• Thriller

Plán útěku (2013)

Legendární stárnoucí akční hrdinové,se sešli ve velmi ojedinělém a vynikajícím projektu.Snímek je opravdová akční podívaná se vším všudy a skvělým dějem.Pokud vezmete v úvahu že přes různé technické odchylky v ději ohledně plánu na útěk jde o celovečerní napínavou zábavu a nebudete rozlouskávat podrobnosti a vezmete pro tuto část pochopení,dostanete jako odměnu naprosto výbornou akční zábavu,navíc tvořenou dvěma ikonami filmového plátna.

Lovec démonů (2001)

Výbornej krimi thriller se zajímavým rozuzlením.80%

Temný případ (2014) (seriál)

Vynikající seriálový krimi thriller.Již od prvních tonů k titulkům pilotního dílu jsem pocítil posedlost.Oba protagonisté Mathew McConaughey a Woody Harrelson zde naprosto jako vyšetřovatelé excelují a i když se nejedná o celovečerní snímek ale o seriál mám pocit že tímto dosáhly na životní role.Dějová linie stavěná na vyšetřování a pátrání obou hrdinů po přízraku sériového vraha je stavěna originálně než jsme jinak zvyklí u jiných stejně žánrově tématických filmů a seriálů.Tohle vás prostě musí uhranout.100%!

Pečovatel (2014)

Jednou větou:,,Hustá a syrová atmosféra filmové sondy do světa pedofilních úchyláků´´! 90%

Kazatel Kalašnikov (2011)

No tak to je síla,čekal jsem spíše mírně nadprůměrnou podívanou a i když jsem očekával že se nějaká megalománie konat nebude,tak film strhne svojím příběhem.Bývalý feták,motorkář a bouřlivák náhle procitne a jede chránit do Afriky děti,před narukováním do vražedných rebelských armád žoldáků,díky nimž je tento světadíl plný násilí válek,a chudoby.Klišé?Možná ale pokud je to dle skutečného příběhu jistého Sama Childerse tak život je nejlepší scénarista a vypravěč na světě.90%!

Amen. (2002)

Velmi dobrý spíše dle rozpočtu TV film,který působí až neskutečně syrově.Téma HOLOCAUSTU je zde zpracováno z pohledu SS důstojníka,který s pomocí mladého kněze nesouhlasí se zabijením nevinných,jichž byl na vlastní oči svědkem v koncentračním táboře a marně se snaží vyprovokovat církev a posléze samotného Papeže a Vatikán k činům.Církev však mlčí a bezostyšně přihlíží k vraždění v područí nacistických vrahů.80%

Stalingrad (2013)

Tohle se Rusům opravdu povedlo!Výborné bojové scény které lze srovnávat i ze Spielbergovým Ryanem.Možná přes svoji jistou lyričnost,kterou snímek má,se zde nachází spousta zapudivých komentářů.Je to ale velice dobrej film,a pro mě jistě velmi kvalitní a úderná odpověd na na Americkou produkci.85%

Ranhojič (2013)

Celkem povedená výpravná a napínavá historická pohádka pro budoucí mediky.75%!

Šogun (1980) (seriál)

Vynikající seriál který ve mě zanechal hluboký dojem v dětství,a svým způsobem také i po letech při jeho opětovném shlédnutí kdy jsem k němu již přistupoval z jistou dávkou odměřenosti bytˇ musím podotknout že zcela zbytečně.I po těch letech od mého dospívání má seriál stále co říci charismatem který kouzlem doby svého vzniku stále hluboce osloví a dnes je z něj již naprostá legenda!5* hvězdiček-90%!

Carlos (2010) (TV film)

Vynikající filmové a poutavě strhující životopisné vyprávění o jednom z nejhledanějších teroristů své doby.Relativně detailněji rozpracovaný příběh na delší časové ploše/3 částí/,neztrácí díky tomu nic ze své působivosti.Nemám absolutně žádných výhrad a není už vůbec třeba dalších chválivých slov.Zasloužených 5Velkých* hvězdiček!