• Krátkometrážní

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Ono to má pokračování!? To chce driking night! A podařilo se - dvojkombo Percy 2 a Hercules [2014] (ten bez Rocka těsně za sebou = kocovina. To byl alespoň plán. Nakonec se to překvapivě obešlo bez kocoviny, ale ostatním doporučuju - bez alkoholu to nepouštějte. Evidentně ve starověkém Řecku byli i zombie! A nebo víte co - radši si to nepouštějte vůbec! (P.S.: Ta jedna hvězdička je za Firefly referenci.)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Přemýšlel jsem jak tu sesumarizovat všechy chyby které ten film má. A že jich je! Naštěstí máme YouTube. To ale samozřejmě není zdaleka všechno, jan jsem líný se rozepisovat. Nekoukejte ne tenhle film bez alkoholu. Driking game: Spočítejte kolik času a peněz na benzín by Percy potřeboval aby procestoval všechno co se mu ve filmu podařilo ;-)

Pád Bílého domu (2013)

S poměrně velkým odstupem od Emmerichova bratříčka jsem se dostal i k Butlerovi. Tatumovi jsem pořád na chuŤ nepřišel, zato Butlera vcelku můžu. Klady: R-ková akce, útočníci co mají pořád něco nového v rukávu. Zápory: nekompetentní představitelé USA, nekompetentní představitelé americké armády a s tím spojená logika. Kdyby šlo jen o akci, na své jsem si přišel. Ale oni dělali jak strašně je to vážné... A navíc ty rozhodnutí prezidenta a Morgana Freemana mi přijdou takřka vlastizrádná (aneb ať radši padne celý národ než jeden člověk). Teď už mi nezbývá nic jiného než zjistit proč jsem vlastně dal Tatumovi 4*, už si to nějak nepamatuju. EDIT: Tak pouhém proklikání už je mi to jasné. A stojím si za svým verdiktem - Butler za 3*, Tatum za 4*.

Hercules (2014)

V prvotním nadšení bych se nebál dát plných 5 hvězdiček, ale jak se znám, ustálí se to nakonec na čtyřech. Bylo to od počátku jasné, ale mohu to potvrdit - Kellan Lutz byl měl být poctěn, pokud by mu bylo umožněno Dwaynovi alespoň vyčistit sandály. Myslím že v Holywoodu není nikdo povolanější pro tuto roli - bicepsy velikosti stehna (ale pořádného tlouštíka!), stehna velikosti stehen...koně. Ale samotná postava, jak Hérakla samotného tak The Rocka, by na utáhnutí filmu samozřejmě nestačila. Dobře...kdo by očekával drama hodné Schindlerova seznamu, ten by se asi spálil. Ale k tomuto filmu přistupuje jiné publikum, nebo případně stejné publiku, ale s úplně jinými očekáváními, a pro něj je to velice povedený zástupce žánru sword-and-sandal. Já jsem si film skutečně velice užil. Děj ubíhal, akce bohatá, přehledná a nebylo jí málo. Velice dobře se zadařil casting, podpůrné role byly obsazeny skutečně dobře. Jen postava králova vrchního generála tem být ani nemusela. Jo a co se 3D týká (byl jsem v IMAXu), tak sem tam bylo vidět, ale nutné asi není. Nicméně to obří plátno za to skutečně stálo! Děkuji FandímeFilmu.cz za možnost shlédnout tento film již v předpremiéře!!!

Pojedeme k moři (2014)

Doposud filmový zážitek roku. Děkuji Centru pro volný čas Na Fialce v Říčanech za zprostředkování tohoto zážitku. A nutno říci že ačkoliv ve většině názorů se s Jindrou a s Luckou shodnu, ale tentokrát si fakt myslím že ten film nedoceili...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tak nadšený jsem z kinosálu neodcházel už dávno. To čím se mě Spideyho reboot získal už od prvního dílu je casting. Ten se jim povedl skutečně na jedničku! Ale co mě v tomto filmu naprosto dostalo byla dokonalá souhra hudební a vizuální složky. Hans Zimmer and Maginificent Six, jak psali v titulkách, se skutečně vyřádili, protože TAKHLE se dělá hudba do filmu. Krásné změny hudby kdy se daná scéna překlápěla špatným směrem, pohodová muzika při rande, správné elektronické nádechy když byl na řadě Electro... No prostě pecka. Díky tomu to nebyly "orgie" jen vizuální (mimochodem 3D překvapivě povedené), ale skutečně audiovizuální! Jedině škoda té mezititulkové scény. Chápu že chtěli Webba vyvázat z kontraktu z Foxem, ale promiňte, tohle bylo fakt jak pěst na oko...

Lásky čas (2013)

Ještě pořád jsem neviděl vychvalovanou Lásku nebeskou, ale po tomhle si ji už opravdu nejpozději (a ideálně) letos o Vánocích pustím!

Princezna Mononoke (1997)

Na tento film jsem se těšil. A úplně mě minul. Dvě hvězdičky, těžce vydřené, dávám za chřestící hlavičky a pak za...co vlastně? Ani nevím. Chtělo by se říci za to poselství. Ale jaké tam vlastně je? Že SPOILER když budete přírodu dostatečně dlouho provokovat, jednou vám to vrátí? Nebo že divočáci jsou neuvěřitelně tvrdohlaví, až tupí? SPOILER No prostě nevím. Jednou mi to asi stačilo...

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tak na tohle jsem se těšil. Roboti, resp. Mechové, jako by rovnou z Hasbro hračkárny vyšli bojující s příbuznými Godzilly na steroidech, a k tomu destrukce téměř převyšující mistra tohoto filmového subžánru. (Mimochodem, není náhodou že Godzilla je právě on něj.) A ještě k tomu 3D, které nejen podle trailerů vypadalo nadějně, ale i podle komentářů. Výsledek? Kdyby mi bylo 12-15 tak budu brečet, protože 5* by bylo málo. Ale jak říká Nohavica - "dnes už jsem starší a vím co vím...". Takže proč 4*? SPOILER Když mám meč, tak si ho nebudu schovávat až když mě vynese potvora do stratosféry, ale při první příležitosti ji přišpendlím k nejbližšímu mrakodrapu! No a pak ty drobná americká klišé jako povinná visačka, tentokrát nad turbínou atomového reaktoru Jaegra - to bylo fakt nutné? SPOILER Proč ne méně než 4*? Dostal jsem co jsem chtěl, tedy velké Mechy bojující s velkými monstry. A soundtrack od Ramina Djawadiho je prostě neoposlouchatelný! Jediná škoda že jsem nestil jít do kina dřív než to přestali vysílat v IMAXu. P.S.: Rusové dokážou sehnat všechno.

Argo (2012)

Z filmu jsem byl skoro až nadšen. Skutečně povedené dobové kulisy a skutečný příběh. Ale myslel jsem si tedy, že těch změn oproti skutečnému příběhu "exfiltrace" uprchlíků bylo méně. Když jsem si ale přečetl popis události a nejvíce vytýkané historické nepřesnosti, musím přeci jen jednu hvězdu srazit. Protože mám pocit, že až natolik nebylo nutné tu historii upravovat. Ale film, jako takový, je skutečně povedeným kouskem filmařiny.