků), Langošovi taky stačí jen stát a čumět s rypákem nahoru a již si plní svou roli. Skvěle obsazené, kýčovité, chvílemi selhávající a trapné až hanba, ovšem milé a uklidňující. Asi jako kdyby člověk před padesáti lety spáchal grupáč se Štěpánkou Haničincovou i čertíkem Bertíkem.

Green Room (2015)

Výborný komentář pana PetroPana, lepší nedám. Tož zduřte, ogaři.

Veterán (2015)

Vezměte téma arogance moci, naroubujte korupční potenciál velkých peněz, přidejte výborně vykástovaného padoucha, okořeňte akcí, a to by bylo, aby nebylo, no ne? Leda, že by se vám chtělo celý projekt spáchat v Korei. Pak se do filmu vloudí naprosto nepatřičné šaškování hrdinů, xyfty rákosů, často nasazující výrazy udivení, okopírované od seroucího basseta, a děj, který začne prapodivně přeskakovat mezi řežbou a rozhovory jak z mateřské školky, či z komunikace mezi abonenty vzdělání od UJAKu. Za pozornost stojí sociálně uvědomělý podtext, a, v čemž se opakuji, libově zahraný ústřední hajzlíček.

Ruff Ruff, Tweet a Dave (2015) (seriál)

Zatímco dáma a o výchově do bedny plkající maminka Eva Depostelo má blokovaný internet, aby její potěr nenašel strhující pohádku ,,Jak si ji mamá vyčvachtala mrkví", plebs mého typu nechává děti klidně zírat na kdejaké zhůvěřilosti, protože zeleninu docela jako nerad. Někdy však opustím stanoviště v křesle, strategicky umístěném na dosah od lednice, koše a popelníku, abych zkontroloval, u čeho to zase pinďouři v obýváku hýkají. Prostě fotr roku a šarmantní génius v jednom. Naposledy dnes jsem tedy upřel svá krví podlitá prasečí očka na celý jeden díl komentovaného seriálu a musím říci - hodnotím čtyřiceti procenty spíše ze slušnosti, stojí to za méně. Tři zrůdičky s basedowkou totiž řeší různé matematické či logické problémy které jsou tak zapeklité, že nechápu, jak to děti mohou dát. Já tedy nedal. Tvůrci by měli ubrat, ať se nám potomstvo myšlenkově nezahltí. Celé týdny teď budu dumat, jak vytvořit skluzavku ze tří schůdků a prkénka. Stejně si stále myslím, že pravdu měl Rafraf když tvrdil, že se má fošna vrazit dospod, schody na ni a pak jít na kakaíčko.

Gummo (1997)

Čistý punk. No future, skautíci.

Doktor Strange (2016)

Doktor Srance - méně cucanální, než Thorovo leštění kladiva, nablbější, než Džekmenovo drápkování. Z hlediska komickových adaptací lepší průměr. Více snad ani psát netřeba.

Sedm statečných (2016)

Viz Segre. Ano, USA jsou zemí přistěhovalců. Ale ne až takhle, hele. Jistě, i v dřevních dobách se po emerice potulovaly uvědomělé a soběstačné dámy. Ale ne až takhle, hele. Jsou zaznamenány hrdinné útoky na kulometná hnízda, při nichž geroj vlastním tělem odclonil spolubojovníky. Ale ne až takhle, hele. Kdyby se patlanice jmenovala jakkoli jinak, má ty tři hvězdy zaslouženě, takto jednu nadsazuji jen za to, že notorická vyblitka Hejly působila chvílemi téměř sexy.

Pasažéři (2016)

Já uím fo f tím je! Je to uovbitý! No dobrá, obsah vypovídá o všem (kromě skluzu k červenoknihovnímu laktačnímu pointění), takže není moc co psát. Pokud jste jako já tak za vidění nic nedáte, takže klidně do toho jděte ceckama, v rámci žánru je spousta setsakra horších volovin. Ovšem jedna palčivá otázka nám provždy zůstane - jak by si na místě Pratta poradil chlapík, co v tom ,,umí chodit"? - Polospoilery, bacháč! - Vzbudil by nejprve nějakého moulu, se kterým by jemně popil na rozloučenou a pak jej ve spánku ubil kusem kolejnice? Aby následně mohl z boxů vyndat třicet samic v rozličném provedení, od žahadel jak vozy po asijská kapesní prcátka, na každý den v měsíci jednu, vše hodil na ,,ve spravedlivém hněvu sejmutého figuranta" a trošku si ten vejlet alespoň užil? Než by zešílel z přemíry kvokotu a rozplynul své stresy v reaktoru? Ještě chytřejší by je bylo budit postupně, aby se nespikly... teď mi napadá, co kdyby z kokonu vylouplý kosmonaut preferoval klucká? Jé, to by bylo pokusů a krvavě ukončených omylů, než by se dala lidu předložit Zkrocená 2 - hora šrotu ve vakuu.