• Fantasy

Zátaras (1997) (TV film)

Zlá americká vláda reprezentovaná FBI jde po chlápkovi, bývalím rangerovi, kterej se chce jen dostat za svoji rodící (nemocnou) manželkou do nemocnice. Na cestě pouštní krajinou potkává indiána se kterým projde duchovní očistou a blondýnku na motorce v bikinách. Veřejností je považován hrdinu. To můžou vymyslet jen amíci :-) P.S. Pozor, vysoká koncentrace dementních hlášek. P.S.S. Na straně uprchlíka je i mně jeden hodně sympatickej moderátor rádia s příšerným knírkem.

Zvrácený (2002)

Nejsem si jistý, jestli to byl to film nebo spíš příšerná halucinace. Nekontrolovaně rotující obrazy, příběh vyprávěný po zpátku, který vede diváka od následku k příčině, výplachová hudba a extrémně realistické podání brutální vraždy a znásilnění Monicy Bellucci. Noé dospěl na hranici vkusnosti, možná šel i kousek za ní.

Hannibal - Zrození (2007)

Takové spestření vánočních svátků. Cukroví, kapr s bramborovým salátem, fajnšmekr mladej Hannibal a jeho masíčko. Neurazí, nepřekvapí. Ale asi ho už napříště vynechám a dám si něco děsivějšího :-) 2,5*

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Kdo by neměl rád příběh o křehké Popelce, okouzleném princi a třech oříšcích za doprovodu legendárních písniček. Nebojím se Tři ořísky pro Popelku zařadit mezi český národní poklad.

The Chubbchubbs! (2002)

Povedenej minianimák s ufounkama (Alien, Darth Vader, mistr Yoda, Jar Jar Binks, E.T. atd.) dovádějícíma v jednou báru na vzdálený planetě, na který útočí strašní Chubbchubbové.

Žena ve vodě (2006)

Je zvláštní, jak pohádkovému příběhu propadnou dospělí. I já jsem mu propadl...;-)

Marie Antoinetta (2006)

Jeden z mála filmů, ve kterém se opravdu nic neděje, žádné zvraty (nebo jsem to nepostřehl), jen přehlídka přepychu a dovádění na královském dvoře. Ale přesto na konci vládla spokojenost. Jak řekl kamarád, byl to takový nekonečný žůr :-) Kirsten Dunst byla roztomilá a vůbec, já bych Marii Antoinette přirovnal k cukrové vatě, taková nadýchaná, růžová, na jazyku se hned rozpustí, nezasytí, nezůstává po ní nic, jen sládká chuť jahod.

Trainspotting (1996)

Nic proti kultu zvanému Trainspotting, i když slovo kult nemám zrovna v oblibě. Ale Boyle natočil nudný obskurní film o bandě "obyčejných" smažek s absencí silného příběhu a zajímavého podání. Ubohá kupa sraček, která možná ve své době šokovola, jenže dnes je to vyčpělé nic.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Melancholické "modré" anime. Mé první. I přes trošku brutální střih Byousoku 5 senchimeetoru kouzelným způsobem vypráví o osamělosti, touze a tesku po ztracené...... Až neskutečně vymazlené záběry......4,5*

Intacto (2001)

Další z řady filmů, kde hlavní roli hraje štěstí, osud. Incanto je sice o něco temnější s pár dobrými nápady, nicméně myšlenka, že dotykem lze někoko o štěstí obrat je pro mne nestravitelná a film tak degradující.