Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Paní Jaruna si před lety švihla s anonymem za nonstopáčem - prostě jenom tak, z nudy. A že nebyl zrovna hlad, pohltila bezďákův produkt oním k tomu původně určeným otvorem. A tak ses narodil ty, Jozífku. Pak přišla porevoluční krize, v níž tvá mamuška odmítla investovat do kolébky, neboť zajisté tušíš, co náhle stál rum. Jen tak tak, že jí v době těhotenství vystačila státní renta na litřík denně. Díky tomu jsi také tak krásný a geniální, metr a půl vytáhlý retard, poněvadž a jelikož držela vcelku disciplínu. A proto též dostala tvá osoba do vínku tolik šarmu, fkusu a ftipu, až se z toho Janečková chvěje a Ondráškovi padá uhrovitá sanice. Netuším, Pepčo, kdo ti poradil oblažit národ pohledem na tvé mongoloidní čelo a rozplakat ovčany s rozbitým ovladačem tím žůžo životním příběhem, ale zajisté to s tebou myslel móóc dobře. Konečně všichni tušíme, jak hezky se žije dětem v různých bubučechy přeplněných ústavech. Škoda jen, že na natáčení nedorazila ani mamča, ani žádný z tvých jedenácti sourozenců, protože jsou dílem zlití, dílem v krimu a zbytek neumí číst. Neva, alespoň jsi poznal ve vlaku mnoho zajímavých a stále zvracejících lidí. Nebyla to ztráta času, i stěna byla odstraněna, když jsi při odchodu od unylé zasloužilé rodičky Éterky omylem penetroval onu zídku hlavou. Tak zase příště, třeba v Superstar.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Neskutečně řídký produkt scenáristické defekace. A to ti písmáci povečeřeli zbytky ze všech profláknutých sitcomů světa. Zbytečně. Pouze mírně natrávili, zaškrundali a vystříkli do tangáčů, zdobených logem nejmenovaného kanálu. Trapnosti, máš nové jméno.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Veselá sonda do života úřednické smetánky. Takhle nějak si představuji komplikované jednání na odboru dopravních přestupků magistrátu hlavního města Prahy o tom, zda jsem skutečně v Holešovičkách řídil já, nebo persona mě blízká, například Yetti. Ovšem dnes mají klucká korupčnický o trošku menší pravomoce i cíle, zaplať Prozřetelnost.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Obávám se, že na kolejích většinou nečeká vrah, ale imbecil (či jeho ženský ekvivalent), který se nechá rozčlenit a následně roztahat po dvou kilomerech trati, zacáká okna prvního vagónu, střeva umně namotá na nápravu a způsobí zpoždění jako prase. Ve špajzáku to je vcelku putýnka, ale co když nebohý cestující sedí na sucho někde v nekuřácké dvojce? Takové sebevrahy bych zabil! A to je asi tak vše k tomuto filmu.... Snad jen: snesitelná detektýfka, Sovák ve formě a Hajzlík těsně před ní.

Predátor (1987)

I pronesl onehdy mladý retardant pištivým hlasem: bafte mě! Pak usadil se v kinosál, vnořil úd svůj do nádoby s tepelně upravenou kukuřicí a počal mocně bzdít. I opona se rozevřela, jas elektrických svic pohasl a započaly se díti věci věru zvláštní. Rakouský mistr sportu přizval několik schopných jedinců na výlet do hájů exotických, by tam dobro a lásku šířili, byť spíše za pomoci meče světského než slovem Božím. Protivník pak, jak z hlubin pekla vzešlý, šálil nezemskými šalbami hrdinův zrak, krvácel v barvách reflexních a v štrozoku měl pro moment prohry i nukleární kejkle ukryty. Náš nedovyvinutý jedinec nechal sanici svou poklesnout..... Ok, pár drobnůstek bych mohl uvést na pravou díru. Kinosál byl ve skutečnosti olezlý autobus z roku neplakej, do něhož ruka porevolučního podnikavce nainstalovala video a dvě úzkoúhlé tesly. Já, místo abych držel všech pět palců vítězným disidentům, aby si to tu pěkně poladili k obrazu svému a tak, lozil snad šest dní za sebou na Pridejtra do zmíněného kulturního ráje a chcandil blahem. O pár měsíců později jsem kvality dabéra, který namluvil veškeré postavy svým monotónním hlasem, ocenil i při prvním radostném skouknutí německého fekál porna (při již neveřejné produkci). Jo a popcorn jsem neměl, žvýkal jsem langoše a zapíjel broňou!

