Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Harry zase trochu potemnil. Od prvního dílu, kdy na konci dětičky slavili konec školního roku v pestrobarevné jídelně, se to celé hodně změnilo. Jediný, co mi ale vadí celou dobu série jsou ty rychlé a poměrně nudné konce, které nikdy nic neřeší. Chápu, že to je sedmidílná série, která končí posledním dílem. Každopádně vzhledem k tomu, jak je celý Harry Potter pojatý epicky bych si i konec každého dílu představoval mnohem nabušenější a epištější. Nebaví mě čekat dvě a půl hodiny stopáže, byť poměrně zábavné, abych pak viděl, jak během pěti minut někdo třikrát začaruje, sem tam do toho zemře nějaké monstrum nepodstatné pro děj, nebo jakoby mimochodem někdo blízký Harrymu, pak se všichni kamsi rozutečou, pak si o těch pěti minutách pokecaj ve škole a poté naskočí titulky. To je prostě nuda a přijde mi to děsně nastavované. Skoro necítím potřebu shlédnout další dva díly, ale rovnou skočit na ten poslední. Kdyby třeba Harry v každém díle porazil nějakého Voldemortova parťáka a bylo tak nějak znát, že umí kouzlit čím dál líp a jeho kouzla jsou čím dál silnější. To se ale neděje a skoro mám pocit, že Harryho kouzelnické skills jsou pořád někde na úrovni prvního až druhého dílu. Možná i menší. Dřív alespoň zahnal armádu mozkomorů. Teď se jen koukal, jak ho jiní zachraňují.

Mazací hlava (1977)

Strašné psycho s minimem dialogů. Celý film mi přišel, jako kdyby mi chtěl říct, že potraty jsou špatné. A vůbec. Henry byl pěkný parchant. Byl nevěrný, když viděl, jak venku někoho přepadli, tak se nijak neobtěžoval zasáhnout a do toho ještě spáchal vraždu. Přesto byl jaksi vykoupen a dostal se do Lynchovy verze nebe. Co se tím mistr snažil říct, nevím, každopádně na mě těch 90 minut neuvěřitelně zapůsobilo. Pohrávat si tak jako Lynch v tomto filmu s táhlými dunivými zvuky, pro lidskou bytost nepříjemnými obrazy, na první pohled hnusnými materiály, lidským strachem a nočními můrami, nepříjemnými situacemi, nepříjemným lidským chováním, tak to umí jenom Lynch.

Podraz (1973)

Moc se mi líbilo, jak vedle hlavních hrdinů, kteří vymýšleli podrazy na bohatý blbečky ve filmu, dokázal mnohokrát podrazit i samotný film diváka.

Hollywood v koncích (2002)

Woodyho povedený výsměch Hollywoodu. Docela by byla prča, kdyby to bylo nominovaný na nějakýho Oscara.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Povedený start série s dnes už poměrně zastaralými triky. Přesto si myslím, že pro děti to je dobrá podívaná a na své si přijdou i dospělí.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Já se i přes dlouhou stopáž nenudil, což je to hlavní. Moc se mi líbí propracovanost toho potterovského universa a vůbec, jako malý bych to určitě hltal.

Cokoliv (2003)

První půlka celkem nuda, druhá ale začala být perfektní a ty fórky tam vážně super. Allen a jeho hláška o masturbačních přestavách o Marilyn a Sophii Loren, a o tom, že to je snad poprvé, co se někde obě sešly, to nemělo chybu. Ještě si vzpomínám na další hlášku o tom, že když se někdo postaví na pódium v Carnegie Hall a poblije se tam, tak se najde vždycky někdo, kdo to bude považovat za umění. A vůbec, celé to vyznění filmu na mě nakonec zapůsobilo. Měl jsem hnedka chuť sbalit kufry, vykašlat se na všechno a všechny a odjet někam za lepším. Být zaslepený tím, že všechno špatné, co se děje v přítomnosti, je vlastně celkem dobré a i když jsem nešťastný, tak jsem vlastně spokojený, to je prostě chyba.

Počítání mrtvých (1999)

Nápad natočit film ze života záchrankářů byl skvělej. Akorát mi to celé přišlo tak nějak nezáživné a v druhé půlce filmu už jsem byl ze všeho unavenej jako Cage a když už jsem viděl ten bordel v nemocnici podesáté, tak už mi to, stejně jako Cageovi, lezlo na nervy. Nevím jestli to byl záměr nebo ne. Každopádně se mi to nelíbilo. Já se raději u filmu bavím, nebo z něj mám alespoň depku či přemýšlivý stav. A žádný z těchto dobrých pocitů se nedostavoval. Jen ty špatné. Přesto to je natočeno hezky a rozhodně se jedná o nadprůměr. Jen mi přišlo, že si chvílemi Scorsese hrál jakoby na Lynche a moc mu to nešlo.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Moc hezké zakončení. Od začátku na Tatooine, přes dobrodružství na zalesněné planetě až po konec ve vesmíru to byla špičková zábava. Velký podíl na zábavnosti má parádní výprava. A ti domorodci plyšáci byli super. Dialogy taťky se synem také paráda. No nevím co dál dodat.

Vendeta (2011)

Lehce nadprůměrný thriller s Nicolasem Cagem, který tentokrát nedělá žádné své klišé obličeje a výstupy, které hodně diváků otravují, takže by se mohl tentokrát líbit i jim.