Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tento snímek netřeba nějak popisovat, protože už desítky let promlouvá k divákům a dělá si obrázek sám. V 70tých letech se v naší zemi rodila jedna parádní komedie za druhou a i v této obrovské konkurenci se Luděk Sobota se svým plánkem špatných a dobrých dní, umístil hodně vysoko. Bezesporu jedna z nejlepších komedií v historii naší země. Já si jen pokaždý pokládam otázku, jestli je ten Sobota opravdu tak dobrej herec anebo je fakt tak blbej :-) S takovým výkonem mohl bejt konkurencí celému světu. Ty máš špatnej den jo? Tak mi řekni až budeš mít dobrej :-) ---->100%

Hercules (2014)

No přátelé, pro jednou zase lituju, že jsem nezkouknul nějaký recenze, než jsem celej nadšenej utíkal utopit pár stovek do kina. Pln očekávání jsem si objednal pepsinu a brambůrky, ale už v půlce sáčku mi přestávalo chutnat. Děj ve zkratce--->jeden nasypanej borec, jedna amazonka, jeden věštec,jeden vypravěč, jeden rozumbrada a jeden nemluva, pod vidinou zlata připojí se ke králi, aby mu pomohli vypořádat se s nepřítelem. Mise se vydaří, ale poté naši hrdinové zjistí, že bojovali za špatnou stranu. Plni smyslu pro spravedlnost chtějí svou chybu napravit, ale padnou do pasti. Poté proteinama nažranej Rock strčí do sochy a všichni se mu začnou klanět. Jestli tohle měl bejt jeden z hitů léta, tak to pak nevim. Scénář by vymyslel i průměrnej scénárista telenovel v Kolumbii a herecký výkony nestály za řeč. Souboje zmatečné a nepřehledné. Vy, co máte v plánu jít na tohle do kina, tak doporučuji vymyslet jinej plán, protože tohle by stačilo vidět i za pár let v bedně. Pokud toužíte vidět mega bicepsy, tak si zadejte do googlu ,,muscle,, a bude to levnější ---->50-60% za lítající šípy a Herkulův fight s vlkama

Expres (2008)

Po dlouhý době jsem na jedný z trapných komerčních televizí narazil na slušnej film, aniž by byl 20 let starej. Tohle pro mě bylo příjemný překvapení. Pro životopisný filmy slavných lidí či sportovců mám slabost a tento snímek se mi líbil. Dennis Quiad i hlavní fotbalový hrdina zahráli velmi slušně a rozhodně jsem se nenudil + mne rozhodně nenechalo chladným přiblížení tehdejší stupidní problematiky alá barva pleti...to jsem nikdy nepochopil---> 80%

Úsvit planety opic (2014)

Pokud jsem o předchozím díle napsal, že to rozhodně není ztracenej čas, tak zde to je prostě dobře investovanej čas. Už po pár minutách filmu jsem potřeboval na záchod, ale děj mě tak upoutal, že jsem na to prostě a jednoduše zapomněl. V závěrečný pětiminutovce jsem se už ale kroutil, jak igeliťák vhozenej do ohně. Ale zpět k filmu. Pro mě jedna malá kaňka na dobře odvedené práci, byly chvílema strašně průhledný a lehce odhadnutelný scény, ale to bylo na celkovým dojmu z filmu úplný nic. Film je tak neskutečně napínavej, že i na tom relativně pohodlným gauči v kině, jsem seděl jak na trní. Od začátku až do konce minimum nudných prodlev, který by mne nutily brát telefon do ruky či strkat sirky do očí. Herecky by to asi zvládnul kdekdo, protože půlka hereckých výkonů jsou jen čidla na xichtě či počítačová úprava a na tom film určitě nestaví. Nicméně scénář, námět, akce, zpracování a celkový dojem z filmu je prostě vynikající. Pro jednou dobře investovaných 140 korun českých ---->100%

Skřípění (2003)

Kvalitativně i herecky docela bída, ale bylo to zábavný. Chvílema se člověk i zasmál, občas zahlídnul i nějakou tu pěknou babu, proč ne...něco jako klub sráčů. Místo trancu skejty a ti zoufalci byli čtyři. Slušně průměrná krávovina pro pubescenty --->60%

Pár správných chlapů (1992)

Opravdu vynikající soudní drama. Výborné herecké výkony i atmosféra. Víc ani není potřeba psát. Film stojí za nejedno shlédnutí --->100%

Senna (2010)

Neskutečně emotivní záležitost, neskutečně emotivního člověka s neskutečně emotivním koncem. Dokonalá ukázka politikaření ve sportu, kde se už tehdá točily, stále točí a pořád točit budou neskutečný prachy, viz. jeho diskvalifikace v roce 1989. To byla jedna velká nespravedlivá maškaráda. Dokonalá ukázka lásky ke sportu a k závodění, ukázka charakterního člověka, který i přesto že byl slavnej, stále se hlásil ke své s prominutím ,,opičí zemi,, a nejen to, on ji podporoval. Sice žil pouhých 34 let, ale i tak věřim tomu, že to bylo krásných 34 let. V F1 dokázal vše možný i nemožný, stal se mistrem světa a ukázal světu, jak krásně a agresivně jde v F1 jezdit. Parádní životopis vynikajícího pilota, kterýho je zatracená škoda ---->100%

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Celý film stojí na scénách ve škole a vynikajících výkonech pana Sováka, Kopeckého, Filipovského a samozřejmě pana Lipského. Nebýt těchto aspektů, asi by to ani nestálo za řeč. Hadravo, co mi to děláte? Proč se pořád svlékáte? :-D 80%

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Pokaždé když vidim v nějaké roli Heatha Ledgera, říkám si, o jakej talent světovej film přišel. On opravdu uměl hrát. Na to, jak byl mladej, tak se dokázal do svých rolí výborně vžít a v 95ti% případů předváděl vynikající výkony. Zde tomu nebylo jinak. Na to, že trval film přes 2 hodiny, tak to mělo slušné tempo a pořád se něco dělo. Rozhodně jsem se nenudil a bavilo mě to. Víc se v tom vrtat nehodlám. 64% mi přijde docela málo. Za mě 80

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Jako malej, bych tomu bez okolků dal plnou nálož. Jako třicetiletej vidim spoustu nedostatků a herecké výkony jak z vesnickýho divadla. Jenže to je záležitost pro děti a jako dítě bych na to měl pohlížet. Tudíž a poněvadž dam 80%, protože jsem měl oblíbenější pohádky