Cestující (2008)

Pravda, chvilinku jsem uvažoval že tomu nastřelím pět, abych trošičku dorovnal hodnocení. Protože jsem hodný maminčin hoša, proto. Pak jsem si však uvědomil, jak bych klesl v zašedlých bulvách místních hlídačů originality, tedy těch, kteří od filmu čekají šokující, inovativní a nikdy neviděný závěr a rozuzlení, pro jehož podchycení si musíte doma po zdech naškrábat přinejmenším pár set kvadratických rovnic. Film nám trošku sráží aseptická Hathaway, u níž člověk vážně musí dumat, kde a jestli vůbec zanechal tesař díru. A ten vyjevenec Wilson, který - aby si získal přízeň alespoň části publika se senzitivnímu bradavkami (chlapce z toho nevyjímám) - ukázal hned na začátku kanďoura. Opičí se po Kájínkovi, kluk snaživá. Odvárek Těch druhých, ovšem shlédnutelný bez větších jizev na okoralých zbytcích duše.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Obsazení protekčních zmetečků není zárukou toho, že bude seriál disponovat sdostatkem kvalitních dětských herců. Jak to tak vypadá, je to spíše naopak. Nebudem tu hereckým prvničkám kurvit sebevědomí, vyhoněné rodičovskými kelebritkami. Spíše držme protistojné prsty, ať Brzovatař díky timurování zavčasu penetruje Krisťulce lítačky do ,,baru", Libuška po-pyje kvalitní výcuc z Heřmánku a stárnoucí Šinkorka odežene mužika, jemuž stojí za ránu. Staré páky dokáží prozatím pozvedat osmiletku z průměru, ovšem vodováha by se z toho zase neposrala, to ne. Uvidíme, za jak dlouho tvůrcům dojde (rozhodně ne přehnaná) invence a nasadí do zvoleného prostředí alespoň jednu ordinaci, ono českým hypochondrickým divákem tak milované zpestření. Konec kritické části komentu, přichází celkový dojem. Tak tohle nám teď chodí do škol, jo? Sráčové uvědomělí, narůžovělí....a ta hustokrutá děfčica, kouřící stařenu v trikotu Hello Kitty, ta to zase narovnala. Kostymérce posílám hubičku na celulitickou podstatu jejího umu. Dvě, za Týnu a Beneščin předklon.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Akce, akce, divné pindy a zase akce. Aby Sly do této Pocty gerontům nr.2 narval co nejvíce kémů, musel mírně upravit scénář - z voloviny na kravinu. Mistr Olympia nám roste do rolí zombíků, Chuck zase pohádkových dědečků a Žán Klozet je......prostě po mrtvici, no. Pořád mne to ještě těší. Do třetice všeho rozstříleného bych si přál obsadit Honzu Zemana, ať to dostane nějaký ten ideologický přesah. Nebo alespoň Vašuta, Tomsa byl taky pěkný drsoň....úplně ho vidím, jak kosí záporáky mocnými proudy moči z Prostenalem korigovaných beder.

Comeback (2008) (seriál)

A po pár měsících zvedám na fajf, protože mám nutkavou potřebu diferencovat od hlenů, jimiž nás zásobí ostatní tvůrčí kolektivy z českého lidu pošlé. Krisťulka je k pomuchlání, Give/gift se rolí Ozziáše vyškrábal ze sklepních prostor mých sympatií ku střešnímu vikýři, kdybych Matonohovi nezáviděl Benešku, snad bych ho i po obou lících poceloval. I ostatní figurky náležitě plní plán. Po pravdě - některý díl vyčnívá, jiný se noří do septiku, ale vše je stokrát lepší, než Obchoďák s vestavěnou Základkou i Letištěm, situovaný na Náměstíčku - Návsi, či na Ulici s Ordinací, Pojišťovnou a do budoucna patrně i Gymplem. Cysty domů ani Křehké stahy do toho komponovat nehodlám, na fekálie se prý nesahá.

Základka (2012) (seriál) odpad!

Áááááááááááááááááá.............ááááááááááááááááááááá...........ááááůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů....zase mě Klepl přes koule. Proč, proč si vždycky nemohu odepřít onu naději, že vznikne v českých (televizních) luzích a hajzlech něco lepšího, než obsah kuka vozu? Národe, pokračuj v debilnění, Langmajer - ses posral, ne? Sice jsi se dlouhodobě profiloval jako troglodyt, ovšem též jako poměrně solidní herec! Máš zapotřebí upisovati se Ďáblu? Díky Prozřetelnosti za Comeback.