Noční můry z temnot (2019)

Mě se tenhle film líbil a hlavně mě bavil. Jde o oddychovku pro teens s krásnou atmosférou halloweenu ve víru retro mánie. Ústřední příběh sice ničím nepřekvapí, ale jednotlivé historky jsou i díky velmi omezenému časovému prostoru hodně solidní a vcelku hezky rychle odsýpají. Jde o efektně zpracovaný hororový počin s efektními lekačkami a dostatečně děsivě zpracovanými monstry. Nečekejte masakrální vyvražďovačku, ale hrůzyplné historky a monstra jako obživlý odporný strašák z polí, mrtvola, která hledá svůj palec nebo bolák na těle, z něhož vylezou stovky pavouků.

Nebezpečná laskavost (2018)

Komedie nebo Thriller ? Tohle je jeden z mála filmů, kde mi přijde, že tyhle dva žánry nejdou moc dohromady a místo aby jsem dostal jeden celistvý snímek, tak jsem dostal dva filmy. Tak to mají rozdělené i hlavní hrdinky. Anna Kendrick představuje správnou slepici ( bráchojebku ) a Blake Lively tajemnou paní v Karpatech. Příběh se měl držet jednoduchosti (méně je někdy více ) místo toho je to už moc překombinovatelné až chaotické, každopádně baby jsou cool a alespoň na jedno zhlédnutí byste si čas udělat mohli.

Podfukářky (2019)

Letní oddechová komedie se zajímavou dvojicí holek, které příliš velký rozruch ale nevzbudily. Anča hraje vážnou a nevtipnou. Rebel to celé sama neutáhne. Film se odehrává v hezkém prostředí a celkem rychle uteče, ale moc nenadchne, ale rozhodně ani moc neurazí.

Rambo: Poslední krev (2019)

Rambo: Poslední krev ? Ty voe celkem krvavá vybíjená nakonec. Podle mě Rambo vyděl moc dílů ze sawa a tenhle kousek už zabloudil do hororových řežíííí. Celý film se toho moc neděje, ale poslední sekvence v podzemních chodbách je už jiný žánr a i když je sice efektní, tak je dost zmatený. Nějak jsem ztratil pojem o tom, kolik je tam padouchů a asi už nebylo moc času, tak co střih to smrt no a konec alá poslední mohykán. Je to hodně křečovité, ale vidět se to musí.

Krvavá nevěsta (2019)

A máme tu další pošahanou famílii, která má originální pojetí svatební noci. Příběh umí překvapit, je v něm pár zvratů i dost zajímavých postav, smrti jsou spíš náhodné než brutálně nachystané. scéna ve stájích je pro mě top. Snad jen útrapy hlavní hrdinky šlo klidně šponovat ještě o chvíli déle a drsněji, ale jinak je film pro mě vítaným zpestřením mé hororové kariéry, takže pokud máte rádi kombinaci krve a brutálního humoru, pak se těšte.

Kořist (2019)

Je horší nechat se sežrat, nebo se utopit? Dva hrdinové, jeden sklep a zubaté potvory okolo. To je všechno co nám Kořist nabízí a přesto je to uvěřitelný, funkční a napínavý malý horor. Po řemeslné stránce je film ucházející a jak hurikán se zatopenými cestami, tak aligátoři vypadají uvěřitelně a realisticky. Chyb je tu jak máků ( dalo se to i čekat ), proto očekávat od Kořisti něco víc by bylo naivní.

Dětská hra (2019)

Dětská hra je vcelku zábavná hodina a půl s né tak strašidelnou panenkou jako dříve, tahle má fajn kukuč a hlavně funguje jako vraždící panenka pro jednadvacáté století, dovede se napojit na internet a zvládá se napíchnout do chytré domácnosti a to vše pouhým mávnutím prstíku. Zatímco původní Dětská hra byl čistokrevný horor, tahle vyloženě děsivá a strašidelná prostě není. Atmosféra nikdy nedosáhne dostatečné děsivosti. Je tu sice pár krvavých scén, které jsou poměrně vynalézavé a na chvilku vzbudí trochu naděje, ale většina momentů spíše působí jako výkřik do prázdna.

Spolujízda (2019)

Spolujízda sází na drsný až zhovadilý humor ( to já rád ). Film je přímočarý a jednoduše dělá to, co dělat chce. Ústřední dvojici tvoří bouchač a nudný šprt, každý je jiný a dělá humor po svém a ve výsledném dojmu to snímku víc než pomáhá. Film má dobrou akci a baví po celou stopáž trapnými momenty, takže za mě konečně super akční komedie.

Máma (2019)

Octavia ( Combi ) Spencer měla tak hezký velký kukuč, že s ní nikdy strach nepůjde, Film pluje příjemně ale pro hororového fanouška bezvíznamě, bo škaredé věci se dějí až ke konci, takže na mámafekální mejdan si musíte počkat a to já nerad dělám. Já mám rád bomby, šupy, pecky.

Řbitov zviřátek (2019)

Nečekejte standardní nelítostný boj se zlem ve stylu V zajetí démonů. Film je natočený řemeslně schopně, ale jinak jsem si nevšiml ničeho extra zajímavého a kromě závěru, který docela funguje se o žádný zázrak nejedná.