Blb a blbec (1994)

Nebyl to první ani poslední režírovanej film Terence Hilla, ale všechny dopadly obdobně. Mám ho rád, ale tohle mu nejde. Poslední společný počin týhle legendární dvojice, kterej bohužel považuju i za jeden z nejhorších. Sice nám chlapci zestárnuli a ztratili na svém kouzlu, ale pořád jsou to oni. Nicméně tim největším průserem byla právě režie a scénář. Spíše mi to připomínalo komediální pohádku s předvídatelnýma dětinskýma scénkama, který pobavili opravdu jen občas. Párkrát jsem se zasmál, ale od jejich poslední spolupráce jsem čekal daleko víc...pro mě zklamání --->40%

Underworld: Evolution (2006)

Já jsem dvojkou docela příjemně překvapen. Nejenom, že pokračování udrželo krok s jedničkou, ale několik záležitostí je podle mýho lepších, jak v případě prvního dílu. A tou hlavní a bezesporu nejzásadnější je propracovanější scénář. Dále mi to přišlo daleko přímočarejší a akčnější + nádhernej song během milostné scény (na netu jsem ho našel jako Eternity and a day). Jinak k tomu nějak moc psát netřeba, ale jedna skutečnost přece. Nejenom, že Kate Beckinsale žila se sympaťákem Michaelem Sheenem, ale momentálně je vdaná za režiséra s xichtem modela Wisemana a k tomu všemu měl idol mnoha žen Scott Speedman během natáčení společných scén s Kate neustále problém s erekcí :-) Dámy po celým světě mohou jen tiše závidět a plakat do polštáře :-D --->80%

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Už když se rozezní ta úvodní znělka, která nás v neustále se opakující smyčce provází defakto celej film, musí bejt každýmu jasný, že bude o zábavu postaráno :) Další z mnoha spoluprácí těhle dvou komiků a opět se člověk musí smát. Podle mě jeden z jejich nejlepších počinů --->90%

Underworld (2003)

Film Underworld vypráví příběh věčného a nesmrtelného tématu upírů žijících mezi námi, jen trošku obohaceno o konkurenci v podobě vlkodlaků. O nějakým top scénáři či hereckých extra výkonech zde nemůže být ani řeč, nicméně pro Kate Beckinsale mám slabost už od Pearl Harboru. Jedna z nejhezčích hereček Holywoodu je nejenom krásná, ale umí i hrát. Docela mě i překvapil Viktor alias Bill Nighy, který přinesl do filmu zajímavej náboj a velké oživení a to doslova :) Pohodovej snímek na pohodovej víkendovej večer, kterej neurazí --->80%

Dva nosáči tankují super (1984)

Na německou kinematografii se až na pár vyjímek koukam dost skepticky. Němci nikdy neuměli, neumí a nejspíš ani nebudou umět točit. Legendární Mayovky, Kobra 11 či pár vyjímek na kterých se spolu s čechama podíleli, jejich filmování nestojí za řeč. Ty scénky v týhle rádoby komedii jsou tak neskutečně trapný, suchý a co je nejhorší, tak předvídatelný. Na druhou stranu to docela chápu, protože mám zkušenosti s prací v Německu a jejich humor je opravdu dost specifickej a málokdo mu přijde na chuť. Jediná scénka u který jsem se od srdce zasmál byla, když přenocovali ve stanu a ráno se probudili na fotbalovým stadionu, kde už bouřili fanoušci, ale jinak je to celkově vzato fakt kravina a ten rádoby gangster s ocelovým uchem tomu nasadil korunu ----> za hlavní hereckou dvojici, která tak špatná nebyla a na německou produkci i docela pěkný herečky, končim na 30ti %

Le Mans (1971)

Pro mě jakožto fanouška aut, automobilových závodů, krásných ženských a charismatických herců prostě dokonalej film. Příběh přibližující nám atmosféru jednoho z nejslavnějších závodů světa v podání režiséra Katzina, kterýho jsem doteď ani neznal, mě opravdu nadchnul. Výborná kamera, parádní zvuk motorů, dnes už nejen vizážově zastaralý auťáky mají i po 40ti letech svoje kouzlo, zdravá rivalita, zápletka v podobě deště či nějaké té havárie a k tomu všemu bezchybnej Steve McQueen, kterej jako jeden z mála herců dokázal zaujmout i když měl ve scénáři jen pár slov, konče nádhernou herečkou Elgou Andersen, která i takřka nenamalovaná by dneska svým sex-appealem strčila do kapsy kdejakou vyumělkovanou barbínu...tyto aspekty mě nasměrovaly jedním směrem --->100%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Určitě slabší pokračování, ale pořád docela slušný. Liv Tyler bych ještě zkousnul, ale Edward Norton se na roli Hulka hodil asi tak, jako kdyby měl Spidermana hrát Arnold Schwarzenegger. To byla opravdu špatná volba. Edward Norton je určitě kvalitní herec a velkej sympaťák, ale tohle nebylo to pravý ořechový. Pohublý s postavou školáka a maximálně 60ti kily. To i Mark Ruffalo v Avengers se v roli Hulka dal líp vstřebat. Nějak nechápu proč ve své roli nepokračoval Eric Bana, který se na tuhle roli hodil náramně. Tomu bych dal asi největší mínus, jinak akce v pohodě a režie zvládnutá. Scénář možná i lepší, jak v prvním díle, ale výběr hlavního protagonisty a zpestření v podobě zmutovaného vojáka, moje hodnocení ovlivnily na 60%

Hulk (2003)

Průměrných 60% mi přijde docela málo, ale zase na druhou stranu to chápu. Většina diváků asi očekávala akcemi nabitou strhující podívanou, proteinama a kreatinem vytuněnýho shreka, kterej bude jen běhat, šrotovat tanky, skákat po helikoptérách nebo si hrát na MMA s geneticky upraveným pudlem ...chyba lávky. Ang Lee to pojal trochu jinak a evidentně někoho i zklamal. Prvních cca 40 minut jen psychologický a emotivní příběh celého toho začátku a to byl nejspíš i ten kámen úrazu. Přiznám se, že i já jsem se docela nudil a to jsem ohledně sci-fi záležitostí relativně nenáročný divák. Nicméně pak film dostává úplně jiný grády i tempo. Eric Bana se na roli Hulka hodil, pro Jennifer a její kukuč mám už nějakej ten Pátek slabost a Nick Nolte zahrál svůj zkušenostmi prošpikovaný standart. Když pominu tu realitvně nudnou a nezáživnou první třetinu filmu, i tak je pro mě snímek slušným naprůměrem a líbilo se mi to --->80%

Dredd (2012)

Velmi slušná akční podívaná s letitým námětem, ale mnohem lepším zpracováním. Původní Dredd ani se Slyem mě tak neoslovil jako tohle. Trošku mi to připomíná indonéskej ,,Zátah,, kde byl hlavní hrdina s parťákama taky zavřenej v baráku ze kterýho se musel probojovat. Výborná Lena Headey v záporné roli a Karl Urban s jeho hláškama taky pobavil--->80%

Šimon a Matouš (1975)

Příjemně hudebně laděná, letitá oddychovka, která i po těch letech pobaví. Bud Spencer a Terence Hill sice překonat nikdo nemohl, ale Italové prostě tu srandu dělat uměli...nejlepší scéna pro mě? cca 30tá minuta a Matoušovo lekce fackování s biblí v podpaží...to byla libůstka :D --->70%