My děti ze stanice Zoo (1981)

Chtěl jsem původně dát pět hvězdiček, ale bohužel film (jak už to bývá) nebyl zdaleka tak dobrý jako kniha. Ovšem nutno říct, že to ani jinak nejde. Nicméně velmi povedený, sugestivně natočený snímek, perfektně odkrývající životní příběhy a tragédie z ulic Berlína 80. let.

Dvojka (2009)

Na české poměry je Dvojka velice výjimečný film, podle mého názoru i dost podhodnocený. Kancelářský blbeček Michal, jehož jedinou životní "zábavou" je hraní fotbalové simulace na PS, se snaží oživit a zachránit naprosto nesmyslný vztah s rebelkou Veronikou, která narozdíl od něho touží po dobrodružství a "živé" zábavě, společnou dovolenou ve Skandinávii. Shodou náhod se jim do cesty připlete podvodníček Šimi, který do jejich vztahu přinese jistou reflexi. Jejich společná dovolená se nakonec promění v něco jiného, než oba očekávali a vyústí v poměrně nepřekvapivý závěr. Amatérská kamera v šikovných rukou dodala filmu realističnost a musím říci, že perfektně doladila celkový dojem z filmu.

Náš vůdce (2008)

Perfektní film, který nám názorně předvedl jak snadno se ze hry může stát skutečnost, která bohužel skončí tragédií. Nevěřil jsem, že mě Němci mohou tolik překvapit. Jediné, co mi nešlo do hlavy bylo, za jak krátkou dobu (7 dní) dokázal učitel své studenty tak moc zfanatizovat. Konec je famózní.

Svatý boj (2001)

Kultovní snímek, který po American History X přinesl další z příběhů ze "svobodné" Ameriky. Ryan Gosling famózně zahrál žida, který bojuje se svým vlastním "já" a sám se nemůže rozhodnout, kam vlastně patří. Co nakonec zvítězí? Příslušnost k židovské komunitě a láska ke svým blízkým, nebo sympatie k ortodoxnímu hnutí?

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Jeden z nejlepších filmů uplynulého roku. Ústřední dvojice Chýlková x Kotek zahráli perfektně a při spoustě situacích jsem se vážně pobavil. Bonusem je výborný soundtrack od Circus Ponorka.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Po trojce jsem od čtyřky moc nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen, pobavil jsem se. Jen doufám, že brzy přijde pětka :-D

Mezi námi přáteli (2006)

Perfektní post-moderní komedie se značnou dávkou přiblblého, ale právě tímto způsobem brutálního humoru. Ivanu Bukovou jako sexy kariéristku skvěle doplňuje úchylně intelektuální nemakačenko Štancel, který jako režisér vybral skvělou ústřední dvojici. K tomu vyčůranej Gondík, vypatlanej Dulava a excelentní sexuolog Přeučil - úžasná podívaná.

Pouta (2009) odpad!

Nejhloupější český počin, který jsem kdy viděl. Navštívil jsem tento snímek s velkým očekáváním na filmovém festivalu Finále Plzeň, ale zklamal mě natolik, že jsem musel odejít po cca 60 minutách. Nejen, že Malý je neskutečně nudný a trapný herec a působí jako amatér, ale celý film je o ničem.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Ač by měl tento film v divákovi vyvolávat napětí a očekávání, spíše paradoxně baví svými rádoby vtipnými gagy. Hudba by se hodila spíše do katastrofického filmu než sem a pointa byla jasná už prakticky od začátku. Myslím, že v tomto žánru Česko nemá co nabídnout a toto je jen marná snaha. Jedna hvězda za snahu a druhá za humor, obzvláště v podání Miroslava Krobota.

Poslední plavky (2008)

Já jsem se bavil. Ač jsou "Poslední plavky" naprosto šokujícím příběhem (jak tohle vůbec někdo mohl vymyslet), tak Čtvrtníčkův, Poláškův a Lábusův humor mě dostal do kolen. Pravda, že konec si mohli odpustit, ale když šílený celý film, proč ne :-)