• Fantasy

Nouzový východ (2008)

Fajnová existenciální konverzačka, která zapůsobila a která se může týkat každého z vás, nás. Já bych možná ještě postavám trochu razantněji šlápl na krk a situace dramatičtěji vyhrotil, pak by to byla teprve ta pravá jízda do pekel. Film mi kladl spoustu otázek, jejichž odpovědi budou chtít druhé zhlédnutí. Zdálo se mi to, nebo April uvažovala jako nezodpovědnej chlap, Frank se choval jako hysterická ženská a cvok John byl jedinej, kdo měl kapku rozumu? A co jsem už vůbec nepochopil a nikdo mi to zatím nedokázal uspokojivě vysvětlit (ani drahá Gabriela, a to je echt intelekuálka:-), co měly znamenat a kde se vzaly Apriliny povýbuchové resety???

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Lidé ne nepodobní skvělým Samotářům dospěli a vyzráli. Nicméně humor životních šílenců a bláznů jim zůstal. Velmi milá a příjemná společnost, kde se osobně cítím jak ryba ve vodě :-)

Anima Mundi (1992)

Co všechno ta matka příroda dokáže vyrobit. Ta musí mít ale fantazii. Fajnovej výlet za faunou a florou, je vidno vše od tygrů, hyen, opic, nosorožců, plameňáku, gazel, zeber, mravenců přes rybky a rybičky až po mikroby, bakterie a jiná pidistvoření. Copak se všem asi honí "hlavou" :-)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Komiks. Impozantní vyjádření síly, vůle a čirého šílenství. P.S. Po třetím zhlédnutí, tentokráte limitované sběratelské edice, přidávám další hvězdu. Třístovka má vše, co bych od takového filmu čekal. Brilantní zpracování, atmoškovou hudbu, heroický příběh, odporné příšeráky a hlavně hrdinu, se kterým se vždycky dokážu ztotožnit :-) Díky Edóšku za narozeninový dárek!

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Seš tím kým seš a to nezměníš. Tak by se dal jednou větou charakterizovat film Jang Huna. Gangster zůstane osamocenou černou ovcí a nafoukanej herec populárním umělcem. I sám fakt se pokusit to změnit má ale svůj význam. Vydařená podívaná s výtečnou závěrečnou bitkou. Spíš než proti sobě každej bojoval sám se sebou. Hezký Kime!

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Říkal jsem si, komu Saló může přinášt potěšení, zábavu a filmovej požitek. Buď prasákům a perverzákům a nebo onanujícím pseudointelektuálům hloubajícím nad fašáckým sadismem. I když ona to bude asi jedna a ta samá sebranka. Hnus je prostě hnus, je smutné, když se schovává za art. Z Pasoliniho, herců a vůbec tvůrců, kteří se na tomto exkrementu podíleli je mi nanic.

Ip Man (2008)

Yenova minimální mimika a maximální frekvence úderů. Rodina a přátelé na prvním místě, dotkni se jich a zlámu ti všechny kosti. Jeden z těch, co zbytečně netlachá a dokáže se ke správné věci postavit čelem. Fascinující ukázka Wing Chun. Nekompromisní provedení, precizně vybroušené bojové scény a ucházející příběh. A ano, Ip man právě nakopal mistru Fearless prdel. Uvítal bych o nějakou tu minutu navíc a jinou hudbu. Jednohubka, ale i té nemusí k pěti hvězdám toho moc chybět.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Ono asi záleží, jak se na ten film díváte. Pokud čekáte mysteriózní, psychologické drama, budete nejspíš zklamáni. Ale když dokážete být na chvíli dětmi (nebo seniory :-), nerozpitváváte každý detail, nerýpete do poměrně jednoduchých charakterů postav, zbytečně neřešíte logiku a vnímáte velice zajímavý příběh jako pohádku, užijete si to. Není to sice dokonalé, ale určitě fajn. Některé scény bych si asi odpustil, také Brada-Gluma bych nahradil nějakým živým hercem. Na druhou stranu pasáž, kdy Benjamin vypráví dceři o životě a důležitých věcech v něm je minimálně pětihvězdičková. Sečteno, podtrženo, jsou to hezké, ne úplně čisté čtyři hvězdy.

Hodný, zlý a divný (2008)

Že korejci jsou už nějaký ten čas ve filmovém úpadku je mi známo. Hodný, zlý a divný je jen agónické zaškubnutí, zoufalý pokus se ze dna odrazit. Neúspěšný pokus. Měl jsem pocit, jakobych sežvýkal pár rostlinek canabisu z políčka pana otce a pak současně zkouk Ramba, Indiana Jonese, Bonda společně se nějakým tuctovým spaghetti westernem. Samozřejmě v asijském podání. Cool kamera už tuhle nudu nezachrání.

Wrestler (2008)

Po řadovém Requiemu za sen, psychedalické, ale emocionálně prázdné Fontáně přišel konečně Aronofsky s něčím, co sice zavánělo klišé a převídatelností, nicméně dokázalo mě to odpoutat od reality a plně na dvě hoďky pohltit. A to si řeknete přízemní wrestling. Vřelý dík patří Mickeymu a jeho dokonalé přirozenosti. Role žijící staré ruiny mu sedla až neuvěřitelně. Každou ránu, šrám, ať už šlo o fyzickou nebo psychickou, jsem schytal s ním. Díky. Velmi silné čtyři hvězdy.