Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Objektivně to jsou tak čtyři hvězdičky. Jako fanda předešlých dílů ale musím dát pět. Na novinářské projekci se dvakrát tleskalo, což se rozhodně nestává každý den, zvlášť u čtvrtého dílu teenage komedie, i když teď už to moc teenage není. Stifler jede show jako nikdy předtím a ne náhodou je to legendární postavička. A právě on byl za jeden jeho čin ke konci filmu (nebudu ani náznakem spoilerovat, je to jeden z vrcholů filmu) odměněn jedním ze dvou potlesků. Ten druhý potlesk byl u závěrečných titulků. Několikrát mi také smíchy tekly slzy, o což se většinou zase staral Jim. Největší slza ukápla asi v moment, kdy Jim držel v ruce pokličku. Potěšily taky písničky z prvního dílu, které vždy hrály u stejných postav jako v prvním díle. No, prostě se to musí vidět a doporučuju to. Lepší komedii, navíc tak hezky nasátou nostalgií, asi dlouho neuvidíme.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Nejpůsobivější road movie. Celý film je moc krásný a vzbuzuje takový hřejivý pocit. Hlavně minimalistický konec je naprosto úchvatný. Oslzely mi z něj oči. Fakt bych neřekl, že mě tak dostane statickej záběr na traktůrek.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jako vyvrcholení dobré, konečně byl závěr epický. Ale trošku mě to zklamalo. Čekal jsem nějakou nálož krutých a neznámých kouzel a kromě blesku z hůlky a starých známých čár nepředvedli úhlavní soupeři prakticky nic nového. Voldemort tam snad měl jenom nějakej vychytanej trik s oblečením, které se změnilo v chapadla. Jinak to bylo docela suchý. Ale epičnost, velkolepost a viditelně drahý vizuální efekty to nepostrádalo, takže nadprůměr.

Den před krizí (2011)

Skvělá herecká sestava ve filmu, kvůli kterému začínám litovat, že jsem nešel studovat raketovýho inženýra a po vystudování nešel obchodovat na burze.

Frajer Luke (1967)

Co k tomu říct. Skvělý. Luke byl frajer a symbol chlapáctví a takoví hrdinové v dnešních filmech úplně chybí. Dneska jsou idoly samí nagelovaní metrosexuálové.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pominu podle předpokladu nejednoznačný a rychlý konec a to, že nejepičtější scéna je hned na začátku. Celkově to na mě působilo velmi temným dojmem, což je plus, protože to už nevypadalo jak nějaká pohádka pro celou rodinu, vtípek s Twilightem byl taky solidní a vůbec celkově se to docela dalo. Na závěr mě to navnadit dokázalo, takže to svůj účel, alespoň u mě, splnilo.

Navždy spolu (2012)

Příjemná romantika s lehce nahořklou příchutí v podobě autonehody a ztráty paměti hlavní hrdinky, která se celkem zdařile vyhýbá romantickým klišé a prvoplánovým útokům na divákovy emoce. A i ten konec byl poměrně nečekaně normální. Všechno bylo navíc natočeno na motivy osudu skutečného páru.

Probudím se včera (2012)

Špatné postsynchrony, tragický komparz a opravdu přehnaný product placement na žvejkačky. To jsou moje hlavní výhrady. Všechno pravděpodobně plynulo ze špatné finanční stránky filmu. Jinak se jedná o velmi příjemné překvapení. Očekával jsem totální sračku a místo toho jsem dostal nadprůměrnou českou komedii, u které jsem se určitě víc jak desetkrát ochotně zasmál.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Takovej průšvih, jak to vypadá tady v hodnocení to není. Film se nachází někde mezi třema a čtyřma hvězdičkama a na zabavení v kině bohatě stačí.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jeden z těch lepších Harry Potterů s působivější atmosférou. Na Harry Pottera a vězně z Azkabanu to nemá, ale solidní to je. Přesto se opět nic nevyřešilo, jak už jsem předpokládal před shlédnutím tohoto dílu. Pořád jsem ale doufal v nějakej konečně epičtější závěr, ale nedočkal jsem se. Ano, zemře jedna důležitá postava. Ale jak? Bez pořádného boje během zlomku vteřiny. Na to opravdu nepotřebuju čekat 147 minut. Závěr mimochodem s přehledem strčila do kapsy scéna v jeskyni těsně před ním.