Jurský svět (2015)

Krávovina, splácanina s mariňáckým krokodýlem Dundý a potem zborcenou kancelářskou zrzavou Xenou, která je i v džungli na jehlách. Naprostá neadkvátnost chovaní postav v totálně krizovejch situacích. Velení Jurskýho ostrova si přebirá kdo chce, kdy chce a dinosauři nemaj peří. Béčko s áčkovým rozpočtem. Čekal jsem zábavu, dostal jsem splácaninu.

Chceš mě, chci tě (2009)

Konečně emerická romantická komedie která má říz díky vpádu Gerarda Butlera a jeho velmi dobře udělané role.

Cyrano z Bergeracu (1990)

Úchvatné propojení příběhu, veršů a filmu. Tehdá skvělý Depardieu převyšuje všechny ostatní jak mrakodrap. Jsem nadšen, dojat, unesen krásou slova, gest, scény, kostýmů, režie i kamery. Nádhernej zážitek.

Marťan (2015)

Nesmírně příjemnej a pohodovej film to byl. Už dlouho jsem si tak film neužíval. Mackenzie Davis to dala skvělá.

451° Fahrenheita (1966)

Příběh o přerodu člověka sloužícího režimu v lidskou bytost, který nachází smysl života skrze literaturu. Knihu jsem zhltnul jak nic, ale film ve mě nedokázal navodit tu dostatečně tíživou atmosféru totalitní doby i když jsem jej poprvé viděl ještě za totality a jasné paralely jsem postřehnul. Buď díky době vzniku či díky režisérovi však z příběhu zůstává jen šablona. Kdyby to o pár desítek let vzal do ruky třeba Ridley Scott a předělal by ten závěr jak z naivního pionýrskýho filmu, tak bych se vůbec nezlobil. Ale i přesto je to můj oblíbený film a téma.

Gattaca (1997)

Neoriginální, nudné dílko na úrovni televizní produkce. Zápletka průhledná jak film pro pamětníky, ale některým to stačí aby to považovali za vrchol dokonalosti.

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Silný a dost lidský pohled na pozadí jednoho fenomenálního obrazu a jeho tvůrce. Chvíli jsem se snažil být ve střehu, ale pak jsem to vzdal a nechal to plynout. Velmi civilní podání Martina Feemana je místy až nepříjemné, ale přesto myslím zajímavě osvobozující a patosu zbavujíci. Všichni jsem jen lidé, ale teda Freemova pinďoura jsem zrovna vidět nepotřeboval.