Juno (2007)

Takové hezky normální. S příjemnými hereckými projevy.

Gymkata (1985)

V kině Aero na Festivalu otrlého diváka mi u tohoto skvostu tekly smíchy slzy. Nevím, o čem ten film vlastně byl a rád bych věděl, jestli režisér zamýšlel udělat film vtipným nebo to myslel fakt vážně. Každopádně jsem se nepřestával smát. Ať už do záběru přijel svalnatej černoch v modrejch elasťákách a tílku na koni, nebo kamera snímala Japonce s páskou na hlavě, jak předvádí své bojové umění s ninja kosami v rukou, nebo hlavnímu hrdinovi problesknou slova z tréninku: "Poslouchej vítr." Vrcholem je ale v komentářích již několikrát zmíněné město šílenců, kde na vás čeká zabiják se dvěma obličeji, týpek, kterej si srpem usekne ruku, poté co se nasere, že mu nejde zabít hlavní hrdina, či zpomalené záběry na bezzubé obyvatelstvo, jak se rozbíhá ulicemi za hlavním hrdinou. V prvních řadách jsou samozřejmě jakési bezzubé ošklivé babky s vytuněnejma paličkama na maso. O těch scénách by se toho dalo vyprávět ještě hodně - otec a syn a jejich shledání po letech s velmi rychlým rozloučením, závěr filmu, včetně prologu, šílený běžecký závod, záporák v prasečím chlívě s šípem zabodnutým v srdci, hlavní hrdina chodící po rukou po schodech, honička auto versus hlavní hrdina po svejch v úzkých uličkách, zamilované pohledy hlavního hrdiny na jeho lásku, kterou sbalil a poprvé políbil velmi neotřelým způsobem, prostě je toho moc a ta bizarnost se nedá slovy dost dobře popsat. Jen tak na tento zážitek nezapomenu.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Na filmu mě nejvíc zaujal zvuk. Střelba zněla strašně realisticky a v jeden moment, kdy v jedné klidné scéně najednou příletla odněkud kulka, jsem se normálně cuknul leknutím. Samotný film je takovej totální průměr. Ničím neurazí, ničím nenadchne. Denzela Washingtona mám v podobných filmech rád, ale tady už to nebylo ono. Pořád to ale bylo lepší, než třeba Únos vlaku Pelham 1 2 3, ale zase o trochu horší a míň zábavné než Unstoppable.

Vlákna (1984) (TV film)

Film jsem viděl před nějakou dobou. Při sledování má člověk pocit, že kouká na nějaký starý dokument a nějak nic extra nepociťuje. Ale ještě teď, po delší době od projekce, je ve mě ten film a scény z něj nějak zakořeněný.

Meruňkový ostrov (2011)

Blbost, která chce být emocionálním dramatem, ale je spíš k smíchu. A ten úchylák, co na začátku filmu vyběhne z kukuřičného pole a vytáhne na hlavní hrdinku dvaceti pěti centimetrový péro a pak zase zaběhne zpátky do toho pole mělo být jako co? Filmu ale nelze upřít pěknou kameru a pohledné venkovské scenérie.

Okamžik zlomu (2007)

Celkem solidní detektivko-právnická podívaná, kde se mezi sebou utká zajímavá dvojice Gosling - Hopkins. Škoda, že to ještě trošku neupravili a neudělali z toho nějaké pokračování Hannibala. Při Hopkinsově kreaci jsem si na něj totiž nejednou vzpomněl.

Signál (2012)

Česká vesnická komedie number už ani nevím kolik. Dokonce by se to snad dalo označit i jako takovej českej vesnickej Expendables - máme tu Bohuše Bolka Polívku, máme tu krále vesnický komedie Menzela, máme tu českou hereckou personu numero uno Karla Rodena, pak tu jsou nové silné tváře Hádek s Dykem, mezi kterými to funguje dobře. Jako dobrý, pobavil jsem se, zasmál jsem se dostkrát, ale víc jak na tři to nevidím.

A také déšť (2010)

Celkem působivé. Líbilo se mi, jak člověk vedle sebe viděl Bolívii v době kolonizace a Bolívii současnosti a ono to tak nějak bylo obojí stejné. V popisu k fimu je mimochodem chyba. Žádná dějová linie zasazená do období kolonizace tam není. Jen se film točí okolo štábu, který kolonizaci natáčí a ta "linie zasazená do období kolonizace" jsou jen jakoby natočené filmové záběry tím štábem.

Kronika (2012)

V podobně zaměřených filmech mám rád takové ty scény, kde se hlavní hrdina učí létat. Perfektně zpracované to bylo například v Iron Manovi. No a tady jsou rovnou tři hlavní hrdinové a ta létající scénka je naprosto ultra cool a i poměrně dlouhá. Nabušené finále mě docela odrovnalo. A když jsem si vzpomněl, jakej měl tenhle film rozpočet, tak jsem to rozdejchával ještě dlouho.