• Krátkometrážní

Berlínští psi (2018) (seriál)

Tak tohle bylo velmi milé nečekané překvapení od sousedů z Turecka, teda pardon z Německa samozřejmě. Od prvního dílu si to drželo velice slušnou úroveň, ještě teď se ve mě mísí emoce a v hlavě mi proudí spousta myšlenek, takže než tohle sesmolím...akční a napínavé jako prase, hlavní postava Grimmer, to je teda sakra pořádnej hajzl...no ale stejně jsem mu svým způsobem fandil, nesouhlasil jsem zdaleka se vším, ale myslel to dobře, účel světí prostředky. Turecká mafie, Srbská mafie do toho nasraní náckové o korupci ve vrcholových kruzích a institucích nemluvě. No nemají to lehké v tom multi-kulti Německu. Pár much to mělo, pro někoho možná i víc, ale to nebudu řešit.

Dámský gambit (2020) (seriál)

No ty kráso, že já šachy nepolíben budu hltat cokoliv o tak nudné hře bych nikdy nečekal. V tomhle případě to však žádná nudná hra nebyla a musím na ně změnit názor, protože tady se konala totálně fascinující a skvěle natočená podívaná. Pro mě hra z jiného světa, neskutečný těch možností, propočtů, výpočtů, obran, útoků, rošád, šarád, blabla. Seriál sakra kvalitní, dobře napsaný a co je hlavní a o co tady jde především je perfektní Anya Taylor-Joy, jejíž proměnu z ošklivého káčátka do okouzlující šachistky jsem si užil. Má talent ta holka. Co u tohoto seriálu musí zažívat šachisti si ani nedokážu představit:)

Chalífát (2020) (seriál)

Tak já děkuji za toto kulturní obohacení, které jsem si filmově užil ač mě to místy dost iritovalo. Filmařsky krásná práce, to se musí nechat. Každopádně nechápu, jak někdo tuto mírumilovnou ideologii, tedy pardon náboženství nechce tady u nás v Evropě. Dyť ti inženýři a jaderní fyzici a doktoři jsou velice přizpůsobiví a mají nás nevěřící psy v oblibě a můžou nám toho dost nabídnout. Třeba takovou bombu, či pár bodných ran do žeber.

Undercover (2019) (seriál)

Velmi příjemné a nečekané překvapení od Belgičano-Nizozemců:) filmy/seriály z drogového prostředí mám rád. Tady to ale není o nikom profláklém jako byl třeba Escobar, nýbrž o pro mě nenápadném drogovém dealerovi extošky, jménem Ferry, kterého jsem si celkem oblíbil. Hlavní postavy, ale i vedlejší moc dobře zahrané, každý díl skončil napínavě což bylo další plus. No, šílená práce v utajení co si budeme. Slabší pětička, ale musel jsem.

Alternative Math (2017)

Tak tohle nebylo vůbec vtipné, ale děsivě reálné a do dnešní zvrácené společnosti jak dělané. Ještě chybělo, že dítě bude černé a paní učitelka obviněná z rasismu. Tahle zasraná sluníčkářská ideologie to je zhouba lidstva.

Richard Jewell (2019)

Tak nejdříve bych smekl před panem Eastwoodem, že v tomhle věku mu to ještě takhle myslí a točí smysluplné filmy. No a film jako takový je velice kvalitně a poutavě natočen, možná by neškodilo o pár minut kratší stopáž. Ale nemůžu říct, že bych se nudil, spíš jsem si říkal, tak sakra to přece není možné aneb jak se z amerického hrdiny můžete stát v mžiku psancem. Jo média pro senzaci udělají úplně vše a FBI tomu taky zrovna nepomohla, vlastně naopak. USA náš vzor. Bavil mě i Sam Rockwell, kterému celkem přicházím na chuť. Čtyřka čtyřkovatá.

Výjimeční (2019)

Krásnej, příjemnej a lidskej film u kterého si člověk (já) říká, že to s lidmi ještě není tak úplně ztracené. Film, který má smysl a hloubku. Pánové mají můj obrovský obdiv a vlastně všichni okolo takové organizace. Ruku na srdce, na tohle bych prostě neměl. Režisérské duo točí opravdu kvalitní snímky a díky za ně. A Vincent Cassel mě velice mile překvapil, pěkný výkon.

Roztříštění (2019)

Ou shit musím říct na začátek. Dobrej, moc dobrej thriller pro mě:) nejdřív si říkám, no dobrý, tak to je jasný, ale pak postupem času se pochybnosti dostavovaly a už sem si vlastně nebyl tak jistý. Depresivní nemocniční atmosféra kdesi v prdelákově celkem fungovala. Nízkorozpočťák, jak má být. Slabší pětihvězda, ale mě to dnes sedlo jako prdel na hrnec:)

Černobyl (2019) (seriál)

Tak si dovolím napsat, také pár slov k tomuto fenoménu. Vlastně nevím jak přesně se vyjádřit, protože se toho ve mně mísí opravdu hodně...silné od začátku do konce, atmosféra neuvěřitelně realistická. Od 1.dílu celkem slušná depka a mražení v zádech, nevěřícné kroucení hlavou co za touto katastrofou všechno stálo a jak skvěle to bylo zpracované. Každý díl byl vynikající a zachycoval určitou etapu Černobylu jak před výbuchem, tak po výbuchu a následné zažehnávání škod, což bylo děsivé a fascinující zároveň. Jednotlivé postavy zahrané perfektně hlavně Jared Harris a S. Skarsgård. No a to se radši nebudu rozepisovat o tamní politice v té době, šílené každopádně. Seriál, který vlastně přebil poslední sérii Hry o Trůny a za to gratuluji. Nádherná a "strašidelná" podívaná:)

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Tak já nevím, asi jsem tím pádem nenáročný divák, protože já v tom nevidím nic tak strašného co se tady píše. A ještě dělat petici na znovu natočení 8.řady? co je tohle za pí*ovinu...jasně, točilo se to 2 roky, očekávání byla obrovská, ale já si každý dialog užíval i když uznám, že něco bylo opravdu zbytečné a natahovali tak čas. 3.díl pro mě absolutní pecka z které mrazilo v zádech. A konečné rozuzlení se mi náhodou docela líbilo. Nejde se zavděčit všem, ale že z toho bude až takový humbuk to teda nechápu.